Hea aeg meile külla tulla, sest keskuses on rahulik.

Poed 10-21, P 10-19

Rimi 8–22

Majaplaan Otsi

Mõnusalt koos
homse heaks

Juba Ülemiste keskuse algusaegadest on meile olnud tähtis, et kõigil oleks alati hea meie juures olla.

Oma tarbeks kasutatava taastuvenergia osakaal

100%

CO2 heitkoguste hulk väiksem võrreldes 2019

1064 t

Keskuse juhtkonna tööga Covid-19 tingimustes rahul olevaid rentnikke 2021 a.

96%

2021 a. toetatud organisatsioone

36

Meie ühiskondlik vastutus peegeldub igas meie otsuses, mistõttu peavad need olema teadlikud ja jätkusuutlikud. Otsused, mis tekitavad külastajates turvatunnet ja aitavad vähendada keskuse ökoloogilist jalajälge. Me näeme igapäevaselt, et head otsused loovad usalduslikke suhteid rentnikega, mis omakorda võimaldab ühiselt panustada inimesi toetavasse keskkonda – see kasvatab kindlustunnet kõigis töötajates ja nende peredes.  

Seetõttu panustamegi võrdseid võimalusi pakkuvasse, tervist ja keskkonnateadlikku käitumist toetavatesse projektidesse nii Ülemiste keskuses sees kui ka ühiskonnas laiemalt. Selleks oleme loonud tihedas koostöös oma rentnike ning partneritega 5 ühiskondliku vastutuse fookust, mille nimel pingutame ühiselt iga päev.

Ülemistes on kõik kaasatud

Ülemistes on kõik kaasatud

Kogu Ülemiste keskuse tiim töötab iga päev selle nimel, et olla kõikides oma tegemistes vastutustundlikud nii inimeste kui ka keskkonna suhtes. Kaasame meie ühiskondlikesse projektidesse hea meelega kõiki oma kogukonna liikmeid alates rentnikest kuni külastajateni, sest koostegemise rõõm on alati kõige suurem ja see viib ka lõpuks parima võimaliku tulemuseni. 

Vaata videot meie Rentnike Suurkogul toimunud vastutustundliku ettevõtluse paneelist.

 

Lähtume oma tegevuses ettevõtte väärtustest ja eetikajuhendist, mis kirjeldab ja suunab meie käitumist meie külastajate, partnerite, omanike, üksteise ja kogu ühiskonna suhtes.

Pidev suhtlus on kõige alus

Meie jaoks on oluline avatud ja järjepidev suhtlus oma rentnike ning partneritega. Nii saavad kõik kaasa mõelda, sest ühiskondlikud teemad on kõikide ühine südameasi.  

Meie rentnike jaoks on alati olemas: 

Kommunikatsioon: igakuised infotunnid​, jooksev info Siseveebis, infokirjad 1–2 korda kuus​, SMS-id meeldetuletustega (kampaaniatest, üritustest, infotundidest jms)​, kord aastas Rentnike Suurkogu ja igakuised rentnike nõukogu kohtumised 

Toetus: uue rentniku sisseelamise stardipakett​, ekskursioonid oma majas, Turunduse ABC koolitus, digitaalne evakuatsiooniõpe oma töötajatele​ 

Heaolu: parkimine tasuta parkimismaja viiendal tasandil​, riietusruumid koos pesemisvõimalusega,​ sooduspakkumised oma maja töötajatele kauplustes ja restoranides 

Motivatsioon: konkurss „Parim Pood“, suvepäev, Uusaastagala 

2021 korraldasime Ülemiste keskuse töötajatele 34 ühisüritust, kus osales 1487 inimest.

Vaata 2021 aasta Ülemiste keskuse töötajate

talgu- ja suvepäeva videot.

Mõnusalt kodune tunne

Meie töötajate rahulolu on üks meie prioriteete. Oleme alati nende jaoks olemas ja tegeleme järjepidevalt ka meie inimeste terviseteadlikkuse suurendamisega. 

Püüdleme selle nimel, et Ülemiste keskuses oleks meeldiv ja arendav töökeskkond. Viime läbi erinevaid uuringuid, et saada tagasisidet, mis aitab meil muutuda veelgi paremaks. 

Oleme koos keskkonnateadlikud

Oleme koos keskkonnateadlikud

Vähendame pidevalt keskuse tegevusest tulenevat keskkonnamõju. Aitame seda teha ka oma rentnikel ja külastajatel. Leiame üha paremaid lahendusi kliimamõju vähendamiseks. Panustame, et Eesti mets säiliks elujõulisena ka tulevikus.

 

Vähem prügi, mõnusam elu 

Taaskasutus on meil au sees. Meil saad uuele eluringile saata nii taarat, paberit, klaasi kui ka erinevaid pakendeid ning viia kasutatud rõivad Uuskasutuskappi.  

Meie kliendialade osad prügikastid pakuvad eelsorteerimise võimalust. Lisaks on meil kasutusel nutiprügikastid, mis ise prügi kokku pressivad ja on seetõttu ökonoomsemad. 

Osaleme innukalt keskkonnaalastes pilootprojektides, mille tulemusena on täna mitmetes meie kohvikutes ja restoranides kasutusel Ringo korduspakendid ning võimalus tagastada Tetra Pak kartongpakendeid. 

 

Hoiame Eestimaa metsasid 

Ülemiste keskus toetab Eestimaa Looduse Fondi alates aastast 2018. Meie abiga on loodud loodussõbralikku metsandust propageeriv veebileht https://elfond.ee/metsaomanikule, Pokumaa loodusõpperada ning korraldasime palju kajastatust leidnud seminari „Kes hoiab tulevikus metsa püsti?”. 

