Ootame külla, keskuses on mõõdukalt külastajaid.

Poed 10-21, P 10-19

Rimi 8–22

Majaplaan Otsi

Ülemiste Rohehäkatonil osalevad mentoritena iduettevõtja Jüri Kaljundi ja tippkokk Jörgen Kohal

24.10.2023

  1. oktoobril algaval Ülemiste Rohehäkatonil annavad meeskondadele nõu tunnustatud mentorid erinevatelt aladelt.

Kuna häkatoni teemadevalik on lai – alates töötajate spordiharrastuse elavdamisest kuni inimeste toitumisharjumuste muutmiseni – on erineva taustaga mentorite kaasamine hädavajalik, selgitas Ülemiste keskuse turunduse ja vastutustundliku ettevõtluse valdkonnajuht Tiia Nõmm.

Teiste seas tuleb osalejatele appi tehnoloogiaettevõtja Jüri Kaljundi. Tema kogemused ulatuvad paari töötajaga idufirmast pea tuhande inimesega IT-firmani, peale selle on ta Eestimaa Looduse Fondi nõukogu esimees. Oma osa annab mentorina ka tippkokk Jörgen Kohal, kel on toitlustusvaldkonnas kogemust üle 17 aasta. Muu kõrval on ta loonud edukad brändid nagu Poke Bowl ja Meze ning juhtinud Rimi Eesti valmistoidu teekonda peakokana. Kohal peab eriti oluliseks, et köögis oleksid protsessid kõigile arusaadavad ja töövahendid olemas ja terved. Mentorite juhina ja häkatoni eestvedajana lööb kaasa Mayri Tiido, kel on 10 aastat kogemust kutsega täiskasvanute koolitaja ja ettevõtjana.

Mentorite seas on ka Apollo Kino Baltikumi müügi- ja turundusjuht Maarja Kaalep, disainer ja kunstnik Jaanus Sakkis, Apollo Kino Balti riikide äriarenduse projektijuht Kerrit Hansen, Ülemiste Apollo Kino juht Marit Marga, muudatuste juhtimise ekspert Liis Paemurru, Apollo Kino teeninduskvaliteedi juht Karin Aus, Poke Bowli kaasrajaja Mikk Rajaver, pika rahvusvahelise startup-kogemusega müügi ja -projektijuht Maarika Truu, Eesti Disainikeskuse ringdisaini ekspert Mariliis Alev ja keskkonnaekspert Christof Uisk.

Nüüdseks on täitunud ka Ülemiste Rohehäkatoni auhinnalaud. Rimi, LIDO ja Poke Bowl pakuvad kuuks ajaks tasuta süüa, Apollo aastaks kinokülastusi, Sportland annab 1000 euro eest ostukrediiti. Kõige olulisem auhind võitjatele on kindlasti võimalus esitleda oma ideed 15. novembril Ülemiste keskuse Rentnike Suurkogul rentnikele, juhtkonnale ja partneritele, kokku ligi 300 jaekaubandusvaldkonnas olulisele otsustajale.

Esimene Ülemiste keskuse Rohehäkaton toimub 30.-31. oktoobril. Paljud keskuses tegutsevad olulise mõjuga ettevõtted, nagu LIDO, Apollo Kino, Rimi ja Sportland toovad ajurünnakule oma tavalised, igapäevased mured, mille lahendus on otsustava tähendusega looduse, planeedi ja meist igaühe jaoks. Häkatonile saab registreeruda leheküljel www.ulemiste.ee/rohehakaton/, sealsamas on üksikasjalikult paika pandud ka väljakutsed, millele lahendusi otsitakse. Osalema on oodatud kõik, keda innustab kestlike lahenduste leidmine kaubanduses, sealjuures pole oluline, kas idee on juba enne häkatoni olemas või mitte.

Rimi kauplusekett otsib häkatonil viisi, kuidas motiveerida inimesi ostma tooteid, mille tarbimise tähtaeg saab samal päeval läbi. Apollo Kino peab leidma lahenduse päevaks, kui kinost kaovad ühekordsed popkorni- ja joogitopsid. Kuidas korduskasutatavad topsid kokku koguda, jäägid eemaldada, topsid pesta ja uuesti müügipunkti viia? Sportland otsib teed, kuidas motiveerida oma töötajaskonda rohkem tervisespordiga tegelema ja aktiivsemat elustiili elama. Restoranikett LIDO vajab häid mõtteid, kuidas juhtida oma bistroo-restorani nii, et inimesed ei tarbiks liialt suuri toidukoguseid, viskaksid vähem toitu prügikasti ja käituksid seeläbi paremini nii planeedi kui ka iseenda suhtes. Poke Bowl on mures, et ainult 10% nende klientidest kasutab toidu tellimiseks korduskasutatavaid kausse.


Uudised

15.05.2024

Ülemiste kaubandus- ja meelelahutuskeskus valmistub kolmandaks laienemiseks

Ülemiste kaubandus- ja meelelahutuskeskus kavandab oma 20 tegevusaasta kõige ambitsioonikamat ja olulisemat laiendust.
Loe edasi
30.04.2024

Tõeline inetu pardipoja lugu. Ülemiste keskus on turult välja surunud kaks megaplaani

Kui ei oleks olnud nelja Eesti suurettevõtjat, siis ei oleks Ülemiste keskust sellisel kujul võib-olla olemaski.
Loe edasi
29.04.2024

Tiia Nõmm: rohelise mõtteviisi juurutamisel tuleb inspireerida ja nügida, aga ei tohi inimestele närvidele käia!

Ülemiste keskus ei ole keskkonnasõbralik ainult paberil, vaid looduse hoidmise nimel teeb iga päev tööd nii tehisintellekt, usin mesilaspere kui ka keskuse juhtkond, kes soovib, et kunagisest rä...
Loe edasi
Vaata kõiki uudiseid

Kuidas meie juurde tulla

Linnaliinibussid nr 2, 7, 15, 45, 49, 64, 65

Tramm nr 2 ja nr 4 (Lähim peatus „Majaka põik“)

Rongiga peatusesse “Ülemiste”

Väliparklas, parkimismajas ja maa-aluses parklas saab tasuta parkida viis tundi, seejärel muutub parkimine tasuliseks.

Keskuse juures asuvad turvalised Bikeep rattaparklad

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.