Populaarne külastusaeg, tulles soovitame varuda veidi aega.

Poed 10-21, P 10-19

Rimi 8–22

Majaplaan Otsi

Uuring: Ülemiste keskus on kõige keskkonnasõbralikum kaubanduskeskus

27.10.2023

Ülemiste keskust peetakse külastajate poolt kõige keskkonnasõbralikumaks kaubanduskeskuseks, nähtub Kantari värskest uuringust.

Küsimusele „Milline Tallinna kaubanduskeskus on teie meelest kõige keskkonnasõbralikum ja jätkusuutlikum?“ vastanuist 13% ütlesid, et peavad kõige keskkonnasõbralikumaks Ülemiste keskust. Oma arvamuse oli selles küsimuses kujundanud 35 protsenti vastanuist. „Keskkonnasõbralikkuse küsimus oli kaubandusseire uuringus esimest korda. Asjaolu, et enam kui kolmandik inimesi pidas seda küsimust enda jaoks oluliseks ja suutis sellele vastata, on meie jaoks positiivne üllatus,“ ütles Ülemiste keskuse turunduse ja vastutustundliku ettevõtluse valdkonnajuht Tiia Nõmm. Siiski on selge, et inimeste teadlikkuse osas kaubanduskeskuste keskkonnamõjude kohta on veel omajagu arenguruumi.

Uuringust tuli välja, et vastajate jaoks tähendab „keskkonnasõbralikkus“ päris erinevaid asju. 36% vastanuist tõi välja, et kaubakeskust saab pidada keskkonnasõbralikuks, kui sinna on võimalik kohale minna keskkonnasõbralikul viisil. Suur osa inimestest peab oluliseks, et kauba kaasavõtmiseks pakutaks korduskasutatavaid kotte või karpe, samuti tähtsustatakse keskuse väljanägemist: kui majas on palju taimi ja rohelust, peetakse seda kohe keskkonnasõbralikumaks. Vastajad tõid märgina keskkonnasõbralikkusest veel esile, et keskuses pakutakse tasuta joogivett, seal on korraldatud pakendite sorteerimine ja kogumine.

Samas peab hoone energiatõhusust tähtsaks oodatust pisut vähem inimesi – kõigest 20% vastanuist leidis, et sellele rõhku panev keskus on keskkonnasõbralik ja jätkusuutlik. Ootamatult vähe läks vastajatele korda ka keskuse rohelise energiaga kütmine ja valgustamine – neid pidasid oluliseks vastavalt 14 ja 13 protsenti vastanuist.

Ülemiste keskus on aastaid püüelnud kestlikkuse poole, keskusel on ka mainekas BREAAM In-Use keskkonnamärgis. Peale aastatepikkuse panustamisele energiatõhususse on Ülemiste viimastel aastatel ostnud ka ainult roheenergiat. Samuti tõusevad Ülemiste keskuses esile kasutajate heaolule suunatud lahendused (mitmekülgsed puhkealad, tasuta joogivee võtupunktid, mitmekülgsed ligipääsetavuse meetmed) ning ulatuslik rattataristu ja hea ühistranspordi ühendus. Ülemiste toetab kõigiti keskkonnaalaseid pilootprojekte ja algatusi – kasutusel on nutiprügikastid, kohvikutes ja restoranides lansseeriti esimesena Ringo korduspakendid.


Uudised

28.05.2024

Stilist soovitab: Kuidas lõpuaktustel oma isikupäraga silma paista

Peagi saab taas hoo sisse lõpetamiste hooaeg. Kuidas aga värvid enda kasuks tööle panna ning milliste kostüümidega enda unikaalsust rõhutada?
Loe edasi
15.05.2024

Ülemiste kaubandus- ja meelelahutuskeskus valmistub kolmandaks laienemiseks

Ülemiste kaubandus- ja meelelahutuskeskus kavandab oma 20 tegevusaasta kõige ambitsioonikamat ja olulisemat laiendust.
Loe edasi
30.04.2024

Tõeline inetu pardipoja lugu. Ülemiste keskus on turult välja surunud kaks megaplaani

Kui ei oleks olnud nelja Eesti suurettevõtjat, siis ei oleks Ülemiste keskust sellisel kujul võib-olla olemaski.
Loe edasi
Vaata kõiki uudiseid

Kuidas meie juurde tulla

Linnaliinibussid nr 2, 7, 15, 45, 49, 64, 65

Tramm nr 2 ja nr 4 (Lähim peatus „Majaka põik“)

Rongiga peatusesse “Ülemiste”

Väliparklas, parkimismajas ja maa-aluses parklas saab tasuta parkida viis tundi, seejärel muutub parkimine tasuliseks.

Keskuse juures asuvad turvalised Bikeep rattaparklad

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.