Populaarne külastusaeg, tulles soovitame varuda veidi aega.

Poed 10-21, P 10-19

Rimi 8–22

Majaplaan Otsi

Kaameraga pesakast ja söödavad topsid: Ülemistel saab osta noorte leiutisi

22.11.2023

Sajad ettevõtlikud noored pakuvad juba sel laupäeval Ülemiste keskuses oma toodangut laadal Õpilasfirmade® MEKA.

„Õpilasfirmade võõrustamine on Ülemiste keskuse vaimsusega täpselt kooskõlas, peame noorte inimeste ettevõtlikkuse toetamist äärmiselt oluliseks,“ ütles keskuse turunduse ja vastutustundliku ettevõtluse valdkonnajuht Tiia Nõmm. Noored saavad Ülemistes – Eesti suurimas, rahvarohkeimas kaubanduskeskuses – korraliku esimese kogemuse päris müügitöö alal.

Tänavu on laadale tulemas enam kui sada õpilasfirmat. Umbes pooled ettevõtted on saanud alguse Harjumaa koolides, ülejäänud saabuvad kaugemalt: Hiiumaalt, Raplast, Pärnust , Lääne-Virumaalt, Läänemaalt ja Tartust.

Kõige rohkem tuleb müügile erinäolist sisustuskraami ja tarbeesemeid, peale selle ka õppematerjale, ilu- ja tervisetooteid, tehnikat ja sööki-jooki. „Väga meeldiv on näha, et paljude toodete juures kasutatakse uuenduslikke, keskkonnasõbralikke materjale,“ ütles laada projektijuht Gerli Veeleid. Söökide-jookide puhul on tema sõnul märgata, et tootearenduses on pandud rõhku tervislikkusele.

Põnevamatest toodetest võib esile tõsta näiteks õpilasfirma TIPS-tops söödavad joogitopsid, ÕF Tweeti kokkupandavad, kaameratega varustatud lindude pesakastid ja joogi puhtuse kontrollimiseks mõeldud käepael õpilasfirmalt SafetyBands. Viimatimainituga saab teha kindlaks, kas joogi sees pole mitte narkootikumi GHB, see süngevõitu toode astub ühte ritta ÕF Stay Safe valmistatud enesekaitsefunktsiooniga võtmehoidjaga.

Ülemiste keskuse jaoks on noorte ettevõtluspüüde ja ka tööotsingute toetamine auasi. Juba 2005. aastast alates korraldab Ülemiste keskus lastekodude jõululaata Topeltkink, mis leiab aset ka tänavu. Möödunud suvel lõi keskus spetsiaalselt noortele mõeldud töövahenduskeskkonna, mis viis kokku keskuse rentnikud ja sealsamas keskuses aega veetvad noored tööotsijad.

Laat Õpilasfirmade MEKA toimub 25. novembril Ülemiste keskuses, selle korraldab Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus.


Uudised

01.03.2024

Ülemiste keskuse ja külastajate kogutud annetused jõudsid abivajajateni

Ülemiste keskus kogus mullu koos külastajatega loomade, vähekindlustatud perede, laste ja looduse hüveks üle 12 000 euro.
Loe edasi
25.01.2024

Selgus Ülemiste keskuse parim pood

Ülemiste keskus tunnustas sealseid parimaid poode, tänavu pärjati parimaks juveelipood Sparkle.
Loe edasi
03.01.2024

Ülemiste keskuse juures on nüüd lihtsam parkimiskohta leida

Alates 3. jaanuarist kehtib Ülemiste keskuse parklas uus parkimiskorraldus: tasuta saab parkida viis tundi, alates sellest muutub parkimine tasuliseks.
Loe edasi
Vaata kõiki uudiseid

Kuidas meie juurde tulla

Linnaliinibussid nr 2, 7, 15, 45, 49, 64, 65

Tramm nr 2 ja nr 4 (Lähim peatus „Majaka põik“)

Rongiga peatusesse “Ülemiste”

Väliparklas, parkimismajas ja maa-aluses parklas saab tasuta parkida viis tundi, seejärel muutub parkimine tasuliseks.

Keskuse juures asuvad turvalised Bikeep rattaparklad

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.