Keskus on suletud.

Poed 10-21, P 10-19

Rimi 8–22

Majaplaan Otsi

Mõnusalt koos
homse heaks

Juba Ülemiste keskuse algusaegadest on meile olnud tähtis, et kõigil oleks alati hea meie juures olla.

Oma tarbeks kasutatava taastuvenergia osakaal

100%

Vähenenud süsiniku jalajälg m2 kohta alates 2010

80%

Kõige keskkonnasõbralikum ja jätkusuutlikum Tallinna kaubanduskeskus

I koht

2022 a. toetatud organisatsioone

36

Meie ühiskondlik vastutus peegeldub igas meie otsuses, mistõttu peavad need olema teadlikud ja jätkusuutlikud. Otsused, mis tekitavad külastajates turvatunnet ja aitavad vähendada keskuse ökoloogilist jalajälge. Me näeme igapäevaselt, et head otsused loovad usalduslikke suhteid rentnikega, mis omakorda võimaldab ühiselt panustada inimesi toetavasse keskkonda – see kasvatab kindlustunnet kõigis töötajates ja nende peredes.  

Seetõttu panustamegi võrdseid võimalusi pakkuvasse, tervist ja keskkonnateadlikku käitumist toetavatesse projektidesse nii Ülemiste keskuses sees kui ka ühiskonnas laiemalt. Selleks oleme loonud tihedas koostöös oma rentnike ning partneritega 5 ühiskondliku vastutuse fookust, mille nimel pingutame ühiselt iga päev.

Ülemiste keskust peetakse külastajate poolt Tallinna kõige keskkonnasõbralikumaks kaubanduskeskuseks.

Ülemistes on kõik kaasatud

Ülemistes on kõik kaasatud

Kogu Ülemiste keskuse tiim töötab iga päev selle nimel, et olla kõikides oma tegemistes vastutustundlikud nii inimeste kui ka keskkonna suhtes. Kaasame meie ühiskondlikesse projektidesse hea meelega kõiki oma kogukonna liikmeid alates rentnikest kuni külastajateni, sest koostegemise rõõm on alati kõige suurem ja see viib ka lõpuks parima võimaliku tulemuseni. 

Vaata videot meie Rentnike Suurkogul toimunud vastutustundliku ettevõtluse paneelist.

 

Lähtume oma tegevuses ettevõtte väärtustest ja eetikajuhendist, mis kirjeldab ja suunab meie käitumist meie külastajate, partnerite, omanike, üksteise ja kogu ühiskonna suhtes.

Pidev suhtlus on kõige alus

Meie jaoks on oluline avatud ja järjepidev suhtlus oma rentnike ning partneritega. Nii saavad kõik kaasa mõelda, sest ühiskondlikud teemad on kõikide ühine südameasi.  

Meie rentnike jaoks on alati olemas: 

Kommunikatsioon: igakuised infotunnid​, jooksev info Siseveebis, infokirjad 1–2 korda kuus​, SMS-id meeldetuletustega (kampaaniatest, üritustest, infotundidest jms)​, kord aastas Rentnike Suurkogu ja igakuised rentnike nõukogu kohtumised 

Toetus: uue rentniku sisseelamise stardipakett​, ekskursioonid oma majas, Turunduse ABC koolitus, digitaalne evakuatsiooniõpe oma töötajatele​ 

Heaolu: tasuta parkimine parkimismaja IV ja V tasandil​, riietusruumid koos pesemisvõimalusega,​ sooduspakkumised oma maja töötajatele kauplustes ja restoranides 

Motivatsioon: konkurss „Parim Pood“, Uusaastagala

Mõnusalt kodune tunne

Meie töötajate rahulolu on üks meie prioriteete. Oleme alati nende jaoks olemas ja tegeleme järjepidevalt ka meie inimeste terviseteadlikkuse suurendamisega. 

Püüdleme selle nimel, et Ülemiste keskuses oleks meeldiv ja arendav töökeskkond. Viime läbi erinevaid uuringuid, et saada tagasisidet, mis aitab meil muutuda veelgi paremaks. 

Oleme koos keskkonnateadlikud

Oleme koos keskkonnateadlikud

Vähendame pidevalt keskuse tegevusest tulenevat keskkonnamõju. Aitame seda teha ka oma rentnikel ja külastajatel. Leiame üha paremaid lahendusi kliimamõju vähendamiseks. Panustame, et Eesti mets säiliks elujõulisena ka tulevikus.

 

Väiksem jalajälg, mõnusam elu 

Taaskasutus on meil au sees. Meil saad uuele eluringile saata nii taarat, paberit, klaasi kui ka erinevaid pakendeid ning viia kasutatud rõivad Uuskasutuskappi. Keskuse puhkealadel on külastajate jaoks olemas puhta joogivee kraanid. Samuti on meil  avalik tasuta raamaturiiul lugemiselamuste vahetamiseks. 

Meie kliendialade osad prügikastid pakuvad eelsorteerimise võimalust. Lisaks on meil kasutusel nutiprügikastid, mis ise prügi kokku pressivad ja on seetõttu ökonoomsemad. 

Osaleme innukalt keskkonnaalastes pilootprojektides, mille tulemusena on täna mitmetes meie kohvikutes ja restoranides kasutusel Ringo korduspakendid ning võimalus tagastada Tetra Pak kartongpakendeid.

Katsime Ülemiste keskuse parkla 1100 ruutmeetri ulatuses Eestis toodetud roheasfaldiga ning vähendasime selle paigaldamisega CO2 heitmeid 85%.

Paigaldasime keskuse katusele mesitarud ning saime esimese korjega üle 200 kg kvaliteetset mett.

