Ootame külla, keskuses on mõõdukalt külastajaid.

Poed 10-21, P 10-19

Rimi 8–22

Majaplaan Otsi

Kantar Emor: Tallinna populaarseim kaubanduskeskus on Ülemiste keskus

25.10.2023

Kantar Emori värskest Tallinna kaubanduskeskuste trendiuuringust selgub, et Ülemiste keskus on Tallinna ja Harjumaa elanike arvates jätkuvalt parim tööstuskaupade ostukoht.

Ülemiste keskus on kõige tuntum ja kõige suurema ostjaskonnaga keskus, kus on viimase kahe kuu jooksul kaupu ostnud või teenuseid tarbinud 35% pealinna piirkonna elanikest. Ülemiste on jätkuvalt ka maineliider, mida hinnatakse kui laia kaubavalikut ning meeldivat ja kogu perele sobivat ostukeskkonda pakkuvat keskust. Teisele ja kolmandale kohale jäävad nii tuntuse kui ka ostjaskonna suuruse poolest Rocca al Mare ja Kristiine keskus. „Esikolmikule järgnevad Kaubamaja ja Viru keskus, mille mainekuvandile on sel aastal mõjunud negatiivselt teetööd kesklinnas: elanikud hindavad nii nende keskuste asukohta kui ka transpordiühendust madalamalt kui eelmisel aastal,“ rääkis uuringuekspert Anu Varblane. Edasi järgnevad Lasnamäe Centrum ja T1. „Seoses ümberpositsioneerumisega on T1 taas rohkem pildis olnud ja see väljendub ka spontaanse tuntuse kasvus. T1 puhul saab välja tuua ka seda, et kui üldiselt tajuvad elanikud keskusi suhteliselt sarnasena, siis T1 peetakse kõige rohkem eristuvaks,“ lisas Varblane.

Pea kõigi peamiste kaubagruppide ostmisel on Tallinna kõige eelistatum kaubanduskeskus Ülemiste keskus, ent erandiks on parfümeeria- ja kosmeetikatooted. Neid meeldib pealinna piirkonna inimestele kõige enam osta Kaubamajast. Mööblit ja sisustuskaupu eelistab enam kui 40% elanikest osta mujalt kui kaubanduskeskustest, kuid keskuste hulgas on selles kategoorias esikohal Järve keskus.

Tallinna atraktiivseimaks rõivaketiks on jätkuvalt H&M. Lasteriiete ostukohana on aga H&M viimase kolme aasta jooksul oluliselt populaarsust kaotanud ning samal ajal on väga jõulise kasvu teinud Pepco. Jalatsite kaubagrupis on märkimisväärselt kasvanud Weekendi eelistajate arv.

Ka kaubanduskeskustes asuvatest söögikohtadest külastavad Tallinna ja Harjumaa elanikud kõige rohkem just neid, mis asuvad Ülemistes: sealseid toidukohti külastab iga kolmas, kes kaubanduskeskustes söömas käib. Kõige populaarsemate söögikohtade pingerida on püsinud suuremate muutusteta: esikohal on Lido, millele järgnevad olulise vahega Chopsticks, Da Vinci pasta&pizza ning Vapiano.

Uuring viidi läbi telefoni teel perioodil 14.–30. august ning sellele vastas 1000 Tallinna ja Harjumaa elanikku vanuses 15–74.


Uudised

30.11.2023

Ülemiste keskuses avati mitu uut brändipoodi

Ülemiste kaubandus- ja meelelahutuskeskuses avati mitu uut rahvusvahelist moekauplust ning Eesti ainsat esinduspoodi.
Loe edasi
22.11.2023

Kaameraga pesakast ja söödavad topsid: Ülemistel saab osta noorte leiutisi

Sajad ettevõtlikud noored pakuvad juba sel laupäeval Ülemiste keskuses oma toodangut laadal Õpilasfirmade® MEKA.
Loe edasi
16.11.2023

Guido Pärnits Ülemiste Suurkogul: lõppev aasta oli hea, tagasilöök võib tulla jaanuaris

Ülemiste keskus andis 15. novembri Rentnike Suurkogul ülevaate Eesti jaekaubanduses toimuvast, keskuse juht Guido Pärnits hindas lõppeva aasta üldjoontes heaks.
Loe edasi
Vaata kõiki uudiseid

Kuidas meie juurde tulla

Linnaliinibussid nr 2, 7, 15, 45, 49, 64, 65

Tramm nr 2 ja nr 4 (Lähim peatus „Majaka põik“)

Rongiga peatusesse “Ülemiste”

Väliparkla, parkimismaja ja maa-alune parkla on avatud kuni viimase kinoseansi lõpuni.

Keskuse juures asuvad turvalised Bikeep rattaparklad

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.