Selleks, et külastajad saaksid keskusesse tulla ajal, mil seal on vähem rahvast, lõi Ülemiste keskus kodulehele digirakenduse, millega näeb reaalajas keskuse täituvust. Tegemist on ühe lahendusega paljudest, mis keskus on võtnud kasutusele selleks, et vastutustundlikel külastajatel säiliks võimalus keskusesse tulla.
Ülemiste keskuse turundusjuhi Tiia Nõmme sõnul on keskuses sel nädalal palju uuendusi, millest ehk kõige silmatorkavam maskikandmise kohustus ja turvatöötajate rohkus. Tegelikkuses on pingutused märksa suuremad.
Keskus on kasutusele võtnud mitmeid meetmeid viiruse leviku tõkestamiseks: kehtestanud maskikandmise kohustuse, kahekordistanud alanud kuul turvatöötajate arvu, sulgenud puhkealad ning piiranud istekohtade kasutust, lülitanud välja keskuse üldkasutatava wifi ja peatanud turunduskampaaniad. Uudsena on aga võimalik näha keskuse kodulehelt, kas keskuses on vähe või keskmiselt külastajaid või on tegemist populaarse külastusajaga, mil keskuses on inimesi rohkem.
“Kodulehe külastusinfo põhineb reaalajas loetavate inimeste põhjal ja aitab teha oma ostud ajal, mil keskuses viibib korraga vähem inimesi. Lisaks on keskus juba varasemalt loonud tasuta omanimelise äpi, mis aitab keskuses navigeerida, et vajalikud poed lihtsasti üles leida ning oma ostud kiiresti tehtud saada,” ütles Nõmm.
Kuna SARS-CoV-2 levib suuresti just õhu kaudu, on ka õhupuhtus seatud keskuses prioriteediks. Tehnilise Järelvalve Ameti poolt antud soovituslik CO2 näit epideemia tingimustes on 800-1000 ppm/m3. Ülemiste keskuses on ventilatsioonisüsteem häälestatud hoidma CO2 taset püsivalt 500–600 ühiku piires. Kuigi värske õhu soojendamine on külmal ajal kulukas, võtab ventilatsioon värske õhu otse õuest. Õhupuhtusele aitab kaasa ka keskuse mastaapne pindala: ligi 70 000 m2 kaubanduspinnaga keskuses jagub ühe inimese kohta umbes 50 m2 vaba pinda.
Nõmm sõnas, et keskuses töötab igapäevaselt ligi 1000 inimest, kes on uute piirangute valguses teinud ümberkorraldusi, et tagada inimeste turvalisus kui ka töökohad. “Palume ka külastajatelt mõistvat suhtumist, et saaksime üheskoos viiruse ühiskonnast välja tõrjuda”.