Hea aeg meile külla tulla, sest keskuses on rahulik.

Poed 10-21, P 10-19

Rimi 8–22

Majaplaan Otsi

EESTIMAA LOODUSE FOND

Ülemiste keskus on toetanud Eestimaa Looduse Fondi loodussõbraliku metsandusega seotud tegevusi alates 2018. aastast.  Eestimaa Looduse Fond (ELF) on loonud kodulehe www.metsaomanikule.ee, mis on mõeldud metsaomanikele ning teistele huvilistele. Ülemiste keskuse toel valminud püsimetsandust tutvustavad videoklipid ning käsiraamatu leiad siit: www.metsaomanikule.ee/pusimetsandus

Kodulehe eesmärk on aidata metsaomanikel oma metsade kasutust loodust arvestavalt läbi mõelda ja planeerida. Muuhulgas leiab lehelt infot erinevate majandamisvõtete kohta, praktilisi nõuandeid metsatööde planeerimiseks ning samuti ülevaate metsa eri loodusväärtustest, millele metsaomanikud võiksid metsas tegutsedes tähelepanu pöörata.

Loodussõbralikud metsanduse võtted, nagu püsimetsandus võimaldavad metsa majandada nõnda, et jääks piisavalt ruumi elustikule ja samal ajal pakuks see inimestele tööd, sissetulekut ja eneseteostuse võimalust. Püsimetsanduse puhul raiutakse metsa valikraietega lühikeste ajavahemike (olenevalt võimalustest 3-10 a) tagant – metsast eemaldatakse pidevalt puistus allajäävaid puid, tekitatakse häile ning soodustatakse nõnda looduslikku järelkasvu. Samal ajal saavad metsas edasi elutseda kõik sellele omased liigid.

14.aprillil korraldas ELF koos Ülemiste keskusega metsateemalise veebiseminari “Kes hoiab tulevikus metsa püsti?” Lisaks annab Ülemiste keskus värske kokkuleppe järgi järgmise kolme aasta jooksul ELFile koguni 100 000 eurot, et keskkonnaühendus saaks edendada loodussõbralikku metsamajandamist ning teadvustada laiemalt metsa väärtusi ja püsimetsanduse võimalusi.

“Eestimaa Looduse Fondi tegevus ühtib Ülemiste keskuse ühe põhiväärtusega, milleks on väärtustada ja hoida Eesti keskkonda ja loodust. Looduse hoidmise nimel kalduvad ühiskonnas arvamused äärmusest äärmusesse – ühed arvavad, et ei tohiks loodusvaradega midagi teha, teised aga, et kasutame kõik ära. Ma arvan, et Ülemiste keskus saab aidata Eestimaa Looduse Fondil tutvustada kuldset keskteed, kuidas Eesti väärtuslikku loodusvara ehk metsa majandada nõnda, et sellest oleks kasu nii tulevastele põlvedele kui ka praegustele metsaomanikele,” ütles Ülemiste keskuse juht Guido Pärnits.

Pärnitsa sõnul on Ülemiste keskus seadnud eesmärgiks vähendada järjepidevalt enda tegevusest tulenevat keskkonnamõju. Näiteks otsitakse võimalusi ja kasutatakse lahendusi energiatõhususe suurendamiseks, kliimamõju vähendamiseks, säästva transpordi edendamiseks ja jäätmete taaskasutuseks.

Veebiseminari saad järele vaadata allolevast videost.

 

 

 

Kuidas meie juurde tulla

Bussid nr 2, 7, 15, 45, 49, 64, 65

Tramm nr 4

Rongiga peatusesse “Ülemiste”

Väliparkla, parkimismaja ja maa-alune parkla on avatud kuni viimase kinoseansi lõpuni.

Keskuse juures asuvad turvalised Bikeep rattaparklad

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.