Keskus on suletud.

Poed 10-21, P 10-19

Rimi 8–22

Majaplaan Otsi

Stilist soovitab: Kuidas lõpuaktustel oma isikupäraga silma paista

28.05.2024

Peagi saab taas hoo sisse lõpetamiste hooaeg. Kuidas aga värvid enda kasuks tööle panna ning milliste kostüümidega enda unikaalsust rõhutada? Moenõuandeid jagab stilist Kati Ollino.

 

Saa inspiratsiooni trendidest

Kevad-suvised trendid on täis helgust ja kergust, mistõttu on stiilse ja enda jaoks õige lõpukleidi ja -kostüümi leidmiseks valikuid tohutult palju. Stilist Kati Ollino kinnitas, et endiselt on moes kõrge pihaga laiad püksid ja pükskostüümid, mis sobivad igale pidulikule üritusele. Niisamuti püsivad trendina veel rõhutatud õlad, volangid ja suured varrukad. Lisaks ka eripäraste lõigetega pluusid ja kleidid. “Pigupüüdmiseks võiks riietusele lisada läbikumavast kangast eseme või midagi roosi temaatikast. Praegustest trendidest leiab midagi igale maitsele ja kehatüübile – litritega minikleidid, lillemustriga midikleidid ja siidist maksikleidid,” rääkis stilist viisidest, kuidas olla isikupärane, ent samal ajal trendikas.

Ollino sõnul on selle suve trendivärvideks portselani valge, kirsi-punane, taeva sinine ning loomulikult ka mahedad pastellsed toonid. Minimalistlikuma stiili austajatele on jätkuvalt moes ka kaunid neutraalsed toonid, mida kulla- ja hõbedakarva aksessuaaridega kombineerides erilisemaks teha.

Ülemiste keskuse Denim Dream

 

Rõhuta oma isikupära ja sea mugavus esikohale

Kati Ollino hinnangul on lõpetamise puhul kõige olulisem jälgida seda, et riietus oleks kandja nägu ning tooks välja just tema parimad küljed. “Riided peaksid hästi istuma ja mis peamine – kandjal peab olema mugav,” rõhutas stilist. Ollino rääkis, et riietuse valikul tuleb arvestada sellega, et lõpetaja peab kostüümi kandma reeglina mitu tundi. Ta tõi näite, et kui kõrgete kontsadega ei tunta end kindlalt, siis võiks nende asemel valida madalama kontsaga kingad või jalanõud. Lisaks kinnitas stilist, et igat naist kaunistab rõhutatud pihaosa ja A-lõikeline kleit. Teisalt on ka lihtsas, klassikalise tegumoega kleidis või pükskostüümis alati midagi elegantset ja pidulikku. Ollino sõnul võiks lõpetamisel siiski vältida liiga lühikesi ja avara dekolteega kleite.

Stilist peab väga oluliseks rõhutada kogu riietuse terviklikkust. “Pikad kleidid ja püksid peaksid olema maani ehk kontsa kõrgust tuleks selle järgi valida,” jagas ta nõuandeid. Ühe hea nipina tõi stilist välja, et terava ninaga ja nahatooni kingad pikendavad jalgu. Kui aga kontsade kandmine ei kõneta, võib tüdrukuliku minikleidi alla sobida ideaalselt ka populaarsed balleriina-stiilis jalanõud.

Kui rääkida meeste peoriietest, siis on stilisti sõnul jätkuvalt moes kitsalõikelised ülikonnad. Ehkki klassikaline kolmeosaline ülikond jääb alati stiilipuhtaks, saab ülikonnale rohkem isikupära lisada julgete toonide ja eri tekstuuriga tekstiile kombineerides. Kui on soov teadlikult eristuda, tasuks meeles pidada, et vähem on sageli rohkem. “Erksat tooni või keeruka mustriga ülikonda kandes, tasub lasta sellel olla fookuspunktis, sest tasakaalu säilitamine siiski ülioluline,” andis stilist soovitusi. Samas tasub ülikonda ostes arvestada ka palavate ilmadega – hea mõte on soetada linasest ülikond, mis laseb hingata, ent hoiab samal ajal ka sooja. Ollino arvates peaksid noormehed tähelepanu pöörama ka kingadele. Ehkki meestemood on jalanõude osas tunduvalt vabamaks läinud, ei tasuks siiski spordijalanõusid lõpetamisel kanda. Selle asemel võib ülikonna juurde kombineerida kas loafer-stiilis kingad või mugavad vabaajajalanõud, kindel valik on alati klassikalised pidulikud kingad.

 

Tee endale kodus värvianalüüs

Kati Ollino hinnangul on kõige lihtsam viis endale sobivat tooni riideid leida siis, kui usaldatakse oma sisetunnet. “Kui riietust proovides on tunne kahtlev, siis võiks see jääda poodi. Õige värv paneb inimese näo ja silmad särama, valed toonid teevad kahvatuks,”  rääkis Ollino. Stilisti arvates aitab sobivat tooni leida ka see, kui inimene teab, kas ollakse külma või sooja alatooniga.

