Populaarne külastusaeg, tulles soovitame varuda veidi aega.

Poed 10-21, P 10-19

Rimi 8–22

Majaplaan Otsi

Ülemiste keskuses on avatud vaktsineerimispunkt kõigi kolme doosi pakkumiseks

19.11.2021

Ülemiste keskus avas koostöös tervishoiuteenuste pakkuja Eldredi ja Tallinna linnaga vaktsineerimispunkti, kuhu saab tulla vaktsineerima elava järjekorra alusel. Inimestel, kel on soov saada esimene, teine või kolmas vaktsiin, on seda võimalik teha kaubanduskeskuses aasta lõpuni.

Vaktsineerimispunkt avati peaukse lähedal, mis teeb ligipääsetavuse mugavaks ja turvaliseks ka neile, kes keskust vaid vaktsineerimise eesmärgil külastavad. Eelregistreerimine vaktsiinile ei ole vajalik.

Ülemiste keskuse külastajal on kohustus kanda maski ja näidata vaktsineerimistõendit kohtades, kus seda nõutakse. Tõmbekeskusena pooldab keskus kehtivate nõuete ranget järelvalvet, isegi kui see tähendab nende jaoks lisatööd. “Loodan, et lähiaeg toob pandeemiaga võitlemiseks ka uusi lahendusi,” sõnas Ülemiste keskuse juht Guido Pärnits. Seniks kuni teadlased ja arstid uute lahenduste kallal töötavad, on otsustanud Ülemiste keskus vaktsineerimispunkti näol ka ise õla alla panna ja seda mitte esimest korda. “Teadvustame, et ka meie kohus on panustada. Oleme terve suve ja sügise võõrustanud omal algatusel vaktsineerimispunkte -ja busse, aidates sõnumit inimesteni viia,” kommenteeris Pärnits.

„Oleme koroonakriisis olnud juba enam kui poolteist aastat ning sellest väljuda saame üksnes ühiste pingutuste tulemusel. Koostöös suudame teha rohkem kui üksi tegutsedes ning sellest võidab kokkuvõtteks kogu ühiskond,“ sõnas Tallinna Linnavalitsuse koroonaviiruse ennetusmeetmete koordinaator Ester Öpik. „Tallinnal on praegu koos erameditsiiniteenuse osutajatega avatud kaheksa koroonaennetuspunkti, millest ühe võttis oma katuse alla ka Ülemiste keskus. Oleme selle eest tänulikud, sest kaubanduskeskust külastab iga päev suur hulk inimesi ja loodetavasti kasutab nii mõnigi neist mugavat võimalust vaktsineerimiseks.“

Eldredi tervishoiuteenuste juhi Veronika Zhukova sõnul on üha olulisem pakkuda koos vaktsiiniga ka nõustamist. Tänasel päeval soovivad inimesed personaalset lähenemist ehk ootavad rohkem nõustamist, mida meie tervishoiutöötajad pakuvad kõikides punktides. Meie meditsiiniõed kuulavad inimeste muresid ja annavad teaduslikku selgitust vaktsiinide toimest. Oleme tänulikud linnale ja Ülemiste keskusele usalduse, toetuse ja osalemise eest võitlusel pandeemia peatamiseks,” ütles ta.

Ülemiste vaktsineerimispunkt on avatud argipäeviti kell 12–19 ja nädalavahetusel kell 10–17. Kohapeal on kasutusel kõik Eestis loa saanud vaktsiinid, kuid tõhustusdoosi tehakse nii Pfizeri kui Moderna vaktsiiniga. Lähtuvalt immunoprofülaktika ekspertkomisjoni seisukohast on Pfizeri ja Moderna vaktsiinidega vaktsineeritutel soovitatav teha tõhustusdoos kuue kuu ning Jansseni ja AstraZeneca vaktsiiniga vaktsineeritutel viie kuu möödumisel esmasest vaktsineerimiskuurist.

Ülemiste keskuses liigub enim inimesi laupäeval ning pühapäeval ajavahemikus 12–18. Inimestel, kes soovivad tulla vaktsineerima rahulikumal ajal, on soovitatav külastada keskust enne või pärast neid kellaaegu. Selleks, et külastajad saaksid keskusesse tulla ajal, mil seal on vähem rahvast, on keskus loonud kodulehele ka digitaalse külastusinfo rakenduse, millega näeb jooksvalt keskuse täituvust.

Vaktsineerimispunkti asukohta Ülemiste keskuses on täpsemalt võimalik näha siit: https://bit.ly/majaplaan_vaktsineerimine

 

 


Uudised

14.06.2022

Ülemiste keskuses toimunud inspiratsioonipäeval jagati sajale lapsele üle Eesti teadmisi ettevõtlikkusest

Ülemiste keskuses toimunud inspiratsioonipäev „Lükkame käima! Topeltkink 2022“ tõi kohale sadakond lastekodulast ning nende viiskümmend õpetajat üle Eesti.
Loe edasi
31.05.2022

Puu, keda keegi ei vaja? Ülemiste keskusesse püstitati massiivne haavanott

Ülemiste keskuse 2. korruse aatriumis saab alates läinud nädalast tutvuda Hiiumaa põlismetsast pärit massiivse haavanotiga, mis pöörab käimasoleva looduskaitsekuu raames tähelepanu vanade met...
Loe edasi
18.05.2022

Ukraina Eneseabi on põgenikest lastele haridustee jätkamiseks jaganud juba ligi 1000 arvutit

Iga päev saabub Eestisse üle 400 Ukraina sõjapõgeniku, kellest keskmiselt 100 on lapsed.
Loe edasi
Vaata kõiki uudiseid

Kuidas meie juurde tulla

Bussid nr 2, 7, 15, 45, 49, 64, 65

Kommertsbussid nr 214, 244

Tramm nr 4

Rongiga peatusesse “Ülemiste”

Väliparkla, parkimismaja ja maa-alune parkla on avatud kuni viimase kinoseansi lõpuni.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.