Keskus on suletud.

Poed 10-21, P 10-19

Rimi 8–22

Majaplaan Otsi

Lastekodude lapsed kauplesid omatehtud kingitustega heategevuslikul laadal Topeltkink

12.12.2022

Laupäeval Ülemiste keskuses toimunud heategevuslik jõululaat Topeltkink tõi kokku ligi 100 lastekodulast üle Eesti, kes said osa nii meelelahutuslikust päevast kui ka tõelisest ettevõtluskogemusest. Ürituse avasid ja lapsi ettevõtlikkusele innustasid keskuse juht Guido Pärnits ning õiguskantsler ja lasteombudsman Ülle Madise.   

Alates 2005. aastast Ülemiste keskuses toimunud heategevuslik laat Topeltkink on oma nime saanud ideest, et laste käest kingitust ostes tehakse kingitus nii kingi saajale kui ka selle müüjale, sest müüdud toodete eest saadud raha jääb lapsele taskurahaks. Kahel viimasel aastal ei ole laadalised saanud koroonapiirangute tõttu kokku tulla, kuid seda suurem oli täna nende kauplemise soov.   

Ülemiste keskuse juhi Guido Pärnitsa sõnul on heategevuslikust jõululaadast saanud pikk ning südamlik traditsioon. “Sündmuse eesmärk on korraldada lastele üks tore päev ning nakatada neid ettevõtluspisikuga. Laste lennukad ideed ning südamega tehtud tooted on igal aastal aina põnevamad,” mainis ta ning avaldas lootust, et vähemalt osa pea kahekümne aasta jooksul suureks sirgunud lastest on laadalt saadud eduelamuse toel ettevõtlusega ka jätkanud. 

Õiguskantsler Ülle Madise arvates on Ülemiste keskuse heategevusliku jõululaada traditsioon väga tervitatav ning südantsoojendav. “Rõõmustav on näha, et keskus pakub lastele ja noortele võimalust müüa oma südamega tehtud asju,” ütles ta. Madise lisas, et oskus olla leidlik, ettevõtlik ning ka teisi oma ideega kaasata, tuleb lastel elus kindlasti kasuks.   

Lisaks nägid osalejad ka Ahhaa teadusteatri lõbusat ja harivat etteastet ning neile esines Grete Paia trio, kellelt said julgemad ka autogrammi küsida. Päeva juhtis Pille Minev.   

Kohal oli 100 last erinevatest lastekodudest üle Eesti. Esindatud olid lastekodud Tallinnast ja Harjumaalt, Viljandi-, Ida-Viru-, Tartu-, Lääne-, Saare-, Jõgeva-, ja Pärnumaalt.  

Galerii: Galerii Topeltkink 


Uudised

27.01.2023

Ülemiste keskus autasustas meeleolukal auhinnagalal läinud aasta parimaid kauplusi

Kolmapäeval, 25. jaanuaril autasustati Ülemiste keskuse parimaid kauplusi. Pidulik õhtu leidis aset Teras Beachi soojal rannaliival, kus lavale astusid Eesti Laulu finalist m els ja ansambel NOËP.
Loe edasi
24.01.2023

Ülemiste keskus ja ELF näitavad elevust tekitanud filmi metsade hoidmisest

Loodushuvilised on oodatud Ülemiste keskuse Apollo kinosaali 31. jaanuaril kl 19 vaatama filmi „Euroopa metsik süda – iidse metsa tagasitulek”, mida kommenteerib kohapeal bioloog Urmas Tartes.
Loe edasi
15.12.2022

Vähiravifondi heategevuslik jõululaat

Ülemiste keskuse aatriumis leiab 16.-18. detsembril aset Vähiravifondi “Kingitud elu” korraldatav heategevuslik jõululaat, kus müüakse fondile annetatud käsitöökaupa.
Loe edasi
Vaata kõiki uudiseid

Kuidas meie juurde tulla

Bussid nr 2, 7, 15, 45, 49, 64, 65

Tramm nr 4

Rongiga peatusesse “Ülemiste”

Väliparkla, parkimismaja ja maa-alune parkla on avatud kuni viimase kinoseansi lõpuni.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.