Vaata videot 

Lähemalt koostööst ELFiga 

Meie valik on taastuvenergia 

Optimeerime keskuse igapäevast energiatarbimist R8 Technologies lahenduste abil.  

Eelistame taastuvenergiat – 100% Ülemiste elektrienergiast tuleb tuuleelektrijaamadest, mis teeb kokku 11 tonni vähem CO2 heitmeid aastas. 

Meie keskusel on BREEAM rohemärgistus. See tähendab, et tagatud on hoone jätkusuutlikkus, arvestatud on keskkonnakaitsega ning nõudmistega materjalidele ja tehnosüsteemidele. BREEAM standard hõlmab kogu arendust tervikuna ehk hoonet alates ümbritsevast liikluskorraldusest kuni hoonesiseste tehnosüsteemideni välja. Ülemiste keskusel on hetkel sertifikaat tasemega „hea“. Taotleme kvaliteedistandardit „väga hea”. Loe lähemalt 

Hea tervis on kõige alus

Hea tervis on kõige alus

Hea tervis loob mõnusa tunde ja kannab elus edasi. Soodustame teadlikku tervisekäitumist oma kogukonnas, pakkudes tervislikke valikuid iga sammul. Lisaks paneme erilist rõhku keskuse puhtusele ja kvaliteetsele sisekliimale. 

Targad süsteemid tagavad puhta õhu

Paneme erilist rõhku kvaliteetsele sisekliimale, et luua kõigile keskuses viibijatele hea enesetunne. Selleks oleme koostöös R8 Technologies ettevõttega loonud keskusesse automatiseeritud klimaatilise keskkonna ja seda võimalikult väheste kuludega.  

Vaata videot

 • Vaktsineerimispunktid koostöös riigi ja linnaga: perioodil 11.2021-02.2022 tehti meie keskuses 5230 vaktsiini 
 • Liikumisharjumuste soodustamine – meil on 103 jalgrataste parkimiskohta ning Bikeep rattaparklaid kasutati 2020 aastal 5649 ja 2021 juba 6268 korda 
 • Tervislik ja mitmekülgne toiduvalik meie restoranides 
 • Rahvaspordi toetamiseks oleme võõrustanud juba 2 aastat Tallinna Ööjooksu – liikumisüritust, mis sobib kõigile: 2020 osales jooksul 1759 ja 2021 aastal 1600 inimest

 

Ööjooksul oled käinud?

Meiega võid tunda end turvaliselt

Meiega võid tunda end turvaliselt

Meie eesmärk on viia keskuses ja parkimisaladel juhtuvate õnnetuste ning ohtu sattumise võimalus absoluutse miinimumini.  

Meie kodulehel olev külastusinfo näitab keskuse täituvust reaalajas ning selle põhjal saab planeerida keskuse külastamiseks endale kõige mugavama ja sobivama aja.

Liikleme turvaliselt

 • Investeerime meie parkimisaladel jalakäijate liikumise turvalisemaks muutmisesse
 • Väliparklas mugavalt laiad parkimiskohad
 • Meil on 23 elektriautode ja 20 tõukerataste laadimisjaama

Oleme alati valmis

Koolitame kogu Ülemiste pere turvalisuse teemadel ja korraldame ühisõppuseid, et oleksime kõik alati valmis võimalikeks eriolukordadeks. 2021 osales ohutuskoolitusel meie keskuse 760 töötajat.

Meile on kõik oodatud

Meile on kõik oodatud

Meie keskuse mugavused ja teenused on läbimõeldud ning loodud eesmärgiga tagada kõigile võrdsed võimalused ja ligipääs.

Kõigil on mugav liikuda 

Meile on omistatud SIIA SAAB – ligipääs kõigile märk, mis väärtustab kõigile avatud ja ligipääsetavat keskkonda. Loe lähemalt 

 • 29 parkimiskohta erivajadustega inimestele 
 • 81 ekstrasuuruses parkimiskohta peredele ja sõidujagajatele 
 • digitaalne navigatsioon keskuse äpis  
 • puutetundlikud majaplaanid ja kaupluste tähised 
 • ratastoolilaenutus ja abivahendid vaegkuuljatele 

Tule kogu perega 

 • Spetsiaalsed ema ja beebi toad 
 • Lapsekärulaenutus (sh kaksikutekäru) 

Toetame neid, kes seda kõige rohkem vajavad   

 • Kaasame oma rentnikke sekka kohalikke väikeettevõtteid 
 • Toetame ettevõtlus- ja heategevusprojekte Esita taotlus 
 • Teeme koostööd Eesti Punase Ristiga ja Maalides Head projektiga Ukraina sõjapõgenike abistamiseks 
 • Korraldame heategevuslikku jõululaata Topeltkink koostöös lastekodudega 
 • Toetame iga-aastaselt koos oma külastajatega „Aitame koos“ programmi raames viit organisatsiooni, kelleks viimastel aastatel on olnud Toidupank, Eesti Loomakaitse Liit, Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond, Tallinna Heleni Kool ja Eestimaa Looduse Fond 

Kuidas meie juurde tulla

Bussid nr 2, 7, 15, 45, 49, 64, 65

Tramm nr 4

Rongiga peatusesse “Ülemiste”

Väliparkla, parkimismaja ja maa-alune parkla on avatud kuni viimase kinoseansi lõpuni.

Keskuse juures asuvad turvalised Bikeep rattaparklad

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.