Keskus on suletud.

Poed 10-21, P 10-19

Rimi 8–22

Majaplaan Otsi

Ülemiste Rohehäkatoni väljakutse #1: Apollo Kino valmistub loobuma ühekordsetest popkornikarpidest ja joogitopsidest

13.10.2023

Apollo Kino kõigis kinodes kulub aasta jooksul miljoneid ühekordseks kasutamiseks mõeldud popkornikarpe ja joogitopse. Kinokett kavandab üleminekut nüüdisaegsetele, korduskasutatavatele topsidele.

Apollo Kino on juba uurinud, mis firma kinno sobivaid korduskasutatavaid topse toota võiks – kuna jutt käib väga suurtest kogustest, pole partnerit lihtne leida. Lahendamist vajavaid sõlmpunkte on Apollo Kino müügi- ja turundusjuhi Maarja Kaalepi sõnul veel, näiteks korduskasutatavate topside ringteekond letist saali ja tagasi peab olema läbi mõeldud nii, et sajad külastajad saaksid ühekorraga ja mugavalt oma taara ära anda.

Kinokett kavatseb plaaniga tarmukalt edasi minna. „Me räägime ikkagi, ma arvan, sellisest paari aasta perspektiivist, mitte pikemast ajast,“ ütles Kaalep. „Meie soov on hakata juba järgmisel aastal samm-sammult korduskasutatavatele topsidele üle minema,“ lisas ta.

Esimeses järgus jäävad kinno paralleelselt kasutusele nii ühekordsed kui ka korduskasutatavad topsid. „Soovime, et klient valiks ise korduskasutatava pakendi,“ selgitas Kaalep. Samas on selge, et uue pakendi kasutamne peab kliendile olema mugav, muidu pööre ei õnnestu. Siin lähevadki asjad Kaalepi sõnul keeruliseks. Raskete küsimuste lahendamiseks küsib Apollo Kino abi: ettevõte osaleb oma väljakustega oktoobri lõpus toimuval Ülemiste Rohehäkatonil.

Apollo Kino väljakutse on keeruline, korraga tuleb vastata mitmele küsimusele. Esiteks, kuidas viia info uutest topsidest ja nende kasulikkusest kõige efektiivsemalt kinokülastajateni? Teiseks, kuidas oleks kõige mõistlikum korraldada topside kokku kogumist? Peab arvestama, et topsid ei ole tühjad, neis on sees nii tahkeid toiduaineid kui jooke, topsid ei ole ka kõik ühesuurused. Milline peaks olema see kogumispunkt ja kus see saalis paiknema peaks? Äkki peaks neid olema mitu? Kui mitut kogumispunkti on vaja, kui korraga tahab oma topsidest vabaneda näiteks 400 nimest? Kuhu kallata järelejäänud jook, kuhu popkorni põhi?

Ehkki topsid on praegugi taaskasutatavast materjalist, on tegemist ikkagi prügiga, pealegi liigub kogu maailm korduskasutatavate pakendite suunas. „Tahame praegu ennetavalt tegutseda. Muidu jõuame lõpuks selleni, et kui me ise ei tee neid samme esimesena, siis ütleb seadus, et me peame seda tegema. Ise alustades on protsess kindlasti sujuvam ja kinokülastajalegi mugavam,“ märkis Kaalep.

Sellepärast toobki Apollo Kino oma väljakutse Ülemiste keskuse Rohehäkatonile. Häkaton toimub 30.-31. oktoobril, osalema on oodatud kõik, kes soovivad midagi konkreetset keskkonna heaks ära teha. Paljud Ülemiste keskuses tegutsevad olulise mõjuga ettevõtted, nagu Lido, Apollo Kino, Rimi ja Sportland toovad häkatonile oma tavalised, igapäevased mured, mille lahendus oleks samm kestlikuma kaubanduse ja rohelisema tuleviku suunas. Häkatonile saab registreeruda leheküljel www.ulemiste.ee/rohehakaton/, sealsamas on üksikasjalikult paika pandud ka väljakutsed, millele lahendusi otsitakse.


Uudised

30.11.2023

Ülemiste keskuses avati mitu uut brändipoodi

Ülemiste kaubandus- ja meelelahutuskeskuses avati mitu uut rahvusvahelist moekauplust ning Eesti ainsat esinduspoodi.
Loe edasi
22.11.2023

Kaameraga pesakast ja söödavad topsid: Ülemistel saab osta noorte leiutisi

Sajad ettevõtlikud noored pakuvad juba sel laupäeval Ülemiste keskuses oma toodangut laadal Õpilasfirmade® MEKA.
Loe edasi
16.11.2023

Guido Pärnits Ülemiste Suurkogul: lõppev aasta oli hea, tagasilöök võib tulla jaanuaris

Ülemiste keskus andis 15. novembri Rentnike Suurkogul ülevaate Eesti jaekaubanduses toimuvast, keskuse juht Guido Pärnits hindas lõppeva aasta üldjoontes heaks.
Loe edasi
Vaata kõiki uudiseid

Kuidas meie juurde tulla

Linnaliinibussid nr 2, 7, 15, 45, 49, 64, 65

Tramm nr 2 ja nr 4 (Lähim peatus „Majaka põik“)

Rongiga peatusesse “Ülemiste”

Väliparkla, parkimismaja ja maa-alune parkla on avatud kuni viimase kinoseansi lõpuni.

Keskuse juures asuvad turvalised Bikeep rattaparklad

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.