Keskus on suletud.

Poed 10-21, P 10-19

Rimi 8–22

Majaplaan Otsi

MängudeÖÖ toob Ülemiste keskuse Apollo kinno seninägematud Eesti videomängud

29.09.2023

Tänavune MängudeÖÖ on mitmel moel eriline. Üheks suurimaks saavutuseks on asjaolu, et Eesti vingeimat videomängupidu korraldatakse juba 25. korda!

„Esimene MängudeÖÖ toimus 12 aastat tagasi. Selle aja jooksul on mängutööstus korralikult muutunud. Õnneks oleme seda suutnud teha ka meie. Nii ongi iga järgnev üritus eelmisest pisut erinev ja parem,“ räägib ürituse peakorraldaja Andri Allas.

Aastate jooksul on kasvanud ka kohalik mängutööstus. 30. septembril Ülemiste Apollo kinos aset leidva ürituse suurimaks tõmbenumbriks ongi arvukad Eestis tehtud videomängud. Koostöös GameDev Estoniaga tulevad esmaesitlusele mitmed erinevad teosed, mille kallal kodumaal askeldavad mänguarendajad vaeva on näinud.

Näiteks saavad kõik külastajad esmakordselt proovida VR-seadmetele loodud „Robinson Crusoe“ stiilis ellujäämismängu „Bootstrap Island“ (Maru VR). Pärnus asuv stuudio Gamecan toob aga MängudeÖÖle enda uue mängu „Contenders: Arena“, mis sisaldab 3v3 mängulaadi spetsiaalselt ürituseks valminud versiooni.

Sellega muidugi kodumaiste mängude laviin ei lõppe! Veel saavad külastajad oma silmaga näha ja käega katsuda järgnevaid teoseid: „Adventures of Delivery Man“ (Fat Snail Studios), „CraftCrafy“ (Placeholder Gameworks), „Broken Alliance“ (Placeholder Gameworks), „Schizollama“ (Chaosmonger Studio), „Three Minutes to Eight“ (Chaosmonger Studio) ja palju muudki.

Ülemiste keskuse turunduse ja vastutustundliku ettevõtluse valdkonnajuht Tiia Nõmm ütles, et Eesti kodumaise mängutööstuse värskemal toodangul võiks silma peal hoida needki, kes muidu kuigi sageli arvutimänge ei mängi. „Arvutimängududel on Eesti kultuurielus juba selge roll, uskuda võib, et ajaga see ainult kasvab,“ ütles Nõmm.

Eesti vs Soome „CS:GO“

Eestile saab kaasa elada mujalgi. Näiteks asutakse kodumaa au kaitsma suurejoonelisel e-spordivõistlusel, kus lähevad omavahel kokku Eesti ja Soome „CS:GO“ meeskonnad. Maarjamaad esindab sYnck, põhjanaabrite au kaitseb Enhanced.

„Numbrid paberil näitavad, et Eesti mehi võiks justkui favoriidiks pidada. Korraldajana tahaks muidugi näha tulist ja tasavägist lahingut. Aga kahtlemata annab kodupubliku ees mängimine väikese eelise,” räägib Allas. „Kindlasti oleks äge näha publikut hullumas, kui omad võidukarika pea kohale tõstaks.“

Wrestlingust cosplayni

„CS:GO“ ei jää ainsaks võistluseks, kus kodumaa parimad enda oskuseid demonstreerida saavad. Automängu „Gran Turismo 7“ finaalvõistlus toob kohale parimad virtuaalsed võidusõitjad. „Kvalifikatsioonid said nii osalejate kui ka vaatajate seas palju kiita, loodetavasti suudame lati finaaliga veelgi kõrgemale tõsta,“ sõnab Allas. Lisaks sellele selgitatakse parimad välja ka MyHitsi e-sporditurniiril uhiuues jalgpallimängus „EA Sports FC 24“ ning kaklusmängus „Mortal Kombat 1“.

Suurt rõhku on pandud ka üleüldisele meelelahutusele. Suure saali lavale astuvad ÖÖ jooksul mitmed erinevad artistid, muusikalised numbrid ja muud etteasted. Publik saab enda teadmisi proovile panna muusikaviktoriinis. Rahvast hullutatakse nüüdseks traditsiooniks saanud wrestlinguga ning pakutakse silmailu suurejoonelise cosplay võistlusega.

„MängudeÖÖ programm on väga tihe ja varieeruv, mis pakub meelelahutust ka neile, kes videomängudega igapäevaselt kokku ei puutu,“ ütleb Allas. „Meil üllatusi jagub!“


Uudised

15.05.2024

Ülemiste kaubandus- ja meelelahutuskeskus valmistub kolmandaks laienemiseks

Ülemiste kaubandus- ja meelelahutuskeskus kavandab oma 20 tegevusaasta kõige ambitsioonikamat ja olulisemat laiendust.
Loe edasi
30.04.2024

Tõeline inetu pardipoja lugu. Ülemiste keskus on turult välja surunud kaks megaplaani

Kui ei oleks olnud nelja Eesti suurettevõtjat, siis ei oleks Ülemiste keskust sellisel kujul võib-olla olemaski.
Loe edasi
29.04.2024

Tiia Nõmm: rohelise mõtteviisi juurutamisel tuleb inspireerida ja nügida, aga ei tohi inimestele närvidele käia!

Ülemiste keskus ei ole keskkonnasõbralik ainult paberil, vaid looduse hoidmise nimel teeb iga päev tööd nii tehisintellekt, usin mesilaspere kui ka keskuse juhtkond, kes soovib, et kunagisest rä...
Loe edasi
Vaata kõiki uudiseid

Kuidas meie juurde tulla

Linnaliinibussid nr 2, 7, 15, 45, 49, 64, 65

Tramm nr 2 ja nr 4 (Lähim peatus „Majaka põik“)

Rongiga peatusesse “Ülemiste”

Väliparklas, parkimismajas ja maa-aluses parklas saab tasuta parkida viis tundi, seejärel muutub parkimine tasuliseks.

Keskuse juures asuvad turvalised Bikeep rattaparklad

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.