Hea aeg meile külla tulla, sest keskuses on rahulik.

Poed 10-21, P 10-19

Rimi 8–22

Majaplaan Otsi

Ülemiste keskus sai Baltimaades esimesena olulise keskkonnasäästlikkuse sertifikaadi

24.05.2016

Ülemiste keskus sai esimese ostukeskusena Baltikumis kaubanduskeskuse laiendusprojekti eest BREEAM keskkonnasäästlikkuse sertifikaadi.
Ülemiste keskuse tegevjuhi Guido Pärnitsa sõnul kulus olulise sertifikaadi saamiseks kolm aastat ja selle nimel on palju tööd ära tehtud. “Keskuse laiendamisel seadsime muulhulgas eesmärgiks, et väheneks saastehulk, igapäevased kommunaalkulud ning kasutatud oleks energiasäästlikumaid lahendusi.” Pärnits selgitas, et BREEAM sertifikaat on rahvusvaheline kvaliteedimärk, mis näitab, et ehitise haldajad töötavad parema sise- ja töökeskkonna nimel.
 “Sertifitseerimise protsess oli kaks korda pikem kui keskuse laiendamise ehituslik osa ning hindamine lõppes tulemusega  „hea“. Vaid 2,1% jäi puudu, et saavutada ettekirjutuste järgi „väga hea“, kuid seda võib põhjendada sellega, et pidime leidma kompromisse keskuse vana ja uue osa tehniliseks ühildamiseks. Samas on Ülemiste keskus Baltimaade ainus ostukeskus, millele kõrge tunnustus on omistatud,” selgitas Pärnits tulemust.
BREEAM on maailma mõjukaim ehitiste keskkonnaalase hindamise meetod ja hindamissüsteem – alates selle tutvustamisest 1990. aastal on BREEAMi hinnanguga sertifitseeritud 425 000 ehitist ja veel kaks miljonit ootavad järjekorras hindamist.
Ülemiste keskus on Eesti suurim moe- ja perekeskus, milles on üle 200 kaupluse ja teeninduskoha. Uue Ülemiste kaubanduskeskuse projektikontseptsiooni arhitektiks on hinnatud Norra arhitektuuriettevõte AMB Arkitekter AS ning Eesti arhitektuurifirma Novarc AS ning ehitajaks Fund Ehitus. Keskuse sisekujunduse autoriteks on Joonprojekti sisearhitektid Priit Põldme ja Reet Sepp. Ülemiste keskuse omanik ja arendaja on Linstow International (Norra), mis haldab ja arendab ärikinnisvara Baltimaades (sh 6 kaubanduskeskust Lätis), Norras, Portugalis, Rootsis ja Venemaal. Keskuse laiendust finantseeris SEB 84,5 miljoni euroga.
Lisainfo BREEAMi kohta: http://www.breeam.com/

Uudised

15.08.2026

Ülemiste keskuse juhi väljakutse tõi kümnevõistleja Karel Tilgale 6810 eurot

Reede õhtul toimunud Ülemiste Ööjooksu viiekilomeetristel distantsidel osales ligi 2600 inimest, keda saatis lisaks jooksurõõmule ka heategevuslik väljakutse: joosta kiiremini kui Ülemiste keskuse juh...
Loe edasi
14.08.2026

Ülemiste keskuse juhi Guido Pärnitsa väljakutse: iga täna temast kiirema jooksja eest annetatakse 5 eurot kümnevõistleja Karel Tilgale

Täna õhtul stardib Ülemiste Ööjooks, kus tuhanded harrastusjooksjad saavad proovida Ülemiste keskuse juhist Guido Pärnitsast kiiremini joosta.
Loe edasi

Sisulooja ja käsitöö õpetaja Anna Lutter: need nipid aitavad stressivabalt kooliaastaks ette valmistuda

Läheneva kooliaasta algus toob perre palju elevust, ent teisest küljest võib tekitada keskmisest rohkem pingeid: kust saada kõik kooliks vajalik ning mida lapsel üldse tarvis läheb?
Loe edasi
Vaata kõiki uudiseid

Kuidas meie juurde tulla

Linnaliinibussid nr 7, 15, 45, 49, 64

Tramm nr T2 ja nr T4 (peatus „Ülemiste linnak“)

Rongiga peatusesse “Ülemiste”

Väliparklas, parkimismajas ja maa-aluses parklas saab tasuta parkida viis tundi, seejärel muutub parkimine tasuliseks.

Keskuse juures asuvad turvalised Bikeep rattaparklad