Keskus on suletud.

Poed 10-21, P 10-19

Rimi 8–22

Majaplaan Otsi

Kaheksa nippi, kuidas oma lapsega eskalaatoril ohutult liikuda

17.05.2022

Kaubanduskeskused on oma suure ala tõttu laste jaoks atraktiivsed kohad, kus joosta ja mängida. Eriti põnevad tunduvad lastele eskalaatorid, kus liikudes tuleb aga suurt tähelepanu pöörata ohutusele. 14.mail külastasid Ülemiste keskust hiir Max ja elevant Bob, et lastele põneval ja lõbusal viisil eskalaatoril ohutuks liiklemiseks nippe jagada.

Ülemiste keskuses on lastele mitmed mängualad, kus pere väiksemad lustida saavad. Seejuures on üheks prioriteediks laste ja külastajate turvalisus. „Hea meel on näha, et lastel ja täiskasvanutel on väga head teadmised ohutust liikumisest, kuid neid on kasulik aeg-ajalt siiski meelde tuletada. Pöörame keskuses erilist tähelepanu turvalisusele ja Max ning Bob osutusid laste seas väga populaarseks,“ ütles Ülemiste keskuse turunduse ja vastutustundliku ettevõtluse valdkonnajuht Tiia Nõmm. Lisaks said õpihuvilised lapsed täita ka harivaid töövihikuid ning vaadata õppevideoid ohutu liikumise kohta.

Lifti- ja eskalaatoritootja Kone müügijuhi Merilyn Rikkineni sõnul on kõige tähtsam meeles pidada, et eskalaatoril seistes tuleb olla näoga liikumissuunas ning kohale jõudes eskalaatorilt kiiresti maha astuda. „Meie eesmärgiks on tõsta eelkõige laste teadlikkust ohutust lifti ja eskalaatori kasutamisest. Mul on väga hea meel, et Ülemiste keskus ka seda enda prioriteediks peab,“ lisas Rikkinen.

Kaheksa nippi, kuidas ohutult eskalaatorit kasutada:

1. Seisa alati näoga eskalaatori liikumissuunas ja hoia võimalusel käsipuust kinni. Kui laps käsipuuni ei ulatu, ulata talle enda käsi.
2. Kontrolli, et su lapsel oleksid jalanõud jalas ning kingapaelad hoolikalt sõlmitud. Astu trepiastme keskele. Seisa paremal, kuid jälgi, et sa oma jalanõudega eskalaatori külgmise katte vastu ei läheks.
3. Astu kohale jõudes kiiresti eskalaatorilt maha, et ka sinu taga tulevad inimesed saaksid eskalaatorilt maha astuda.
4. Eskalaatori ette ei tohi kohmerdama jääda.
5. Ära istu eskalaatori trepiastmele ega käsipuule. Ära kalluta ennast üle käsipuu ega
lase käsipuul liugu.
6. Ära kunagi sõida eskalaatoril vales suunas.
7. Ära jookse ega mängi eskalaatoril.
8. Ära mine eskalaatorile lapsevankri, ostukäru ega raskete kohvritega.

 


Uudised

14.03.2023

Ülemiste keskus teeb annetamise veelgi lihtsamaks

Ülemiste keskus kogus eelmisel aastal vähekindlustatud perede, loomade, laste ja looduse hüveks külastajate abiga üle 10 000 euro.
Loe edasi
22.02.2023

Laste teosed avavad Ülemiste keskuses vana ja haruldase metsa saladusi

Ülemiste keskuses avati kollaažinäitus „Vana mets on nagu muinasjutt“, millega lapsed tuletavad linnaruumis toimetavatele täiskasvanutele meelde, kui väärtuslikud on meie vanad ja elurikkad,...
Loe edasi
27.01.2023

Ülemiste keskus autasustas meeleolukal auhinnagalal läinud aasta parimaid kauplusi

Kolmapäeval, 25. jaanuaril autasustati Ülemiste keskuse parimaid kauplusi. Pidulik õhtu leidis aset Teras Beachi soojal rannaliival, kus lavale astusid Eesti Laulu finalist m els ja ansambel NOËP.
Loe edasi
Vaata kõiki uudiseid

Kuidas meie juurde tulla

Bussid nr 2, 7, 15, 45, 49, 64, 65

Tramm nr 4

Rongiga peatusesse “Ülemiste”

Väliparkla, parkimismaja ja maa-alune parkla on avatud kuni viimase kinoseansi lõpuni.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.