Populaarne külastusaeg, tulles soovitame varuda veidi aega.

Poed 10-21, P 10-19

Rimi 8–22

Majaplaan Otsi

Ülemiste keskus toetab loodussõbraliku metsanduse tutvustamist

28.03.2024

Ülemiste keskus ja Eestimaa Looduse Fond (ELF) jätkavad juba kuus aastat väldanud koostööd. Keskus toetab aastatel 2024-2026 loodussõbraliku metsanduse edendamist kokku 125 000 euroga.

Koostöö Ülemiste keskusega võimaldab ELFil seista selle eest, et metsade majandamisel eelistataks senisest enam püsimetsandust. Selleks tutvustatakse laiemalt püsimetsanduse kogemusi ja teadmisi ning metsa mitmekülgseid väärtusi. Näiteks on plaanis korraldada talguid, kampaaniaid ja praktilisi õppepäevi, uuendada püsimetsanduse teejuhti ning luua Tallinnasse metsa väärtusi tutvustav õpperada.

Ülemiste keskuse juht Guido Pärnits sõnas, et ELFi väärtused ja tegevusvaldkonnad on keskusele väga hingelähedased. “Jätkusuutlik metsamajandus ning teadlik keskkonnahoid on teemad, mille kaudu saame väärtustada ja hoida Eesti keskkonda ja loodust ehk toetada just neid tegevusi, mis on väga tugevalt ka Ülemiste keskuse põhiväärtusteks,” märkis Pärnits. “Koostöö abil loodavad väärtuslikud infomaterjalid, õppepäevad ja talgud aitavad kaasa metsamajandamise mõistmisele. On oluline, et Eestis pöörataks rohkem tähelepanu püsimetsandust toetavate teadmiste ja oskuste kasvule.”

ELFi metsameeskond tervitab keskuse valmisolekut järjepidevalt metsakaitsesse panustada. “Ülemiste keskuse tugi, usaldus ja sisuline koostöö on meie jaoks olulise kaaluga. Kogemus on näidanud, et just järjepidev tegutsemine toob kõige paremaid tulemusi,” ütles ELFi juhatuse liige Silvia Lotman.

Ülemiste keskus on loodussõbralikku metsandusse ja metsaväärtuste tutvustamisse panustanud juba kuue aasta jooksu 175 000  euroga. Näiteks on loodud püsimetsanduse demomets ja laanetarga rada, metsaomanikele mõeldud veebileht, korraldatud suur rahvusvaheline metsakonverents, välja antud Eesti esimene püsimetsanduse teejuht ning loodud õppematerjale metsaomanikele ja koolidele. Samuti on toimunud erinevaid metsa väärtusi tutvustavaid kampaaniaid ja teisi algatusi.


Uudised

08.04.2024

Apollo Groupi juht Ivar Vendelin: Kui keegi ütleb mulle, et see on loll mõte, siis järelikult tuleb see ära teha!

20 aasta jooksul on Ülemiste keskuses väikese kiirtoidurestorani ja videolaenutusega alustanud Ivar Vendelinist saanud keskuse suurim rentnik, kelle hallatavad poed, söögi- ja meelelahutuskohad v...
Loe edasi
04.04.2024

Ülemiste keskus sai 20 – avapäevast alates on keskust külastanud 120 miljonit inimest

Esmakordselt avas Ülemiste keskus külastajatele uksed 1. aprillil 2004 ning tähistab tänavu oma 20.
Loe edasi
03.04.2024

Nokia nuputelefonist kuumaõhufritüürini. Mida on inimesed 20 aasta jooksul elektroonikapoest enim ostnud?

Viimase 20 aasta jooksul on tehnoloogia arenenud hüppeliselt ja me oleme näinud selliseid muutusi, mida me ei osanud aastatuhande vahetusel isegi ette kujutada.
Loe edasi
Vaata kõiki uudiseid

Kuidas meie juurde tulla

Linnaliinibussid nr 2, 7, 15, 45, 49, 64, 65

Tramm nr 2 ja nr 4 (Lähim peatus „Majaka põik“)

Rongiga peatusesse “Ülemiste”

Väliparklas, parkimismajas ja maa-aluses parklas saab tasuta parkida viis tundi, seejärel muutub parkimine tasuliseks.

Keskuse juures asuvad turvalised Bikeep rattaparklad

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.