Keskus on suletud.

Poed 10-21, P 10-19

Rimi 8–22

Majaplaan Otsi

Ülemiste püsib kaubanduskeskuste seas endiselt esikohal

13.10.2022

Kantar Emori värskest Tallinna kaubanduskeskuste trendiuuringust selgub, et Ülemiste keskus on ka sel aastal liider nii tuntuse, ostjaskonna kui ka kuvandi osas.

Ülemiste keskus on Kantar Emori uuringu kohaselt jätkuvalt kõige tuntum ja laiema ostjaskonnaga Tallinna kaubanduskeskus ning eristub konkurentidest kõige mitmekesisema valiku poolest, olles kogu perele sobivaks ostukohaks.

Uuring näitas, et internetis vähemalt kord kuus oste tegevate inimeste arv on tänavu langenud, sarnanedes üle-eelmise aasta tulemusele – seegi suundumus toetab nn tavakaubandust esindavate kaubanduskeskuste elujõudu.

Kantar Emori sõnul on kaubanduskeskuste tähtsus kaupade ja teenuste tarbimisel jätkuvalt kõrge – lõviosa ehk üle 80% elanikest teeb oma ostud keskustest. Samas on kiirelt kerkinud hinnad mõjutanud kõikide suuremate kaubanduskeskuste hinnakuvandit ebasoodsuse suunas. Samuti on sel aasatal märgata väikest langust keskuste söögikohtade külastajaskonna seas.

2022. aasta sügisel on Tallinna ja Harjumaa elanike seas populaarseim ostukoht jätkuvalt Ülemiste keskus, mida peab parimaks tööstuskaupade ostukohaks 34 protsenti elanikest. Olulise vahega järgnevad liidrile teised pealinna suured kaubanduskeskused, järgmiste esikolmikusse kuuluvate keskusete mainitud näitaja oli vastavalt 24 ja 22 protsenti.

Ülemiste keskus on kõige tuntum Tallinna kaubanduskeskus, mida teab nimetada 74 protsenti Tallinna ja Harjumaa elanikest. Ülemiste keskuse kõige tugevamateks kaubagruppideks on uuringu kohaselt riided, jalatsid ning spordi ja vabaajakaubad. Samuti ollakse liidripositsioonil lastekaupade ja kodumasinate-koduelektroonika kaubagrupis.


Uudised

15.05.2024

Ülemiste kaubandus- ja meelelahutuskeskus valmistub kolmandaks laienemiseks

Ülemiste kaubandus- ja meelelahutuskeskus kavandab oma 20 tegevusaasta kõige ambitsioonikamat ja olulisemat laiendust.
Loe edasi
30.04.2024

Tõeline inetu pardipoja lugu. Ülemiste keskus on turult välja surunud kaks megaplaani

Kui ei oleks olnud nelja Eesti suurettevõtjat, siis ei oleks Ülemiste keskust sellisel kujul võib-olla olemaski.
Loe edasi
29.04.2024

Tiia Nõmm: rohelise mõtteviisi juurutamisel tuleb inspireerida ja nügida, aga ei tohi inimestele närvidele käia!

Ülemiste keskus ei ole keskkonnasõbralik ainult paberil, vaid looduse hoidmise nimel teeb iga päev tööd nii tehisintellekt, usin mesilaspere kui ka keskuse juhtkond, kes soovib, et kunagisest rä...
Loe edasi
Vaata kõiki uudiseid

Kuidas meie juurde tulla

Linnaliinibussid nr 2, 7, 15, 45, 49, 64, 65

Tramm nr 2 ja nr 4 (Lähim peatus „Majaka põik“)

Rongiga peatusesse “Ülemiste”

Väliparklas, parkimismajas ja maa-aluses parklas saab tasuta parkida viis tundi, seejärel muutub parkimine tasuliseks.

Keskuse juures asuvad turvalised Bikeep rattaparklad

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.