Hea aeg meile külla tulla, sest keskuses on rahulik.

Poed 10-21, P 10-19

Rimi 8–22

Majaplaan Otsi

Ülemiste keskuses alustanud toidupakendite korduskasutuse süsteemi arendav roheidu Ringo Eco kaasas 500 000 eurot

02.11.2021

Toidupakendite korduskasutuse süsteemi arendav Eesti roheettevõte Ringo Eco kaasas Eesti juhtivatelt era- ja riskiinvestoritelt 500 000 eurot, mille abil alustab juba sel aastal üle-eestilise valmistoidu pakendite tagastusplatvormi käivitamist. Teenus on sellest nädalast kättesaadav Tallinna ja Tartu toidukohtadele, ärimajadele ja eraklientidele.

Ringo Eco kaasasutaja Janek Balõnski selgitas, et Ringo korduspakendite platvormi eesmärk on viia toidupakendite korduvkasutamine massidesse. „Käivitame esimesena üle-eestilise toidupakendite tagastussüsteemi, mis jõuab järk-järgult jaekettidesse, tanklatesse, restoranidesse, kontoritesse ja kodudesse. Eestis on viimastel aastatel püütud juurutada mitmeid toidupakendite tagastamise süsteeme, aga need on keskendunud väiksematele piirkondadele ja teevad klientide elu pigem ebamugavaks. Ringo toidupakendite korduskasutuse süsteem on kavas kasvatada mastaapidelt võrreldavaks näiteks tänase Pandipakendi taarasüsteemiga, ainult et tühjade pudelite asemel tegeleme pestavate toidupakenditega,“ selgitas Balõnski.

Ringo Eco kaasas esimeses avatud rahastusvoorus 500 000 eurot. Investoritena osalesid mitmed Eesti juhtivad era- ja riskikapitali investorid, näiteks SuperAngels VC, Martin Villig, Lauri Meidla, Heateo Sihtasutuse Mõjufond, samuti veel Eesti 6 erainvestorit. Kaasatud rahaga rajab Ringo pakendite pesukeskusi, laiendab tagastuspunktide võrgustikku ning saavutab valmisoleku ka suurklientide teenindamiseks.

Erainvestor Lauri Meidla otsustas projekti panustada, kuna näeb pärast ettevõtte plaanidega põhjalikku tutvumist projektil tugevat potentsiaali ühekordsete plastikpakendite koguse vähendamiseks. „Ringo tegeleb uue riikliku tähtsusega infrastruktuuri rajamisega. Investeerime mugavasse teenusesse ja kogemustega meeskonda, kes on pühendunud arengule,“ selgitas investeeringu tagamaid Lauri Meidla.

Heateo Mõjufondi kaudu projekti investeerinud Heateo SA tegevjuht Pirkko Valge märkis, et näeb Ringo loodaval süsteemil võimalust saavutada ühiskonnas suurt mõju. “Ringosse tehtud mõjuinvesteeringuga jõuame sammu võrra lähemale sellele, et loodussõbralik käitumine oleks tarbija jaoks mugav. Igaüks meist saab teha teadlikumaid valikuid selleks, et keskkonnajalajälg oleks väiksem. Ringo pakutav lahendus teeb need valikud tarbija jaoks lihtsamaks,” rääkis Pirkko Valge.

Ringo käivitas tänavu suvel esimese pilootprojekti Tallinnas Ülemiste keskuses. Täna saab klient Ülemiste keskuse mitmes toidukohas valida ühekordse pakendi kõrval ka Ringo korduspakendeid. Tarbija tasub toitu ostes pandi 50 senti ja saab selle hiljem koheselt tagasi kui skaneerib enne pakendi tagastuskonteinerisse panemist oma nutitelefoniga pakendilt QR koodi.

Ringo pakendeid saab tagastada avalikes tagastuspunktides, isikliku tagastuskasti saab endale tellida iga kontorihoone, ettevõte, ühistu või eramaja.

„Ilma suurema kampaaniata on kliendid meie süsteemi Ülemiste keskuses väga hästi vastu võtnud ja korduspakendite kasutus kasvab pidevalt. Korduspakend on tulnud, et jääda, kuid  harjumused muutuvad ajapikku. Täna keskendume oma teenuse pakkumisel neile ettevõtetele, kes on valmis käituma rohelisemalt,“ selgitas Janek Balõnski.

Ringo süsteemiga on lisaks Ülemiste keskusele liitumas ka Tallinna linn oma 3 hoonega ning 8 suurt kontorihoonet Tallinnas. Süsteemiga liitunud ärimajade omanikud paigutavad oma hoonesse Ringo suure üldise kogumiskasti ning kontorite köökidesse soovi korral väikesed tagastuskastid, mille sisu saab viia näiteks tööpäeva lõpus maja suurde kasti. Sealt liigub see pesulasse ja uuesti tagasi toidukohtadesse.

Coop Tartu on alla kirjutanud ühiste kavatuste protokolli, et käivitada veel sel aastal teenus Tartu poodide salatilettides. Tartus liituvad lähiajal Ringo teenusega veel Kvartali Keskus ja Aparaaditehas. Ettevalmistamisel on pilootprojekt Selveriga ning Tehnopolisega Tallinnas Ülemiste linnakus.

Ringo pakendid on juba saadaval 10 restorani menüüs kohapealt kaasa ostes ning 2 restorani puhul ka toidukullerite platvormidel. Uusi toidukohti hakkab lisanduma igal nädalal.

Ringo Eco arendab üle-eestilist, avatud ja neutraalset korduspakendite platvormi. Oma pakendeid võivad Ringo platvormile tuua toidutootjad, restoranid ja kaupmehed. Ringo Eco tagab korje, pesu ja pakendite haldamise. Lõpp-tarbijatele pakub Ringo Eco korduspakendite korje ja äraveo teenuseid. Tagastuskaste võivad tellida kontorihooned, toidukohad, ühistud, eramajad jt.

 


Uudised

15.05.2024

Ülemiste kaubandus- ja meelelahutuskeskus valmistub kolmandaks laienemiseks

Ülemiste kaubandus- ja meelelahutuskeskus kavandab oma 20 tegevusaasta kõige ambitsioonikamat ja olulisemat laiendust.
Loe edasi
30.04.2024

Tõeline inetu pardipoja lugu. Ülemiste keskus on turult välja surunud kaks megaplaani

Kui ei oleks olnud nelja Eesti suurettevõtjat, siis ei oleks Ülemiste keskust sellisel kujul võib-olla olemaski.
Loe edasi
29.04.2024

Tiia Nõmm: rohelise mõtteviisi juurutamisel tuleb inspireerida ja nügida, aga ei tohi inimestele närvidele käia!

Ülemiste keskus ei ole keskkonnasõbralik ainult paberil, vaid looduse hoidmise nimel teeb iga päev tööd nii tehisintellekt, usin mesilaspere kui ka keskuse juhtkond, kes soovib, et kunagisest rä...
Loe edasi
Vaata kõiki uudiseid

Kuidas meie juurde tulla

Linnaliinibussid nr 2, 7, 15, 45, 49, 64, 65

Tramm nr 2 ja nr 4 (Lähim peatus „Majaka põik“)

Rongiga peatusesse “Ülemiste”

Väliparklas, parkimismajas ja maa-aluses parklas saab tasuta parkida viis tundi, seejärel muutub parkimine tasuliseks.

Keskuse juures asuvad turvalised Bikeep rattaparklad

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.