Hea aeg meile külla tulla, sest keskuses on rahulik.

Poed 10-21, P 10-19

Rimi 8–22

Majaplaan Otsi

Ülemiste keskus võttis kokku 2022. aasta kaubanduses ja tutvustas keskuse edasisi plaane

06.12.2022

1. detsembril toimunud Ülemiste keskuse Rentnike Suurkogul andis keskuse juhtkond ülevaate 2022. aastast kaubanduses ning tutvustas keskuse edasisi plaane.

Erinevalt eelmisest aastast ei tulnud tänavu rinda pista koroonaviiruse mõjudega, küll aga jätsid ettevõtete tegevusse oma jälje energiahindade hüppeline tõus ja üldine hinnatõus. Vaatamata sellele kinnistas Ülemiste keskus ka sel aastal oma liidripositsiooni Tallinna kaubanduskeskuste seas, olles juba mitmendat aastat järjest ostjate seas enim armastatud kaubanduskeskus.

Ülemiste keskuse rentnike 2022. aasta kümne kuu käive kasvas võrreldes 2021. aasta esimese kümne kuu käibega keskmiselt 28% võrra. Külastajate arv kasvas sel perioodil rohkem kui viiendiku võrra ning keskuses sooritatud keskmine ostusumma kasvas 5%. Enim külastati keskust selle aasta esimese kümne kuu jooksul juulikuus. Lisaks on kasvanud inimeste osakaal, kes veedavad keskuses üle kahe tunni.

2022. aastal avati keskuses 12 uut kauplust, teiste hulgas asusid tegutsema rahvusvaheliselt tuntud elustiilibränd Gant ning Itaalia juhtivad pesubrändid Intimissimi ja Calzedonia.

Ülemiste keskuse juht Guido Pärnits ütles, et kaubandus on majanduse vedur nii täna, homme kui ka 50 aasta pärast. “Lähiaastatel ootab keskust ees suur laiendus, et muuta seda veel enam multifunktsionaalsemaks. Mitmed rahvusvaheliselt tuntud brändid on Ülemiste keskuse vastu huvi tundnud ning seega hõlmab laiendus ka kaubanduspindade suurendamist,” ütles Pärnits.

Ta lisas, et samuti on eesmärk paigaldada keskuse katusele päikesepaneelid, täiendamaks veelgi juba tehtud samme keskuse keskkonnasõbralikumaks muutmisel.

Veel arutleti selle üle, millised on järgmise kümnendi populaarseimad trendid kaubanduskeskuste arengus ning kuidas mõjutab rohepööre kaubanduskeskusi ja milliseid võimalusi see rentnikele loob.

Ülemiste keskuse suurkogul 1. detsembril osalesid Ülemiste keskuse rentnikud, juhtkond ja partnerid. Keskuses tegutseb kokku üle 200 rentniku.


Uudised

27.01.2023

Ülemiste keskus autasustas meeleolukal auhinnagalal läinud aasta parimaid kauplusi

Kolmapäeval, 25. jaanuaril autasustati Ülemiste keskuse parimaid kauplusi. Pidulik õhtu leidis aset Teras Beachi soojal rannaliival, kus lavale astusid Eesti Laulu finalist m els ja ansambel NOËP.
Loe edasi
24.01.2023

Ülemiste keskus ja ELF näitavad elevust tekitanud filmi metsade hoidmisest

Loodushuvilised on oodatud Ülemiste keskuse Apollo kinosaali 31. jaanuaril kl 19 vaatama filmi „Euroopa metsik süda – iidse metsa tagasitulek”, mida kommenteerib kohapeal bioloog Urmas Tartes.
Loe edasi
15.12.2022

Vähiravifondi heategevuslik jõululaat

Ülemiste keskuse aatriumis leiab 16.-18. detsembril aset Vähiravifondi “Kingitud elu” korraldatav heategevuslik jõululaat, kus müüakse fondile annetatud käsitöökaupa.
Loe edasi
Vaata kõiki uudiseid

Kuidas meie juurde tulla

Bussid nr 2, 7, 15, 45, 49, 64, 65

Tramm nr 4

Rongiga peatusesse “Ülemiste”

Väliparkla, parkimismaja ja maa-alune parkla on avatud kuni viimase kinoseansi lõpuni.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.