Keskus on suletud.

Poed 10-21, P 10-19

Rimi 8–22

Majaplaan Otsi

Ülemiste keskus andis ülevaate 2021. aastast ja tulevikuplaanidest

06.12.2021

2.detsembril toimunud Ülemiste keskuse rentnike suurkogul andis keskus ülevaate 2021. aastast kaubanduses. Sarnaselt möödunud aastale tuli ka tänavu rinda pista koroonaviiruse mõjudega, kuid sellegipoolest kasvas võrreldes mullusega rentnike müük ja uuenes ka keskuse brändide mitmekesisus.

Ülemiste keskuse rentnike 2021. aasta 10 kuu käive kasvas võrreldes 2020. aasta esimese 10 kuu käibega keskmiselt 10,8%. Kuigi külastajate arv on veidi langenud, on keskmise ostu summa ja ostude arv tõusnud. Kõige rohkem külastati tänavu keskust augustikuus, kui külastajate arv ületas 653 000 piiri.

Ülemiste keskuse järgmise aasta plaanidesse kuulub aastase külastajate arvu kasvatamine 15% võrra võrreldes käesoleva aastaga, meelelahutusvõimaluste ja keskuse digikanalite arendamine ning jätkusuutliku ettevõtluse edendamine.

“Kokkuvõttes oli Ülemiste keskusel selja taga edukas aasta. Avasime keskuses 16 uut kauplust ja restorani, kinnistasime liidripositsiooni turul ning suutsime pakkuda klientidele turvalist ja mugavat ostukeskkonda. Seejuures soovime endiselt jääda kindlaks oma põhiväärtustele, mille seas on olulisel kohal tihedad suhted rentnike ja partneritega, aga ka looduse- ja keskkonnahoid, et panustada tervemasse ja rohelisemasse keskkonda,” ütles Ülemiste keskuse juht Guido Pärnits.

Üheks möödunud aasta silmapaistvamaks projektiks oli näiteks koostöö algus Eesti juurtega start-up’iga R8 Technologies. Tänu sellele vähenesid kulud küttele, jahutusele ja elektrile aasta esimese 9 kuu jooksul ligi 70 000 eurot ja CO2 emissioon üle 880 tonni. Parimate koostööprojektidena tõsteti esile ka Ülemistes teist aastat toimunud Ööjooksu, püsimetsandust tutvustavat veebiseminari Eestimaa Looduse Fondiga, teist aastat keskusest eetrisse läinud Star FM-i jõuluraadiot, koostööd telesaatega “Eesti otsib superstaari” ja erinevaid projekte seoses COVID-19 vaktsineerimise toetamisega.

Kaubanduse trendidest laiemalt rääkides tõi Pärnits välja senisest suurema sünergia tavakaubanduse ja e-kaubanduse vahel, toitlustuse ja meelelahutuse osakaalu suurenemise ning keskuste multifunktsionaalsemaks muutumise. Lisaks ka tehnoloogilised uuendused nii turunduse kui ka keskuse enda arendamiseks.

Ülemiste keskuse suurkogul 2. detsembril osalesid Ülemiste keskuse rentnikud, juhtkond ja partnerid. Ülemiste Apollo Kino Teatrisaalis ja paralleelselt veebiülekandena toimunud suurkogul pakkusid meelelahutust “Eesti otsib superstaari” finalistid.

 


Uudised

20.06.2024

Esitleti Ülemiste keskuse laienduse detailplaneeringu eskiislahendusi

19. juunil toimus Ülemiste keskuse ja lähiala detailplaneeringu eskiislahendust tutvustav avalik arutelu, kus esitleti lähemalt, milliseid linnaruumilahendusi kavandatakse.
Loe edasi
28.05.2024

Stilist soovitab: Kuidas lõpuaktustel oma isikupäraga silma paista

Peagi saab taas hoo sisse lõpetamiste hooaeg. Kuidas aga värvid enda kasuks tööle panna ning milliste kostüümidega enda unikaalsust rõhutada?
Loe edasi
15.05.2024

Ülemiste kaubandus- ja meelelahutuskeskus valmistub kolmandaks laienemiseks

Ülemiste kaubandus- ja meelelahutuskeskus kavandab oma 20 tegevusaasta kõige ambitsioonikamat ja olulisemat laiendust.
Loe edasi
Vaata kõiki uudiseid

Kuidas meie juurde tulla

Linnaliinibussid nr 2, 7, 15, 45, 49, 64, 65

Tramm nr 2 ja nr 4 (Lähim peatus „Majaka põik“)

Rongiga peatusesse “Ülemiste”

Väliparklas, parkimismajas ja maa-aluses parklas saab tasuta parkida viis tundi, seejärel muutub parkimine tasuliseks.

Keskuse juures asuvad turvalised Bikeep rattaparklad

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.