Keskus on suletud.

Poed 10-21, P 10-19

Rimi 8–22

Majaplaan Otsi

Ülemiste keskuse juures läheb uuest aastast parkimiskoha leidmine lihtsamaks

27.12.2023

Alates 2. jaanuarist kehtib Ülemiste keskuse parklas uus parkimiskorraldus: tasuta saab parkida viis tundi, alates sellest muutub parkimine tasuliseks.

„See on vastutulek klientidele,“ selgitas sammu põhjuseid Ülemiste keskuse juht Guido Pärnits. Praegu on Ülemiste keskuse juures parkimine ööpäev ringi tasuta, see on tekitanud olukorra, kus mõned autod jäävad päevadeks parklasse, mõni nädalakski.

Taolise olukorra tulemusena on ostlema saabunud inimestel olnud keerukam parkimiskohta leida, see mure saabki nüüd murtud. Aastate jooksul on klientide tagasiside-uuringutes ühe suurima kitsaskohana alati välja toodud asjaolu, et keskuse juurde pole tipptundidel just kuigi lihtne parkimiskohta leida, olgugi autodele kohti maa all ja maa peal, peale selle kinnises parkimismajas.

„Küllap saavad kõik kliendid oma käigud keskuses viie tunniga tehtud,“ viitas Pärnits, et tavaliste ostlejate jaoks ei muutu uuest parkimiskorraldusest mitte midagi.

Ülemiste keskuse ümber hakkab parkimist korraldama Snabb. Firma paigaldab väliparkla, parkimismaja ja maa-aluse parkla sissepääsude ette numbrituvastuskaamerad, parkimisaega hakatakse lugema automaatselt. Automaatselt käib ka parkimise katkestamine, kui klient parklast lahkub.

Snabbi tegevjuhi Kustas Kõivu sõnul mõjutab Ülemiste keskuse otsus parkimiskorraldust Eestis ka laiemalt. „Parkimiskella ununemise tõttu saadakse hinnanguliselt 90% parkimistrahvidest, millega kaasneb halb emotsioon kliendile ja põhjendamatu trahvitulu parkimisfirmale. Ülemiste keskuse uue parkimisoperaatorina on meil hea meel probleem lahendada ning parkimine kliendile nähtamatuks ja muretuks muuta.”

Selleks, et parkida kauem kui viis tundi, on kõige mugavam kasutada Snabbi äppi. Mistahes hetkel Snabb äpiga parkimist alustades hakatakse parkimistasu arvestama alles pärast viie tunni möödumist parklasse sisenemisest. Lisaks on võimalik parkimist alustada ka pargi.ee äpi ning SMS-i vahendusel, sellisel juhul algab parkimistasu arvestamine kohe. Iga alustatud pool tundi maksab 1 euro, 24 tundi maksab 12 eurot.

Parkimis- ja autopesuteenuseid osutava tehnoloogiaettevõtte Snabb eesmärgiks on järgmise viie aastaga rajada suurim parklate võrgustik Balti riikides.

Ülemiste keskusse on kerge tulla ka muul viisil kui ainult oma autoga, Balti riikide suurimat kaubanduskeskust iseloomustab ka ulatuslik rattataristu – keskuse juures leiduvad turvalised Bikeep rattaparklad ––ja hea ühistranspordi ühendus. Poodi saab tulla linnaliinibussidega nr 2, 7, 15, 45, 49, 64 ja 65, samuti toovad kohale trammid nr 2 ja nr 4, lähimaks peatuseks Majaka põik. Rongiga saab sõita peatusesse Ülemiste.


Uudised

18.07.2024

Ülemiste keskus sai Enefit Volti suurimaks elektriautode kiirlaadimispunktiks

Tallinnas, Ülemiste keskuse siseparklas hakkasid tööle Enefit Volti seitse 50 kW ja üks 22 kW elektriauto laadija ning väliparklas üks 22 kW ning üks 50 kW laadija, mille võimsus suureneb tule...
Loe edasi
02.07.2024

Ülemiste keskuses avas uksed ainulaadse brändivalikuga Watch Wear kauplus

Ülemiste keskusel on hea meel teada anda, et nüüdsest on meil avatud Watch Wear esinduskauplus.
Loe edasi
20.06.2024

Esitleti Ülemiste keskuse laienduse detailplaneeringu eskiislahendusi

19. juunil toimus Ülemiste keskuse ja lähiala detailplaneeringu eskiislahendust tutvustav avalik arutelu, kus esitleti lähemalt, milliseid linnaruumilahendusi kavandatakse.
Loe edasi
Vaata kõiki uudiseid

Kuidas meie juurde tulla

Linnaliinibussid nr 2, 7, 15, 45, 49, 64, 65

Tramm nr 2 ja nr 4 (Lähim peatus „Majaka põik“)

Rongiga peatusesse “Ülemiste”

Väliparklas, parkimismajas ja maa-aluses parklas saab tasuta parkida viis tundi, seejärel muutub parkimine tasuliseks.

Keskuse juures asuvad turvalised Bikeep rattaparklad

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.