Hea aeg meile külla tulla, sest keskuses on rahulik.

Poed 10–21, P 10-19

Meelelahutus 10–01

Rimi 8–22

Majaplaan Otsi

Eestimaa Looduse Fond

AITAME EESTIMAA LOODUSE FONDIL LOODUSSÕBRALIKKU METSANDUST TUTVUSTADA

Eestimaa Looduse Fond (ELF) on loonud kodulehe www.metsaomanikule.ee, mis on mõeldud metsaomanikele ning teistele huvilistele. Ülemiste keskuse toel valminud püsimetsandust tutvustavad videoklipid ning käsiraamatu leiad siit: www.metsaomanikule.ee/pusimetsandus

Kodulehe eesmärk on aidata metsaomanikel oma metsade kasutust loodust arvestavalt läbi mõelda ja planeerida. Muuhulgas leiab lehelt infot erinevate majandamisvõtete kohta, praktilisi nõuandeid metsatööde planeerimiseks ning samuti ülevaate metsa eri loodusväärtustest, millele metsaomanikud võiksid metsas tegutsedes tähelepanu pöörata.

Ühtlasi uurib ELF tänavu käima lükatud projekti raames Tartu Ülikooli teadlaste abiga erinevaid loodussõbralikke metsamajandamise võtteid Eestis. Samuti korraldatakse metsaomanikele loodussõbralikku metsandust ja metsa väärtusi tutvustavaid õppepäevi, rajatakse Eestisse esimene püsimetsanduse demomets jm.

Loodussõbralikud metsanduse võtted, nagu püsimetsandus võimaldavad metsa majandada nõnda, et jääks piisavalt ruumi elustikule ja samal ajal pakuks see inimestele tööd, sissetulekut ja eneseteostuse võimalust. Püsimetsanduse puhul raiutakse metsa valikraietega lühikeste ajavahemike (olenevalt võimalustest 3-10 a) tagant – metsast eemaldatakse pidevalt puistus allajäävaid puid, tekitatakse häile ning soodustatakse nõnda looduslikku järelkasvu. Samal ajal saavad metsas edasi elutseda kõik sellele omased liigid.

Ülemiste keskus toetab kolmeaastast püsimetsa loodussõbraliku majandamise tutvustusprojekti, kuna see haakub Ülemiste keskuse ühe põhiväärtusega – väärtustada ja hoida Eesti keskkonda ja loodust.

Vaata lähemalt: www.metsaomanikule.ee

Kuidas meie juurde tulla

Bussid nr 2, 7, 15, 45, 49, 65

Kommertsbussid nr 214, 244

Tramm nr 4

Rongiga peatusesse “Ülemiste”

Väliparkla, parkimismaja ja maa-alune parkla on avatud kuni viimase kinoseansi lõpuni.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.