Keskus on suletud.

Poed 10-21, P 10-19

Rimi 8–22

Majaplaan Otsi

Ülemiste keskus sai 20 – avapäevast alates on keskust külastanud 120 miljonit inimest

04.04.2024

Esmakordselt avas Ülemiste keskus külastajatele uksed 1. aprillil 2004 ning tähistab tänavu oma 20. sünnipäeva. Sel puhul avati täna keskus meeleolukaks sünnipäevahommikuks juba kell 8. Kahe kümnendi jooksul on Eesti üks populaarsemaid kaubanduskeskuskuseid kujunenud ligi 130 000 ruutmeetriseks kaasaegseks kaubandus- ja meelelahutuskeskuseks.

Ülemiste keskuse juht Guido Pärnits tõi välja, et keskuses on söögikohti, teenusepakkujaid ja meelelahutusettevõtteid üle 200. Ülemiste keskuses töötab erinevates vahetustes kokku ligi 2000 inimest, mis on 200 võrra vähem kui elanikke Otepääl. „Kui keskuse algusaegadel usutleti, kas Eesti turule mahuvad kõik planeeritud kaubanduskeskused ära, siis täna ei kahtle enam keegi, et Ülemiste keskusest on saanud üks oluline sihtkoht linnaväravas nii tallinlastele kui ka kaugemalt saabujatele,” rääkis Pärnits.

Keskuse sünnipäeva puhul olid neljapäeva hommikul uksed avatud juba kaheksast ning meeleolukal ostuhommikul sai Ženja Fokini juhtimisel põnevat moenõu. Muu hulgas sai alguse terve päeva kestev heategevuslik Sportlandi rattasõit „Tallinnast Pariisi”, kus 2000 kilomeetrise marsruudi läbimisel lõid kaasa nii Sportlandi töötajad kui ka Ülemiste keskuse juht Guido Pärnits ise, Ursel Velve Ülemiste Cityst, triatloniklubi Tr1hards sõitjad ning aktiivset eluviisi harrastav näitleja, IRONMAN Estonia Hea Eeskuju, klubi TriSmile auliige ja Team Kaitsevägi liige Raivo E. Tamm. Sõidetud kilomeeterid konverteeruvad eurodeks ning annetatakse programmile Liikuma Kutsuv Kool, et soetada lastele ja noortele liikumise edendamiseks tarvilikke spordivahendeid.

Ülemiste keskus on saanud aastate jooksul kaks laiendust ning 2016. aastal valiti keskus Euroopa parimaks laiendatud keskuseks. Kui algusaastatel oli Ülemiste keskuses renditavat kaubanduspinda 37 000 ja katusealust pinda 50 000 ruutmeetrit, siis pärast 2019. aasta laiendust on keskuses enam kui kaks korda rohkem ruumi. Renditavat pinda on praegu 72 000 m2 ja katusealust pinda ligikaudu 130 000 m2, mille alla kuulub nii parkimismaja kui ka maa-alune parkla.

Põnevaks teadmiseks on, et kui Ülemiste keskuse esimesel ja teisel korrusel niisama ringi jalutada, tuleb keskmiselt kokku üle 4000 sammu, mis on ligikaudu 3,2 kilomeetri pikkune teekond.

Sünnipäevapidustused jätkuvad ka sel laupäeval, 6. aprillil, kui keskuses toimub perepäev.

 


Uudised

22.04.2024

Milliseid riideid kandsime me 20 aastat tagasi? Kas toonased moeröögatused tulevad tagasi?

Nullindad tundub juba kauge minevik, aga kui siiski meenutama hakata, kuidas me toona riides käisime, tundub vahe praegusega väga suur.
Loe edasi
15.04.2024

Põldma Kaubanduse juht Heinar Põldma: 20 aastaga oleme Ülemiste keskuses müünud rohkem kui 200 000 teksapaari!

Eesmärgid peavad olema suured, usub armastatud kaubamärkide Tommy Hilfigeri, Calvin Kleini, Guessi, Camel Active, Mustang, Tom Tailori maaletooja Heinar Põldma, kelle juhitud Põldma Kaubandus on m...
Loe edasi
08.04.2024

Apollo Groupi juht Ivar Vendelin: Kui keegi ütleb mulle, et see on loll mõte, siis järelikult tuleb see ära teha!

20 aasta jooksul on Ülemiste keskuses väikese kiirtoidurestorani ja videolaenutusega alustanud Ivar Vendelinist saanud keskuse suurim rentnik, kelle hallatavad poed, söögi- ja meelelahutuskohad v...
Loe edasi
Vaata kõiki uudiseid

Kuidas meie juurde tulla

Linnaliinibussid nr 2, 7, 15, 45, 49, 64, 65

Tramm nr 2 ja nr 4 (Lähim peatus „Majaka põik“)

Rongiga peatusesse “Ülemiste”

Väliparklas, parkimismajas ja maa-aluses parklas saab tasuta parkida viis tundi, seejärel muutub parkimine tasuliseks.

Keskuse juures asuvad turvalised Bikeep rattaparklad

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.