2023. aasta oktoobris korraldasime esimese Ülemiste Rohehäkatoni, et aidata oma keskuse tublidel kaupmeestel leida jätkusuutlikumaid lahendusi oma igapäevastele väljakutsetele.

 

Hoiame Eestimaa metsasid 

Ülemiste keskus toetab Eestimaa Looduse Fondi alates aastast 2018. Meie abiga on loodud loodussõbralikku metsandust propageeriv veebileht https://elfond.ee/metsaomanikule, Pokumaa loodusõpperada ning korraldasime palju kajastatust leidnud seminari „Kes hoiab tulevikus metsa püsti?”. 

Vaata videot 

Lähemalt koostööst ELFiga 

Meie valik on taastuvenergia 

Optimeerime keskuse igapäevast energiatarbimist R8 Technologies lahenduste abil ning eelistame taastuvenergiat.

Meie keskusel on BREEAM rohemärgistus. See tähendab, et tagatud on hoone jätkusuutlikkus, arvestatud on keskkonnakaitsega ning nõudmistega materjalidele ja tehnosüsteemidele. BREEAM standard hõlmab kogu arendust tervikuna ehk hoonet alates ümbritsevast liikluskorraldusest kuni hoonesiseste tehnosüsteemideni välja. Ülemiste keskusel on hetkel sertifikaat tasemega „väga hea“. Loe lähemalt 

2022 omistati meile Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi Indeksi pronksmärgis.

Hea tervis on kõige alus

Hea tervis on kõige alus

Hea tervis loob mõnusa tunde ja kannab elus edasi. Soodustame teadlikku tervisekäitumist oma kogukonnas, pakkudes tervislikke valikuid iga sammul. Lisaks paneme erilist rõhku keskuse puhtusele ja kvaliteetsele sisekliimale. 

Targad süsteemid tagavad puhta õhu

Paneme erilist rõhku kvaliteetsele sisekliimale, et luua kõigile keskuses viibijatele hea enesetunne. Selleks oleme koostöös R8 Technologies ettevõttega loonud keskusesse automatiseeritud klimaatilise keskkonna ja seda võimalikult väheste kuludega.  Vaata videot 

Meile on omistatud Kaupmeeste Liidu ja Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve ameti (TTJA) poolt välja töötatud puhta õhu märgis. Loe lähemalt

 • Liikumisharjumuste soodustamine – meil on 103 jalgrataste parkimiskohta ning Bikeep rattaparklaid kasutati 2022 aastal 8040 korda 
 • Tervislik ja mitmekülgne toiduvalik meie restoranides 
 • Puhta joogivee punktid keskuse puhkealadel
 • Rahvaspordi toetamiseks oleme võõrustanud juba 4 aastat Ülemiste Ööjooksu – liikumisüritust, mis sobib kõigile: 2023 osales jooksul enam kui 3500 inimest

 

Ööjooksul oled käinud?

Meiega võid tunda end turvaliselt

Meiega võid tunda end turvaliselt

Meie eesmärk on viia keskuses ja parkimisaladel juhtuvate õnnetuste ning ohtu sattumise võimalus absoluutse miinimumini.  

Meie kodulehel olev külastusinfo näitab keskuse täituvust reaalajas ning selle põhjal saab planeerida keskuse külastamiseks endale kõige mugavama ja sobivama aja.

Liikleme turvaliselt

 • Investeerime meie parkimisaladel jalakäijate liikumise turvalisemaks muutmisesse
 • Väliparklas mugavalt laiad parkimiskohad
 • Meil on 23 elektriautode ja 20 tõukerataste laadimisjaama

Oleme alati valmis

Koolitame kogu Ülemiste pere turvalisuse teemadel ja korraldame ühisõppuseid, et oleksime kõik alati valmis võimalikeks eriolukordadeks. Aastatel 2021-2023 osales ohutuskoolitusel meie keskuse 1722 töötajat.

Meile on kõik oodatud

Meile on kõik oodatud

Meie keskuse mugavused ja teenused on läbimõeldud ning loodud eesmärgiga tagada kõigile võrdsed võimalused ja ligipääs.

Kõigil on mugav liikuda 

Meile on omistatud SIIA SAAB – ligipääs kõigile märk, mis väärtustab kõigile avatud ja ligipääsetavat keskkonda. Loe lähemalt 

 • 29 parkimiskohta erivajadustega inimestele 
 • 81 ekstrasuuruses parkimiskohta peredele ja sõidujagajatele 
 • puutetundlikud majaplaanid ja kaupluste tähised 
 • ratastoolilaenutus ja abivahendid vaegkuuljatele 

Tule kogu perega 

 • Spetsiaalsed ema ja beebi toad 
 • Lapsekärulaenutus (sh kaksikutekäru) 

Toetame neid, kes seda kõige rohkem vajavad   

 • Kaasame oma rentnikke sekka kohalikke väikeettevõtteid 
 • Toetame ettevõtlus- ja heategevusprojekte Esita taotlus 
 • Korraldame heategevuslikku jõululaata Topeltkink koostöös lastekodudega 
 • Toetame iga-aastaselt koos oma külastajatega „Aitame koos“ programmi raames organisatsioone, kelleks käesoleval aastal on Eesti Loomakaitse Liit, Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond, Eesti Punane Rist ja Eestimaa Looduse Fond 

Kuidas meie juurde tulla

Linnaliinibussid nr 2, 7, 15, 45, 49, 64, 65

Tramm nr 2 ja nr 4 (Lähim peatus „Majaka põik“)

Rongiga peatusesse “Ülemiste”

Väliparklas, parkimismajas ja maa-aluses parklas saab tasuta parkida viis tundi, seejärel muutub parkimine tasuliseks.

Keskuse juures asuvad turvalised Bikeep rattaparklad

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.