Ootame külla, keskuses on mõõdukalt külastajaid.

Poed 10-21, P 10-19

Rimi 8–22

Majaplaan Otsi

Ülemiste heategevuslikule jõululaadale tuli kokku 21 lastekodu üle Eesti

14.12.2019

Täna Ülemiste keskuses toimunud heategevuslikule jõululaadale Topeltkink tulid kokku 21 lastekodu üle Eesti, et müüa omameisterdatud jõulukingitusi. Päeva juhtis Kaidor Kahar, ürituse avasid Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ning Ülemiste keskuse juht Guido Pärnits. Meeleoluka päeva lõpetas Daniel Levi kontsert.  

Ülemiste heategevuslik jõululaat toimus tänavu juba 16. korda. Kui eelmisel aastal osales laadal 17 lastekodu, siis sel korral võtsid üritusest osa ligi 100 lastekodulast 21 lastekodust. Ürituse eesmärk oli korraldada lastekodulastele tore päev ja toetada lastekodulapsi ning nende ettevõtlikust. 

“Soovisime korraldada lastekodulastele ühe toreda päeva, mis valmistaks neile rõõmu ja jõulutunnet. Lisaks andis laat võimaluse Ülemiste keskuse külastajatele osta lastekodulaste endi valmistatud käsitööd, et teha pühadeks väike kingitus oma lähedastele ja seeläbi toetada lastekodulapsi,” ütles Ülemiste keskuse juht Guido Pärnits. 

Sündmuse avamisel kõneles ka Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart. “Kui keegi ütleb, et inimene saab teha maailma paremaks, siis minu jaoks tähendab see seda, et inimene kingib enda soojust ja energeetikat teistele. Ma väga tahaks, et igaühel – nii jõuluajal kui ka terve aasta vältel – oleks lähedal rohkem neid inimesi, kes alati soovivad toetada, aidata ja kinkida enda soojust,” lausus Kõlvart. 

Laadal müüsid lapsed enda meisterdatud käsitööesemeid, mis sobisid hästi jõuluvana kingikotti. Lisaks sai maitsta laste valmistatud küpsetisi ja maiustusi. Kõikidel laadakülastajatel oli võimalus teha heategu ja soetada tähendusrikkad jõulukingid, sest müügist saadud tulu läks lastekodulastele endile. 

Iga laadal osalenud lastekodu tunnustati tänukirjade ja kingitustega ning Ülemiste keskus annetas igale asutusele omalt poolt 500 eurot. Ürituse käigus tänati ka Ülemiste keskuse kliente, kes on aasta jooksul heategevusorganisatsioonidele annetanud. Kogunenud annetustele lisas Ülemiste keskus juurde omalt poolt täiendava osa, et iga heategevusorganisatsiooni annetuse koguväärtus oleks 1000 eurot.  

“Ülemiste keskuse jaoks on heategevus väga tähtis, mistõttu tahtsime esile tuua kliente, kes on heategevusorganisatsioonidele oma toetuse andnud ja soovisime ka ise oma panuse juurde lisada,” märkis Pärnits. Annetusivõtsid vastu Eestimaa Looduse Fond, Eesti Loomakaitse Selts, SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond, Tallinna Heleni Kool ja Toidupank.  

Jõululaada avamisel kell 12.00 kõnelesid Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ja Ülemiste keskuse juht Guido Pärnits. Heategevusüritust juhtis Kaidor Kahar ning esinesid Daniel Levi ja mullimeister Kati Oak. Samuti tehti lastele tasuta näomaalinguid. 

Ürituse korraldamisel aitasid kaasa head Ülemiste keskuse rentnikud. Lillepood Rikets kaunistas lava, Lido pakkus 141 lapsele ja nende saatjatele tasuta lõunasööki ning mitmed poed aitasid täita laste kingikotid. Auhinnad panid välja Apollo raamatupood, Brain Games, Diamande, Easy Travel, Esprit, Gurmans tee- ja kohvipood, Ideaal Kosmeetika, Jack & Jones, Kulp, Lennumaa, Levis, Moosium, Nike, NS King, Parfois, Rademar, River Island, Springfield, Sportland, Sterndaler, Skechers, The Body Shop, Trampolino, Tuc Tuc, Womaxi, Women Secret, Matkasport ja Yolo.   

Topeltkingil osales 21 asendus- või lastekodu: Eesti Asenduskodu Töötajate Liit, Kohtla-Nõmme Lastekodu, Laste Hoolekande Asutus Lootus, MTÜ Südamepaik, MTÜ Avatud Värav Kiikla Lastekodu, MTÜ Maria ja lapsed, Pärnu Laste ja Noorte Tugikeskus, SA Haapsalu Hoolekandekeskus, SA Perekodu – „Mäepere“, „Oravapere“ ja „Pähklipere“ peremajad, SA Tartu Perekodu Käopesa, Siimusti lastekodu Metsatareke, Tallinna Lastekodu peremajad Jussikalda 7-1, Pihlaka maja 1b.1, Pähkli 15/6, Pähkli 15/7 ja Varre maja, Tartu Laste Turvakodu, Vahtramägi MTÜ ja Ühing Lootus Tulevikku.  

Heategevuslik jõululaat pakkus head muusikat, põnevaid etteasteid ja suurepäraseid jõulukingitusi. Vaata täpsemalt fotogaleriist! 


Uudised

14.03.2023

Ülemiste keskus teeb annetamise veelgi lihtsamaks

Ülemiste keskus kogus eelmisel aastal vähekindlustatud perede, loomade, laste ja looduse hüveks külastajate abiga üle 10 000 euro.
Loe edasi
22.02.2023

Laste teosed avavad Ülemiste keskuses vana ja haruldase metsa saladusi

Ülemiste keskuses avati kollaažinäitus „Vana mets on nagu muinasjutt“, millega lapsed tuletavad linnaruumis toimetavatele täiskasvanutele meelde, kui väärtuslikud on meie vanad ja elurikkad,...
Loe edasi
27.01.2023

Ülemiste keskus autasustas meeleolukal auhinnagalal läinud aasta parimaid kauplusi

Kolmapäeval, 25. jaanuaril autasustati Ülemiste keskuse parimaid kauplusi. Pidulik õhtu leidis aset Teras Beachi soojal rannaliival, kus lavale astusid Eesti Laulu finalist m els ja ansambel NOËP.
Loe edasi
Vaata kõiki uudiseid

Kuidas meie juurde tulla

Bussid nr 2, 7, 15, 45, 49, 64, 65

Tramm nr 4

Rongiga peatusesse “Ülemiste”

Väliparkla, parkimismaja ja maa-alune parkla on avatud kuni viimase kinoseansi lõpuni.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.