Hea aeg meile külla tulla, sest keskuses on rahulik.

Poed 10-21, P 10-19

Rimi 8–22

Majaplaan Otsi

Ülemiste keskuses saab tutvuda parimate fotodega Eesti ja Läti karudest

16.11.2022

MTÜ Aasta loom koostöös Läti loodusmuuseumi, Looduskalendri ja ettevõttega Karu Katus avas täna Ülemiste keskuses Eesti-Läti ühise karuteemalise fotonäituse “Karul kõned kavalad”, kus tunnustati ka parimate fotode autoreid.

Näituse korraldaja Helen Arusoo ütles, et karu valiti aasta loomaks, et tõsta eestimaalaste teadlikkust meie metsade ühe võimsama elaniku suhtes. “Eesti metsades elab ligi 1000 karu, Lätis kõigest 60-70,” kirjeldas Arusoo. Ta lisas, et kuna karud on alles alustanud Lätimaa taasasustamist, kannavad fotonäituse pildid omamoodi saadiku rolli, tutvustades eestlaste kooselamise kogemust karuga. “Lätlased peavad seda alles õppima, kuidas karuga koos elada.”

Suurkiskjatega kooseksisteerimine vajab nendega arvestamist, et vältida liigseid konflikte. Samuti tuleb tunda looduses toimuvaid protsesse, mistõttu keskendub fotonäitus “Karul kõned kavalad” mesikäpa tegevuse jälgedele ja käitumisele. Näitusel avaneb võimalus teada saada, milline näeb välja karu pesa, miks karu puudelatvu murrab ning kui võimsad triibud jätavad puukoorele karu küünised. Lisaks on jäädvustatud ka põnevaid portreesid karudest.

“Toetame omalt poolt näituse avamist, sest meie metsas elavate loomade väärtustamine ja Eesti looduse hoidmine on meie kõigi südameasi,” ütles Ülemiste keskuse turunduse ja vastutustundliku ettevõtluse valdkonnajuht Tiia Nõmm. Ta lisas, et keskuse külastajatele näituse tutvustamine on üks võimalus, kuidas tuua loodus inimestele lähemale. Samuti valisid keskuse külastajad välja ka oma lemmikfoto, milleks on Remo Savisaare foto väikestest karupoegadest.

Konkursile laekus 110 pilti, millest 10 olid pärit Lätist. Kuna aasta loomale pühendatud fotovõistlusel peaauhinda ei valitud, jagati välja hulga eriauhindu. Kaks auhinda läksid Remo Savisaarele, kes pärjati Eesti Terioloogia Seltsi ning Ülemiste keskuse kingitustega, Eesti Jahimeeste Selts andis üle auhinna Sven Začekile, Karu Katuse auhind läks Erik Mandrele, Läti Loodusmuuseumi ja Läti metsaagentuuri Silava auhind Ingmar Muusikusele ning hea loo preemia anti Läti autorile Asja Dišlerele.

Aasta looma auks eksponeeritakse fotode kõrval ka 12 karumaali Tartu Harrastuskunstnike Stuudiolt. Näitus jääb kõigile külastajatele avatuks Ülemiste keskuse II korruse aatriumis veebruari alguseni.

Näituse valmimist toetasid Karu Katus, Ülemiste keskus ning ennetaja.ee.


Uudised

25.01.2024

Selgus Ülemiste keskuse parim pood

Ülemiste keskus tunnustas sealseid parimaid poode, tänavu pärjati parimaks juveelipood Sparkle.
Loe edasi
03.01.2024

Ülemiste keskuse juures on nüüd lihtsam parkimiskohta leida

Alates 3. jaanuarist kehtib Ülemiste keskuse parklas uus parkimiskorraldus: tasuta saab parkida viis tundi, alates sellest muutub parkimine tasuliseks.
Loe edasi
27.12.2023

Ülemiste keskuse juures läheb uuest aastast parkimiskoha leidmine lihtsamaks

Alates 2. jaanuarist kehtib Ülemiste keskuse parklas uus parkimiskorraldus: tasuta saab parkida viis tundi, alates sellest muutub parkimine tasuliseks.
Loe edasi
Vaata kõiki uudiseid

Kuidas meie juurde tulla

Linnaliinibussid nr 2, 7, 15, 45, 49, 64, 65

Tramm nr 2 ja nr 4 (Lähim peatus „Majaka põik“)

Rongiga peatusesse “Ülemiste”

Väliparklas, parkimismajas ja maa-aluses parklas saab tasuta parkida viis tundi, seejärel muutub parkimine tasuliseks.

Keskuse juures asuvad turvalised Bikeep rattaparklad

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.