Populaarne külastusaeg, tulles soovitame varuda veidi aega.

Poed 10-21, P 10-19

Rimi 8–22

Majaplaan Otsi

Ülemiste keskuses alustanud toidupakendite korduskasutuse süsteemi arendav roheidu Ringo Eco kaasas 500 000 eurot

02.11.2021

Toidupakendite korduskasutuse süsteemi arendav Eesti roheettevõte Ringo Eco kaasas Eesti juhtivatelt era- ja riskiinvestoritelt 500 000 eurot, mille abil alustab juba sel aastal üle-eestilise valmistoidu pakendite tagastusplatvormi käivitamist. Teenus on sellest nädalast kättesaadav Tallinna ja Tartu toidukohtadele, ärimajadele ja eraklientidele.

Ringo Eco kaasasutaja Janek Balõnski selgitas, et Ringo korduspakendite platvormi eesmärk on viia toidupakendite korduvkasutamine massidesse. „Käivitame esimesena üle-eestilise toidupakendite tagastussüsteemi, mis jõuab järk-järgult jaekettidesse, tanklatesse, restoranidesse, kontoritesse ja kodudesse. Eestis on viimastel aastatel püütud juurutada mitmeid toidupakendite tagastamise süsteeme, aga need on keskendunud väiksematele piirkondadele ja teevad klientide elu pigem ebamugavaks. Ringo toidupakendite korduskasutuse süsteem on kavas kasvatada mastaapidelt võrreldavaks näiteks tänase Pandipakendi taarasüsteemiga, ainult et tühjade pudelite asemel tegeleme pestavate toidupakenditega,“ selgitas Balõnski.

Ringo Eco kaasas esimeses avatud rahastusvoorus 500 000 eurot. Investoritena osalesid mitmed Eesti juhtivad era- ja riskikapitali investorid, näiteks SuperAngels VC, Martin Villig, Lauri Meidla, Heateo Sihtasutuse Mõjufond, samuti veel Eesti 6 erainvestorit. Kaasatud rahaga rajab Ringo pakendite pesukeskusi, laiendab tagastuspunktide võrgustikku ning saavutab valmisoleku ka suurklientide teenindamiseks.

Erainvestor Lauri Meidla otsustas projekti panustada, kuna näeb pärast ettevõtte plaanidega põhjalikku tutvumist projektil tugevat potentsiaali ühekordsete plastikpakendite koguse vähendamiseks. „Ringo tegeleb uue riikliku tähtsusega infrastruktuuri rajamisega. Investeerime mugavasse teenusesse ja kogemustega meeskonda, kes on pühendunud arengule,“ selgitas investeeringu tagamaid Lauri Meidla.

Heateo Mõjufondi kaudu projekti investeerinud Heateo SA tegevjuht Pirkko Valge märkis, et näeb Ringo loodaval süsteemil võimalust saavutada ühiskonnas suurt mõju. “Ringosse tehtud mõjuinvesteeringuga jõuame sammu võrra lähemale sellele, et loodussõbralik käitumine oleks tarbija jaoks mugav. Igaüks meist saab teha teadlikumaid valikuid selleks, et keskkonnajalajälg oleks väiksem. Ringo pakutav lahendus teeb need valikud tarbija jaoks lihtsamaks,” rääkis Pirkko Valge.

Ringo käivitas tänavu suvel esimese pilootprojekti Tallinnas Ülemiste keskuses. Täna saab klient Ülemiste keskuse mitmes toidukohas valida ühekordse pakendi kõrval ka Ringo korduspakendeid. Tarbija tasub toitu ostes pandi 50 senti ja saab selle hiljem koheselt tagasi kui skaneerib enne pakendi tagastuskonteinerisse panemist oma nutitelefoniga pakendilt QR koodi.

Ringo pakendeid saab tagastada avalikes tagastuspunktides, isikliku tagastuskasti saab endale tellida iga kontorihoone, ettevõte, ühistu või eramaja.

„Ilma suurema kampaaniata on kliendid meie süsteemi Ülemiste keskuses väga hästi vastu võtnud ja korduspakendite kasutus kasvab pidevalt. Korduspakend on tulnud, et jääda, kuid  harjumused muutuvad ajapikku. Täna keskendume oma teenuse pakkumisel neile ettevõtetele, kes on valmis käituma rohelisemalt,“ selgitas Janek Balõnski.

Ringo süsteemiga on lisaks Ülemiste keskusele liitumas ka Tallinna linn oma 3 hoonega ning 8 suurt kontorihoonet Tallinnas. Süsteemiga liitunud ärimajade omanikud paigutavad oma hoonesse Ringo suure üldise kogumiskasti ning kontorite köökidesse soovi korral väikesed tagastuskastid, mille sisu saab viia näiteks tööpäeva lõpus maja suurde kasti. Sealt liigub see pesulasse ja uuesti tagasi toidukohtadesse.

Coop Tartu on alla kirjutanud ühiste kavatuste protokolli, et käivitada veel sel aastal teenus Tartu poodide salatilettides. Tartus liituvad lähiajal Ringo teenusega veel Kvartali Keskus ja Aparaaditehas. Ettevalmistamisel on pilootprojekt Selveriga ning Tehnopolisega Tallinnas Ülemiste linnakus.

Ringo pakendid on juba saadaval 10 restorani menüüs kohapealt kaasa ostes ning 2 restorani puhul ka toidukullerite platvormidel. Uusi toidukohti hakkab lisanduma igal nädalal.

Ringo Eco arendab üle-eestilist, avatud ja neutraalset korduspakendite platvormi. Oma pakendeid võivad Ringo platvormile tuua toidutootjad, restoranid ja kaupmehed. Ringo Eco tagab korje, pesu ja pakendite haldamise. Lõpp-tarbijatele pakub Ringo Eco korduspakendite korje ja äraveo teenuseid. Tagastuskaste võivad tellida kontorihooned, toidukohad, ühistud, eramajad jt.

 


Uudised

30.11.2023

Ülemiste keskuses avati mitu uut brändipoodi

Ülemiste kaubandus- ja meelelahutuskeskuses avati mitu uut rahvusvahelist moekauplust ning Eesti ainsat esinduspoodi.
Loe edasi
22.11.2023

Kaameraga pesakast ja söödavad topsid: Ülemistel saab osta noorte leiutisi

Sajad ettevõtlikud noored pakuvad juba sel laupäeval Ülemiste keskuses oma toodangut laadal Õpilasfirmade® MEKA.
Loe edasi
16.11.2023

Guido Pärnits Ülemiste Suurkogul: lõppev aasta oli hea, tagasilöök võib tulla jaanuaris

Ülemiste keskus andis 15. novembri Rentnike Suurkogul ülevaate Eesti jaekaubanduses toimuvast, keskuse juht Guido Pärnits hindas lõppeva aasta üldjoontes heaks.
Loe edasi
Vaata kõiki uudiseid

Kuidas meie juurde tulla

Linnaliinibussid nr 2, 7, 15, 45, 49, 64, 65

Tramm nr 2 ja nr 4 (Lähim peatus „Majaka põik“)

Rongiga peatusesse “Ülemiste”

Väliparkla, parkimismaja ja maa-alune parkla on avatud kuni viimase kinoseansi lõpuni.

Keskuse juures asuvad turvalised Bikeep rattaparklad

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.