Hea aeg meile külla tulla, sest keskuses on rahulik.

Poed 10-21, P 10-19

Rimi 8–22

Majaplaan Otsi

Ülemiste keskuses on avatud vaktsineerimispunkt kõigi kolme doosi pakkumiseks

19.11.2021

Ülemiste keskus avas koostöös tervishoiuteenuste pakkuja Eldredi ja Tallinna linnaga vaktsineerimispunkti, kuhu saab tulla vaktsineerima elava järjekorra alusel. Inimestel, kel on soov saada esimene, teine või kolmas vaktsiin, on seda võimalik teha kaubanduskeskuses aasta lõpuni.

Vaktsineerimispunkt avati peaukse lähedal, mis teeb ligipääsetavuse mugavaks ja turvaliseks ka neile, kes keskust vaid vaktsineerimise eesmärgil külastavad. Eelregistreerimine vaktsiinile ei ole vajalik.

Ülemiste keskuse külastajal on kohustus kanda maski ja näidata vaktsineerimistõendit kohtades, kus seda nõutakse. Tõmbekeskusena pooldab keskus kehtivate nõuete ranget järelvalvet, isegi kui see tähendab nende jaoks lisatööd. “Loodan, et lähiaeg toob pandeemiaga võitlemiseks ka uusi lahendusi,” sõnas Ülemiste keskuse juht Guido Pärnits. Seniks kuni teadlased ja arstid uute lahenduste kallal töötavad, on otsustanud Ülemiste keskus vaktsineerimispunkti näol ka ise õla alla panna ja seda mitte esimest korda. “Teadvustame, et ka meie kohus on panustada. Oleme terve suve ja sügise võõrustanud omal algatusel vaktsineerimispunkte -ja busse, aidates sõnumit inimesteni viia,” kommenteeris Pärnits.

„Oleme koroonakriisis olnud juba enam kui poolteist aastat ning sellest väljuda saame üksnes ühiste pingutuste tulemusel. Koostöös suudame teha rohkem kui üksi tegutsedes ning sellest võidab kokkuvõtteks kogu ühiskond,“ sõnas Tallinna Linnavalitsuse koroonaviiruse ennetusmeetmete koordinaator Ester Öpik. „Tallinnal on praegu koos erameditsiiniteenuse osutajatega avatud kaheksa koroonaennetuspunkti, millest ühe võttis oma katuse alla ka Ülemiste keskus. Oleme selle eest tänulikud, sest kaubanduskeskust külastab iga päev suur hulk inimesi ja loodetavasti kasutab nii mõnigi neist mugavat võimalust vaktsineerimiseks.“

Eldredi tervishoiuteenuste juhi Veronika Zhukova sõnul on üha olulisem pakkuda koos vaktsiiniga ka nõustamist. Tänasel päeval soovivad inimesed personaalset lähenemist ehk ootavad rohkem nõustamist, mida meie tervishoiutöötajad pakuvad kõikides punktides. Meie meditsiiniõed kuulavad inimeste muresid ja annavad teaduslikku selgitust vaktsiinide toimest. Oleme tänulikud linnale ja Ülemiste keskusele usalduse, toetuse ja osalemise eest võitlusel pandeemia peatamiseks,” ütles ta.

Ülemiste vaktsineerimispunkt on avatud argipäeviti kell 12–19 ja nädalavahetusel kell 10–17. Kohapeal on kasutusel kõik Eestis loa saanud vaktsiinid, kuid tõhustusdoosi tehakse nii Pfizeri kui Moderna vaktsiiniga. Lähtuvalt immunoprofülaktika ekspertkomisjoni seisukohast on Pfizeri ja Moderna vaktsiinidega vaktsineeritutel soovitatav teha tõhustusdoos kuue kuu ning Jansseni ja AstraZeneca vaktsiiniga vaktsineeritutel viie kuu möödumisel esmasest vaktsineerimiskuurist.

Ülemiste keskuses liigub enim inimesi laupäeval ning pühapäeval ajavahemikus 12–18. Inimestel, kes soovivad tulla vaktsineerima rahulikumal ajal, on soovitatav külastada keskust enne või pärast neid kellaaegu. Selleks, et külastajad saaksid keskusesse tulla ajal, mil seal on vähem rahvast, on keskus loonud kodulehele ka digitaalse külastusinfo rakenduse, millega näeb jooksvalt keskuse täituvust.

Vaktsineerimispunkti asukohta Ülemiste keskuses on täpsemalt võimalik näha siit: https://bit.ly/majaplaan_vaktsineerimine

 

 


Uudised

06.12.2022

Ülemiste keskus võttis kokku 2022. aasta kaubanduses ja tutvustas keskuse edasisi plaane

1. detsembril toimunud Ülemiste keskuse Rentnike Suurkogul andis keskuse juhtkond ülevaate 2022.
Loe edasi

Star FM jõulustuudio kolis Ülemistesse

1. detsembril avas raadio Star FM Ülemiste keskuses taas jõulustuudio, hommikuprogramm läheb detsembris eetrisse otse meie keskusest ning traditsiooniliselt mängitakse sel kuul raadios vaid jõulu...
Loe edasi
16.11.2022

Ülemiste keskuses saab tutvuda parimate fotodega Eesti ja Läti karudest

MTÜ Aasta loom koostöös Läti loodusmuuseumi, Looduskalendri ja ettevõttega Karu Katus avas täna Ülemiste keskuses Eesti-Läti ühise karuteemalise fotonäituse “Karul kõned kavalad”, kus t...
Loe edasi
Vaata kõiki uudiseid

Kuidas meie juurde tulla

Bussid nr 2, 7, 15, 45, 49, 64, 65

Tramm nr 4

Rongiga peatusesse “Ülemiste”

Väliparkla, parkimismaja ja maa-alune parkla on avatud kuni viimase kinoseansi lõpuni.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.