Ootame külla, keskuses on mõõdukalt külastajaid.

Poed 10-21, P 10-19

Rimi 8–22

Majaplaan Otsi

Ukraina Eneseabi on põgenikest lastele haridustee jätkamiseks jaganud juba ligi 1000 arvutit

18.05.2022

Iga päev saabub Eestisse üle 400 Ukraina sõjapõgeniku, kellest keskmiselt 100 on lapsed. Selleks, et sõjapõgenike sisseelamine oleks võimalikult sujuv ja lapsed saaksid siin oma haridusteed jätkata, jagab Ukraina Eneseabi MTÜ Ülemiste keskuses lastele tasuta arvuteid. Arvuti saamiseks on vajalik esitada taotlus.

Siia saabunud Ukraina laste haridustee jätkamine oma emakeeles on MTÜ jaoks hetkel prioriteet number üks. „Praegu tegelemegi eelkõige abivajajate kaardistamisega ning arvutite soetamisega, et toetada Ukraina laste emakeelse õppetöö jätkamist Eestis kaugõppe vormis,“ sõnas Ukraina Eneseabi juhatuse liige Oleksandr Klymanov. Paljud lapsed peavad täna õppimiseks kasutama mobiiltelefone ning mõnel pole sedagi. Seetõttu on MTÜ eraalgatusena võtnud endale eesmärgiks see probleem vähemalt Eestis asuvate põgenike laste jaoks ära lahendada.

Tänaseks on Ukraina Eneseabi juures registreerunud 2600 peret ning küsitud on kokku 3000 sülearvutit. MTÜ on hetkel rahastuse leidnud veidi vähem kui 1000 arvuti jaoks, nendest 964 on jõudnud ka juba abivajajateni. „Hetkel otsime rahastust veel 2000  arvuti jaoks. Orienteeruvalt on meil selleks vaja 100 000 eurot.“ Klymanova sõnul on tänu koostööpartneritele organisatsioonini jõudnud peamiselt Rootsi koolilaste poolt kasutatud Chromebook’id.

Ülemiste keskus on MTÜ tegemistele samuti õla alla pannud ning andnud nende kasutusse keskuse ruumid koos mööbliga, kus on püsti pandud arvutite väljastuspunkt. „Meie jaoks on ääretult oluline see, et saaksime omalt poolt panustada ühiskonnas aktuaalsete probleemide lahendamisesse. Ukraina Eneseabi ettevõtmine on igati kiiduväärt ja seetõttu on meil hea meel, et saime keskusega neile appi tulla,“ sõnas Ülemiste keskuse turunduse ja vastutustundliku ettevõtluse valdkonnajuht Tiia Nõmm.

Arvuti taotlemine abivajajale:

  1. Abivajaja täidab ukrainakeelse vormi
  2. MTÜ võtab ühendust abivajajatega ning kaardistatakse ära vajadused ning soovid
  3. Lepitakse kokku kuupäev, millal arvutile järgi tullakse
  4. Ukraina Eneseabi esindaja kohtub abivajajaga Ülemiste keskuse ruumides, kus kontrollitakse dokumente, palutakse kirja panna andmed ning seejärel väljastatakse allkirja vastu arvuti

Ukraina Eneseabi tegemistel saab silma peal hoida Facebookis – Самопоміч України в Естонії – Ukraina Eneseabi või neile otse kirjutades aadressil ukraina.eneseabi[at]gmail.com.


Uudised

18.07.2024

Ülemiste keskus sai Eesti suurimaks elektriautode kiirlaadimispunktiks

Tallinnas, Ülemiste keskuse siseparklas hakkasid tööle Enefit Volti seitse 50 kW ja üks 22 kW elektriauto laadija ning väliparklas üks 22 kW ning üks 50 kW laadija, mille võimsus suureneb tule...
Loe edasi
02.07.2024

Ülemiste keskuses avas uksed ainulaadse brändivalikuga Watch Wear kauplus

Ülemiste keskusel on hea meel teada anda, et nüüdsest on meil avatud Watch Wear esinduskauplus.
Loe edasi
20.06.2024

Esitleti Ülemiste keskuse laienduse detailplaneeringu eskiislahendusi

19. juunil toimus Ülemiste keskuse ja lähiala detailplaneeringu eskiislahendust tutvustav avalik arutelu, kus esitleti lähemalt, milliseid linnaruumilahendusi kavandatakse.
Loe edasi
Vaata kõiki uudiseid

Kuidas meie juurde tulla

Linnaliinibussid nr 2, 7, 15, 45, 49, 64, 65

Tramm nr 2 ja nr 4 (Lähim peatus „Majaka põik“)

Rongiga peatusesse “Ülemiste”

Väliparklas, parkimismajas ja maa-aluses parklas saab tasuta parkida viis tundi, seejärel muutub parkimine tasuliseks.

Keskuse juures asuvad turvalised Bikeep rattaparklad

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.