Ootame külla, keskuses on mõõdukalt külastajaid.

Poed 10-21, P 10-19

Rimi 8–22

Majaplaan Otsi

Ülemiste Rohehäkatoni väljakutse #2 Rimi: müüme tuhandeid viimase päeva tooteid ja päästame igas kuus 1,7 tonni toitu, aga saaks palju paremini

16.10.2023

Rimis toimib mõnda aega süsteem, kus viimast päeva tarbimiskõlblik toidukraam on eraldi kleebistega märgistatud ja kuni 70% alla hinnatud. Igas kuus läheb sel viisil soodusmüüki keskmiselt 6500 toodet.

Inimesed on pakkumisi ka märganud, ühe kuuga pääseb nii prügikastist umbes 1,7 tonni toitu. Suur hulk head ja tarbimiskõlbulikku toitu läheb aga ikkagi raisku. „Me püüame muuta inimeste arusaama nendest allahinnatud toodetest – need ei ole väheväärtuslikud, vaid väga head, kvaliteetsed tooted, lihtsalt nende tarbimise viimane kuupäev on kätte jõudnud,“ ütles Rimi vastutustundliku ettevõtluse juht Katrin Bats.

Eesti inimestes tekitab viimast päeva tarbimiskõlblik toit aga siiani mõnetist võõristust – kas see ikka kõlbab süüa? Oma roll võib olla ka ühiskondlikel hoiakutel. „Me tahame inimestele kinnitada, et nende toodete tarbimine on täiesti normaalne, me kõik peaksime viimase kuupäeva toitudesse julgemalt suhtuma, vajadusel võib-olla mõned asjad külmutama, kui otsekohe vaja pole,“ ütles Bats. Praeguse kiire toiduainete hinnatõusu ajal annab selline suhtumise muutmine peale kestlikuma eluhoiaku ka märgatava rahalise kokkuhoiu.

Osa tarbimisaja lõpule jõudvast toidukraamist jõuab Rimi praegu annetada Toidupangale. Annetamine on Batsi sõnul Rimi igapäevatöö osa, see on seni olnud ka peamine vahend, millega poekett täidab oma eesmärki toidukadu vähendada. Tarbimisaja lõpule jõudvate toodete allahindlusega müümine seda suunda ei väära – Rimi on praegu ja jääb edaspidigi Toidupanga heaks partneriks. „Toidupanga jaoks on meil ikkagi ka veel väga palju üle anda. Siiski, äriettevõttena tahame ikkagi eelkõige toitu müüa,“ selgitas Bats.

Inimeste hoiakute muutmine ei ole mõistagi kerge. Bats nentis, et Rimi saaks viimast päeva kõlbuliku toidu populariseerimisel kindlasti veel midagi ära teha, seda vähem minema visata, rohkem müüa ja seeläbi toidu raiskamist vähendada. Selleks on Rimil aga vaja abi, mille leidmiseks osaleb kauplusekett Ülemiste keskuse Rohehäkatonil. „Millega muuta neid viimase kuupäevaga allahinnatud tooteid veel atraktiivsemaks, kuidas kinnitada ostjatele, et tegemist on korraliku kaubaga, kuidas viia kohale sõnum, et sellise toidu ostmine on võimalus säästa ühekorraga raha ja ressursse,“ sõnastas Bats Rimi väljakutse häkatonil.

Ülemiste keskuse Rohehäkaton toimub 30.-31. oktoobril, osalema on oodatud kõik, kes soovivad midagi konkreetset keskkonna heaks ära teha. Paljud Ülemiste keskuses tegutsevad olulise mõjuga ettevõtted, nagu Lido, Apollo Kino, Rimi ja Sportland toovad häkatonile oma tavalised, igapäevased mured, mille lahendus oleks samm kestlikuma kaubanduse ja rohelisema tuleviku suunas. Häkatonile saab registreeruda leheküljel www.ulemiste.ee/rohehakaton/, sealsamas on üksikasjalikult paika pandud ka väljakutsed, millele lahendusi otsitakse.


Uudised

15.05.2024

Ülemiste kaubandus- ja meelelahutuskeskus valmistub kolmandaks laienemiseks

Ülemiste kaubandus- ja meelelahutuskeskus kavandab oma 20 tegevusaasta kõige ambitsioonikamat ja olulisemat laiendust.
Loe edasi
30.04.2024

Tõeline inetu pardipoja lugu. Ülemiste keskus on turult välja surunud kaks megaplaani

Kui ei oleks olnud nelja Eesti suurettevõtjat, siis ei oleks Ülemiste keskust sellisel kujul võib-olla olemaski.
Loe edasi
29.04.2024

Tiia Nõmm: rohelise mõtteviisi juurutamisel tuleb inspireerida ja nügida, aga ei tohi inimestele närvidele käia!

Ülemiste keskus ei ole keskkonnasõbralik ainult paberil, vaid looduse hoidmise nimel teeb iga päev tööd nii tehisintellekt, usin mesilaspere kui ka keskuse juhtkond, kes soovib, et kunagisest rä...
Loe edasi
Vaata kõiki uudiseid

Kuidas meie juurde tulla

Linnaliinibussid nr 2, 7, 15, 45, 49, 64, 65

Tramm nr 2 ja nr 4 (Lähim peatus „Majaka põik“)

Rongiga peatusesse “Ülemiste”

Väliparklas, parkimismajas ja maa-aluses parklas saab tasuta parkida viis tundi, seejärel muutub parkimine tasuliseks.

Keskuse juures asuvad turvalised Bikeep rattaparklad

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.