Ootame külla, keskuses on mõõdukalt külastajaid.

Poed 10-21, P 10-19

Rimi 8–22

Majaplaan Otsi

Ülemiste keskuses on avatud vaktsineerimispunkt kõigi kolme doosi pakkumiseks

19.11.2021

Ülemiste keskus avas koostöös tervishoiuteenuste pakkuja Eldredi ja Tallinna linnaga vaktsineerimispunkti, kuhu saab tulla vaktsineerima elava järjekorra alusel. Inimestel, kel on soov saada esimene, teine või kolmas vaktsiin, on seda võimalik teha kaubanduskeskuses aasta lõpuni.

Vaktsineerimispunkt avati peaukse lähedal, mis teeb ligipääsetavuse mugavaks ja turvaliseks ka neile, kes keskust vaid vaktsineerimise eesmärgil külastavad. Eelregistreerimine vaktsiinile ei ole vajalik.

Ülemiste keskuse külastajal on kohustus kanda maski ja näidata vaktsineerimistõendit kohtades, kus seda nõutakse. Tõmbekeskusena pooldab keskus kehtivate nõuete ranget järelvalvet, isegi kui see tähendab nende jaoks lisatööd. “Loodan, et lähiaeg toob pandeemiaga võitlemiseks ka uusi lahendusi,” sõnas Ülemiste keskuse juht Guido Pärnits. Seniks kuni teadlased ja arstid uute lahenduste kallal töötavad, on otsustanud Ülemiste keskus vaktsineerimispunkti näol ka ise õla alla panna ja seda mitte esimest korda. “Teadvustame, et ka meie kohus on panustada. Oleme terve suve ja sügise võõrustanud omal algatusel vaktsineerimispunkte -ja busse, aidates sõnumit inimesteni viia,” kommenteeris Pärnits.

„Oleme koroonakriisis olnud juba enam kui poolteist aastat ning sellest väljuda saame üksnes ühiste pingutuste tulemusel. Koostöös suudame teha rohkem kui üksi tegutsedes ning sellest võidab kokkuvõtteks kogu ühiskond,“ sõnas Tallinna Linnavalitsuse koroonaviiruse ennetusmeetmete koordinaator Ester Öpik. „Tallinnal on praegu koos erameditsiiniteenuse osutajatega avatud kaheksa koroonaennetuspunkti, millest ühe võttis oma katuse alla ka Ülemiste keskus. Oleme selle eest tänulikud, sest kaubanduskeskust külastab iga päev suur hulk inimesi ja loodetavasti kasutab nii mõnigi neist mugavat võimalust vaktsineerimiseks.“

Eldredi tervishoiuteenuste juhi Veronika Zhukova sõnul on üha olulisem pakkuda koos vaktsiiniga ka nõustamist. Tänasel päeval soovivad inimesed personaalset lähenemist ehk ootavad rohkem nõustamist, mida meie tervishoiutöötajad pakuvad kõikides punktides. Meie meditsiiniõed kuulavad inimeste muresid ja annavad teaduslikku selgitust vaktsiinide toimest. Oleme tänulikud linnale ja Ülemiste keskusele usalduse, toetuse ja osalemise eest võitlusel pandeemia peatamiseks,” ütles ta.

Ülemiste vaktsineerimispunkt on avatud argipäeviti kell 12–19 ja nädalavahetusel kell 10–17. Kohapeal on kasutusel kõik Eestis loa saanud vaktsiinid, kuid tõhustusdoosi tehakse nii Pfizeri kui Moderna vaktsiiniga. Lähtuvalt immunoprofülaktika ekspertkomisjoni seisukohast on Pfizeri ja Moderna vaktsiinidega vaktsineeritutel soovitatav teha tõhustusdoos kuue kuu ning Jansseni ja AstraZeneca vaktsiiniga vaktsineeritutel viie kuu möödumisel esmasest vaktsineerimiskuurist.

Ülemiste keskuses liigub enim inimesi laupäeval ning pühapäeval ajavahemikus 12–18. Inimestel, kes soovivad tulla vaktsineerima rahulikumal ajal, on soovitatav külastada keskust enne või pärast neid kellaaegu. Selleks, et külastajad saaksid keskusesse tulla ajal, mil seal on vähem rahvast, on keskus loonud kodulehele ka digitaalse külastusinfo rakenduse, millega näeb jooksvalt keskuse täituvust.

Vaktsineerimispunkti asukohta Ülemiste keskuses on täpsemalt võimalik näha siit: https://bit.ly/majaplaan_vaktsineerimine

 

 


Uudised

15.05.2024

Ülemiste kaubandus- ja meelelahutuskeskus valmistub kolmandaks laienemiseks

Ülemiste kaubandus- ja meelelahutuskeskus kavandab oma 20 tegevusaasta kõige ambitsioonikamat ja olulisemat laiendust.
Loe edasi
30.04.2024

Tõeline inetu pardipoja lugu. Ülemiste keskus on turult välja surunud kaks megaplaani

Kui ei oleks olnud nelja Eesti suurettevõtjat, siis ei oleks Ülemiste keskust sellisel kujul võib-olla olemaski.
Loe edasi
29.04.2024

Tiia Nõmm: rohelise mõtteviisi juurutamisel tuleb inspireerida ja nügida, aga ei tohi inimestele närvidele käia!

Ülemiste keskus ei ole keskkonnasõbralik ainult paberil, vaid looduse hoidmise nimel teeb iga päev tööd nii tehisintellekt, usin mesilaspere kui ka keskuse juhtkond, kes soovib, et kunagisest rä...
Loe edasi
Vaata kõiki uudiseid

Kuidas meie juurde tulla

Linnaliinibussid nr 2, 7, 15, 45, 49, 64, 65

Tramm nr 2 ja nr 4 (Lähim peatus „Majaka põik“)

Rongiga peatusesse “Ülemiste”

Väliparklas, parkimismajas ja maa-aluses parklas saab tasuta parkida viis tundi, seejärel muutub parkimine tasuliseks.

Keskuse juures asuvad turvalised Bikeep rattaparklad

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.