Hea aeg meile külla tulla, sest keskuses on rahulik.

Poed 10-21, P 10-19

Rimi 8–22

Majaplaan Otsi

Ukraina Eneseabi on põgenikest lastele haridustee jätkamiseks jaganud juba ligi 1000 arvutit

18.05.2022

Iga päev saabub Eestisse üle 400 Ukraina sõjapõgeniku, kellest keskmiselt 100 on lapsed. Selleks, et sõjapõgenike sisseelamine oleks võimalikult sujuv ja lapsed saaksid siin oma haridusteed jätkata, jagab Ukraina Eneseabi MTÜ Ülemiste keskuses lastele tasuta arvuteid. Arvuti saamiseks on vajalik esitada taotlus.

Siia saabunud Ukraina laste haridustee jätkamine oma emakeeles on MTÜ jaoks hetkel prioriteet number üks. „Praegu tegelemegi eelkõige abivajajate kaardistamisega ning arvutite soetamisega, et toetada Ukraina laste emakeelse õppetöö jätkamist Eestis kaugõppe vormis,“ sõnas Ukraina Eneseabi juhatuse liige Oleksandr Klymanov. Paljud lapsed peavad täna õppimiseks kasutama mobiiltelefone ning mõnel pole sedagi. Seetõttu on MTÜ eraalgatusena võtnud endale eesmärgiks see probleem vähemalt Eestis asuvate põgenike laste jaoks ära lahendada.

Tänaseks on Ukraina Eneseabi juures registreerunud 2600 peret ning küsitud on kokku 3000 sülearvutit. MTÜ on hetkel rahastuse leidnud veidi vähem kui 1000 arvuti jaoks, nendest 964 on jõudnud ka juba abivajajateni. „Hetkel otsime rahastust veel 2000  arvuti jaoks. Orienteeruvalt on meil selleks vaja 100 000 eurot.“ Klymanova sõnul on tänu koostööpartneritele organisatsioonini jõudnud peamiselt Rootsi koolilaste poolt kasutatud Chromebook’id.

Ülemiste keskus on MTÜ tegemistele samuti õla alla pannud ning andnud nende kasutusse keskuse ruumid koos mööbliga, kus on püsti pandud arvutite väljastuspunkt. „Meie jaoks on ääretult oluline see, et saaksime omalt poolt panustada ühiskonnas aktuaalsete probleemide lahendamisesse. Ukraina Eneseabi ettevõtmine on igati kiiduväärt ja seetõttu on meil hea meel, et saime keskusega neile appi tulla,“ sõnas Ülemiste keskuse turunduse ja vastutustundliku ettevõtluse valdkonnajuht Tiia Nõmm.

Arvuti taotlemine abivajajale:

  1. Abivajaja täidab ukrainakeelse vormi
  2. MTÜ võtab ühendust abivajajatega ning kaardistatakse ära vajadused ning soovid
  3. Lepitakse kokku kuupäev, millal arvutile järgi tullakse
  4. Ukraina Eneseabi esindaja kohtub abivajajaga Ülemiste keskuse ruumides, kus kontrollitakse dokumente, palutakse kirja panna andmed ning seejärel väljastatakse allkirja vastu arvuti

Ukraina Eneseabi tegemistel saab silma peal hoida Facebookis – Самопоміч України в Естонії – Ukraina Eneseabi või neile otse kirjutades aadressil ukraina.eneseabi[at]gmail.com.


Uudised

30.11.2023

Ülemiste keskuses avati mitu uut brändipoodi

Ülemiste kaubandus- ja meelelahutuskeskuses avati mitu uut rahvusvahelist moekauplust ning Eesti ainsat esinduspoodi.
Loe edasi
22.11.2023

Kaameraga pesakast ja söödavad topsid: Ülemistel saab osta noorte leiutisi

Sajad ettevõtlikud noored pakuvad juba sel laupäeval Ülemiste keskuses oma toodangut laadal Õpilasfirmade® MEKA.
Loe edasi
16.11.2023

Guido Pärnits Ülemiste Suurkogul: lõppev aasta oli hea, tagasilöök võib tulla jaanuaris

Ülemiste keskus andis 15. novembri Rentnike Suurkogul ülevaate Eesti jaekaubanduses toimuvast, keskuse juht Guido Pärnits hindas lõppeva aasta üldjoontes heaks.
Loe edasi
Vaata kõiki uudiseid

Kuidas meie juurde tulla

Linnaliinibussid nr 2, 7, 15, 45, 49, 64, 65

Tramm nr 2 ja nr 4 (Lähim peatus „Majaka põik“)

Rongiga peatusesse “Ülemiste”

Väliparkla, parkimismaja ja maa-alune parkla on avatud kuni viimase kinoseansi lõpuni.

Keskuse juures asuvad turvalised Bikeep rattaparklad

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.