Sooja värvitüübiga inimesel on jume oliivi- või kullapigmendiga, veenid rohelised ning nad päevituvad kergesti. Juustel ja silmadel on kumamas kullatoon ja kuldseid ehteid kandes lööb nahk särama. Sooja alatooni komplimenteerivad punane, kollane ja soojad pruunid toonid. Külma värvitüübiga inimestel vastukaaluks aga hele jume, sinakas-lillad veenid,roosa õhetus põskedel ning päikesepõletus kerge tulema. Külma alatooniga inimestele sobivad kindlasti hõbedased ehted ning jäised sinised, lillad ja roosad toonid. Stilisti sõnul leiab ka internetist värvianalüüsiks vajalikke materjale ja pildinäidiseid, mis kindlasti teevad poes otsustamise kergemaks.

 

Pane paika eelarve ja tule riideid päriselt proovima

Ehkki kooli lõpetamised on mõistagi erilised sündmused, tasub ostud korralikult läbi mõelda. Näiteks oleks mõistlik osta riideese, milles saab mitmel pidulikul üritusel särada – lisaks on see ka keskkonnasõbralikum. Kui on vaja aga leida kleiti, mis oleks taskukohane, soovitab stilist riietuse soetada kiirmoepoest ning neid aksessuaaridega isikupärasemaks muuta. “Ka kiirmoepoest kleiti ostes tasub kindlasti eelnevalt seda selga proovida ning eelistada e-poele mõnd kaubanduskeskust. Näiteks on Ülemiste keskuses lai valik pidurõivaid Zaras, Mangos, H&M’is ning Reservedis,” loetles stilist kohti, kuhu kiigata kui on soov lõpukleit soetada. Kati Ollino hinnangul võiks natukene minimalistlikuma stiili austajatele sobida hästi nii Massimo Dutti kui ka Ivo Nikkolo valik.

Ülemiste keskuse H&M

Hea variant, kuidas teha kindlaks, et nii kingad, kleit või ülikond sobivad, on tulla ostlema kaubanduskeskusesse, kus on lai valik poode erinevas hinnaklassis. Nii saab ilma suurema vaevata proovida selga erinevaid lõikeid ja toone ning hiljem ei pea pead murdma tagastamise pärast.

 

Ära unusta aksessuaare

Stilist Kati Ollino rõhutas, et lõpetamisel ehete ja aksessuaaride lisamine annab juurde isikupära ja enesekindlust. Moes on suured käevõrud ja  kõrvarõngad. Julgemad võivad mängida aksessuaaride puhul ka kontrastsete värvidega. Teisalt on elegantne ka minimalism – kaunis väike ehe kaelas annab alati juurde, kui võtab ära.

Ülemiste keskuse Mohito

Stilist soovitas mõelda ka väiksele käes kantavale ridikülile, sest pisike kott võib olla just kirsiks tordil. Sealjuures on Ollino sõnul oluline meeles pidada, et kott ja kingad võiksid omavahel kokku sobida ja kostüümile komplimendiks olla.  Siiski on stilist Kati Ollino arvates kõige kaunimaks ehteks lõpetaja enesekindlus, mida on alati kaugele näha.

 

 


Uudised

20.06.2024

Esitleti Ülemiste keskuse laienduse detailplaneeringu eskiislahendusi

19. juunil toimus Ülemiste keskuse ja lähiala detailplaneeringu eskiislahendust tutvustav avalik arutelu, kus esitleti lähemalt, milliseid linnaruumilahendusi kavandatakse.
Loe edasi
15.05.2024

Ülemiste kaubandus- ja meelelahutuskeskus valmistub kolmandaks laienemiseks

Ülemiste kaubandus- ja meelelahutuskeskus kavandab oma 20 tegevusaasta kõige ambitsioonikamat ja olulisemat laiendust.
Loe edasi
30.04.2024

Tõeline inetu pardipoja lugu. Ülemiste keskus on turult välja surunud kaks megaplaani

Kui ei oleks olnud nelja Eesti suurettevõtjat, siis ei oleks Ülemiste keskust sellisel kujul võib-olla olemaski.
Loe edasi
Vaata kõiki uudiseid

Kuidas meie juurde tulla

Linnaliinibussid nr 2, 7, 15, 45, 49, 64, 65

Tramm nr 2 ja nr 4 (Lähim peatus „Majaka põik“)

Rongiga peatusesse “Ülemiste”

Väliparklas, parkimismajas ja maa-aluses parklas saab tasuta parkida viis tundi, seejärel muutub parkimine tasuliseks.

Keskuse juures asuvad turvalised Bikeep rattaparklad

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.