Hea aeg meile külla tulla, sest keskuses on rahulik.

Poed 10-21, P 10-19

Rimi 8–22

Majaplaan Otsi

Ülemiste keskus sai Baltimaade parima kaubanduskeskuse tiitli

18.09.2020

Vilniuses toimunud Balti Kinnisvara Investeeringute foorumil jagati mainekaid kinnisvaraauhindu Baltic Real Estate Awards 2020, kus Läti ja Leedu kaubanduskeskuste ees võitis parima kaubanduskeskuse tiitli Ülemiste keskus.

Konkursi käigus tutvuti kõikide Baltikumis 2019. aastal toimunud kinnisvaraarendustega. Igast kategooriast valiti välja nominendid, keda žürii hindas näiteks nii innovatsiooni, asukoha, ehitusprotsessi kui ka keskkonda sobivuse järgi.

Ülemiste keskuse juhi Guido Pärnitsa sõnul on Baltic Real Estate Awards konkursi võit suur tunnustus kogu meeskonnale. “Sellel konkursil hinnatakse projekte väga erinevatest vaatenurkadest – võidutöö peab olema uuenduslik, kliendikeskne ja ka äriliselt edukas. Mul on väga hea meel, et meie meeskonna tehtud tööd rahvusvaheliselt märgatakse ja tunnustatakse”. Väikse muhelusega lisas Pärnits, et eriti magusaks tegi võidu see, et Ülemiste keskus konkureeris väga tugevate vastastega – finaalis olid ka Riias avatud täiesti uus kaubanduskeskus Akropolis ja G9 Vilniusest. Ülemiste keskus oli seejuures ainus projekt, mis on Baltic Real Estate Awards esikoha võitnud kahel korral, sest parima kaubanduskeskuse tiitel saadi ka peale eelmise laienduse avamist 2015. aastal.

Läinud suvel avatud Ülemiste keskuse laiendusega lisandus keskusesse 13 000 m2 kaubandus- ja meelelahutuspinda, mis lõi tallinlastele juurde hulga uusi võimalusi. Täna on Eesti suurimas, 125 000 m2 üldpinnaga kaubandus- ja meelelahutuskeskuses Euroopa moodsaima tehnikaga Apollo kino, 24/7 avatud Gym! spordikeskus, Trampolino batuudikeskus, üle 200 kaupluse, üle 20 söögikoha ja ligi 2000 parkimiskohta. Laienduse käigus ehitati juurde maa-alune parkla, kus külastajatel on võimalik Rimi hüpermarketisse siseneda liftiga või eskalaatoriga otse parklast, samuti ehitati Rimi esine aatrium modernsemaks ja avaramaks.

“Tegemist on tõelise tulevikku suunatud ostu- ja meelelahutuskeskusega, mille trumbiks on lai valik kvaliteetkauplusi ja vaba aja veetmise võimalusi. Ühte keskusesse on nüüd koondunud nii sport, kultuur, ostlemine kui eritasanditel meelelahutus, samuti tõi laiendus endaga kaasa paremad võimalused peredele ühiseks vaba aja veetmiseks,” sõnas Pärnits.

Ülemiste keskuse laienduse arhitektideks olid AMB International Norrast ning Eesti ettevõte Novarc Group AS. Sisekujunduse autoriteks olid Priit Põldme ja Reet Sepp Joonprojektist. Laiendust finantseeris SEB Pank, kellega sõlmiti 115 miljoni euro suurune finantseerimisleping. Sellest 32,5 miljonit eurot investeeriti keskuse laiendustöödeks ja ülejäänu olemasoleva laenu refinantseerimiseks.


Uudised

18.07.2024

Ülemiste keskus sai Eesti suurimaks elektriautode kiirlaadimispunktiks

Tallinnas, Ülemiste keskuse siseparklas hakkasid tööle Enefit Volti seitse 50 kW ja üks 22 kW elektriauto laadija ning väliparklas üks 22 kW ning üks 50 kW laadija, mille võimsus suureneb tule...
Loe edasi
02.07.2024

Ülemiste keskuses avas uksed ainulaadse brändivalikuga Watch Wear kauplus

Ülemiste keskusel on hea meel teada anda, et nüüdsest on meil avatud Watch Wear esinduskauplus.
Loe edasi
20.06.2024

Esitleti Ülemiste keskuse laienduse detailplaneeringu eskiislahendusi

19. juunil toimus Ülemiste keskuse ja lähiala detailplaneeringu eskiislahendust tutvustav avalik arutelu, kus esitleti lähemalt, milliseid linnaruumilahendusi kavandatakse.
Loe edasi
Vaata kõiki uudiseid

Kuidas meie juurde tulla

Linnaliinibussid nr 2, 7, 15, 45, 49, 64, 65

Tramm nr 2 ja nr 4 (Lähim peatus „Majaka põik“)

Rongiga peatusesse “Ülemiste”

Väliparklas, parkimismajas ja maa-aluses parklas saab tasuta parkida viis tundi, seejärel muutub parkimine tasuliseks.

Keskuse juures asuvad turvalised Bikeep rattaparklad

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.