Keskus on suletud.

Poed 10-21, P 10-19

Rimi 8–22

Majaplaan Otsi

Ülemiste keskuses saab tutvuda parimate fotodega Eesti ja Läti karudest

16.11.2022

MTÜ Aasta loom koostöös Läti loodusmuuseumi, Looduskalendri ja ettevõttega Karu Katus avas täna Ülemiste keskuses Eesti-Läti ühise karuteemalise fotonäituse “Karul kõned kavalad”, kus tunnustati ka parimate fotode autoreid.

Näituse korraldaja Helen Arusoo ütles, et karu valiti aasta loomaks, et tõsta eestimaalaste teadlikkust meie metsade ühe võimsama elaniku suhtes. “Eesti metsades elab ligi 1000 karu, Lätis kõigest 60-70,” kirjeldas Arusoo. Ta lisas, et kuna karud on alles alustanud Lätimaa taasasustamist, kannavad fotonäituse pildid omamoodi saadiku rolli, tutvustades eestlaste kooselamise kogemust karuga. “Lätlased peavad seda alles õppima, kuidas karuga koos elada.”

Suurkiskjatega kooseksisteerimine vajab nendega arvestamist, et vältida liigseid konflikte. Samuti tuleb tunda looduses toimuvaid protsesse, mistõttu keskendub fotonäitus “Karul kõned kavalad” mesikäpa tegevuse jälgedele ja käitumisele. Näitusel avaneb võimalus teada saada, milline näeb välja karu pesa, miks karu puudelatvu murrab ning kui võimsad triibud jätavad puukoorele karu küünised. Lisaks on jäädvustatud ka põnevaid portreesid karudest.

“Toetame omalt poolt näituse avamist, sest meie metsas elavate loomade väärtustamine ja Eesti looduse hoidmine on meie kõigi südameasi,” ütles Ülemiste keskuse turunduse ja vastutustundliku ettevõtluse valdkonnajuht Tiia Nõmm. Ta lisas, et keskuse külastajatele näituse tutvustamine on üks võimalus, kuidas tuua loodus inimestele lähemale. Samuti valisid keskuse külastajad välja ka oma lemmikfoto, milleks on Remo Savisaare foto väikestest karupoegadest.

Konkursile laekus 110 pilti, millest 10 olid pärit Lätist. Kuna aasta loomale pühendatud fotovõistlusel peaauhinda ei valitud, jagati välja hulga eriauhindu. Kaks auhinda läksid Remo Savisaarele, kes pärjati Eesti Terioloogia Seltsi ning Ülemiste keskuse kingitustega, Eesti Jahimeeste Selts andis üle auhinna Sven Začekile, Karu Katuse auhind läks Erik Mandrele, Läti Loodusmuuseumi ja Läti metsaagentuuri Silava auhind Ingmar Muusikusele ning hea loo preemia anti Läti autorile Asja Dišlerele.

Aasta looma auks eksponeeritakse fotode kõrval ka 12 karumaali Tartu Harrastuskunstnike Stuudiolt. Näitus jääb kõigile külastajatele avatuks Ülemiste keskuse II korruse aatriumis veebruari alguseni.

Näituse valmimist toetasid Karu Katus, Ülemiste keskus ning ennetaja.ee.


Uudised

14.03.2023

Ülemiste keskus teeb annetamise veelgi lihtsamaks

Ülemiste keskus kogus eelmisel aastal vähekindlustatud perede, loomade, laste ja looduse hüveks külastajate abiga üle 10 000 euro.
Loe edasi
22.02.2023

Laste teosed avavad Ülemiste keskuses vana ja haruldase metsa saladusi

Ülemiste keskuses avati kollaažinäitus „Vana mets on nagu muinasjutt“, millega lapsed tuletavad linnaruumis toimetavatele täiskasvanutele meelde, kui väärtuslikud on meie vanad ja elurikkad,...
Loe edasi
27.01.2023

Ülemiste keskus autasustas meeleolukal auhinnagalal läinud aasta parimaid kauplusi

Kolmapäeval, 25. jaanuaril autasustati Ülemiste keskuse parimaid kauplusi. Pidulik õhtu leidis aset Teras Beachi soojal rannaliival, kus lavale astusid Eesti Laulu finalist m els ja ansambel NOËP.
Loe edasi
Vaata kõiki uudiseid

Kuidas meie juurde tulla

Bussid nr 2, 7, 15, 45, 49, 64, 65

Tramm nr 4

Rongiga peatusesse “Ülemiste”

Väliparkla, parkimismaja ja maa-alune parkla on avatud kuni viimase kinoseansi lõpuni.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.