Ootame külla, keskuses on mõõdukalt külastajaid.

Poed 10-21, P 10-19

Rimi 8–22

Majaplaan Otsi

Ülemiste keskus teeb annetamise veelgi lihtsamaks

14.03.2023

Ülemiste keskus kogus eelmisel aastal vähekindlustatud perede, loomade, laste ja looduse hüveks külastajate abiga üle 10 000 euro. Annetussüsteemi veelgi mugavamaks muutmiseks plaanitakse tulevikus annetuskastidele lisada ka kaardimakse võimalus.

Külastajate abiga koguti eelmisel aastal „Aitame koos“ annetuskastidesse sularahana 5663 eurot, mille Ülemiste keskus oma panusega kahekordistas. Annetusi koguti Toidupangale, Eesti Loomakaitse Seltsile, Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondile, Tallinna Heleni Koolile ja Eestimaa Looduse Fondile. Sadade külastajate abiga jõudis abivajajateni 11 328 eurot.

Külastajatele on kõige südamelähedasemad endiselt lapsed ja loomad, kes kogusid juba mitmendat aastat järjest enim annetusi. „Külastajad on annetuskastid meie keskuses üles leidnud ja omaks võtnud. Liigutav on näha, et ka majanduslikult rasketel aegadel soovivad inimesed neile hingelähedasi organisatsioone ja ettevõtmisi igal juhul toetada,“ sõnas Ülemiste keskuse vastutustundliku ettevõtluse valdkonnajuht Tiia Nõmm.

Kuna sularaha liigub kaubanduses järjest vähem, plaanib keskus muuta annetamise uute makselahenduste abil tarbijatele veelgi mugavamaks. „Hetkel seab annetamisele piirid sularaha olemasolu. Selleks, et inimesed ei peaks annetamiseks eraldi sularahaautomaati külastama, oleme otsustanud lisada annetuskastidele ka kaardimakse võimaluse,“ lisas Nõmm. „Automaadist saab kõige väiksema väljavõtu teha viie euro väärtuses, kuid kaardimaksevõimalus annab inimestele suurema vabaduse annetada just talle sobivas summas.“

Eesti Loomakaitse Seltsi juhatuse liikme Geit Karurahu sõnul kasutatakse annetusrahasid eelkõige ennetustööks ehk erinevate teavituskampaaniate ja koolituste korraldamiseks ning inimeste nõustamiseks. „Täna on väga oluline roll ka kontrollkäikudel, mille raames kontrollime loomade pidamistingimusi ja nõustame loomaomanikke. Samuti tegeleme hetkel endiselt suures mahus ka Ukraina loomakaitse organisatsioonide ja siinsete põgenike loomade aitamisega,“ lisas ta.

Karurahu sõnul on imetore näha, et vaatamata keerulisele ajale ei loobu inimesed heategudest. „Oleme südamest tänulikud Ülemiste keskuse ja tema klientide panuse eest loomadele, mis aitab meil töötada selle nimel, et hädas loomi Eestis ja Euroopas oleks järjest vähem,” lisas Karurahu.

Tänu teavitustööle ja sellest tingitud teadlikkuse kasvule jõutakse juba täna aina sagemini õigel ajal vajaliku abini. „Näiteks millerdamisega ehk loomadega ebaeetiliselt äritsemisega seotud teadete arv on sagenenud tõenäoliselt just tänu sellele, et viimastel aastatel oleme sellel teemal rohkem rääkinud ja kampaaniaid korraldanud,“ lisas Karurahu. „Kui varem pöörduti meie poole hetkel, mil soetatud loomapojal ilmnes terviseprobleem ja kahtlustati müüjat, siis nüüd pöördutakse juba siis kui kuskil toimuv loomade müük tundub kahtlane või kui keegi peab korraga palju loomi.“


Uudised

22.02.2023

Laste teosed avavad Ülemiste keskuses vana ja haruldase metsa saladusi

Ülemiste keskuses avati kollaažinäitus „Vana mets on nagu muinasjutt“, millega lapsed tuletavad linnaruumis toimetavatele täiskasvanutele meelde, kui väärtuslikud on meie vanad ja elurikkad,...
Loe edasi
27.01.2023

Ülemiste keskus autasustas meeleolukal auhinnagalal läinud aasta parimaid kauplusi

Kolmapäeval, 25. jaanuaril autasustati Ülemiste keskuse parimaid kauplusi. Pidulik õhtu leidis aset Teras Beachi soojal rannaliival, kus lavale astusid Eesti Laulu finalist m els ja ansambel NOËP.
Loe edasi
24.01.2023

Ülemiste keskus ja ELF näitavad elevust tekitanud filmi metsade hoidmisest

Loodushuvilised on oodatud Ülemiste keskuse Apollo kinosaali 31. jaanuaril kl 19 vaatama filmi „Euroopa metsik süda – iidse metsa tagasitulek”, mida kommenteerib kohapeal bioloog Urmas Tartes.
Loe edasi
Vaata kõiki uudiseid

Kuidas meie juurde tulla

Bussid nr 2, 7, 15, 45, 49, 64, 65

Tramm nr 4

Rongiga peatusesse “Ülemiste”

Väliparkla, parkimismaja ja maa-alune parkla on avatud kuni viimase kinoseansi lõpuni.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.