Hea aeg meile külla tulla, sest keskuses on rahulik.

Poed 10-21, P 10-19

Rimi 8–22

Majaplaan Otsi

Kaameraga pesakast ja söödavad topsid: Ülemistel saab osta noorte leiutisi

22.11.2023

Sajad ettevõtlikud noored pakuvad juba sel laupäeval Ülemiste keskuses oma toodangut laadal Õpilasfirmade® MEKA.

„Õpilasfirmade võõrustamine on Ülemiste keskuse vaimsusega täpselt kooskõlas, peame noorte inimeste ettevõtlikkuse toetamist äärmiselt oluliseks,“ ütles keskuse turunduse ja vastutustundliku ettevõtluse valdkonnajuht Tiia Nõmm. Noored saavad Ülemistes – Eesti suurimas, rahvarohkeimas kaubanduskeskuses – korraliku esimese kogemuse päris müügitöö alal.

Tänavu on laadale tulemas enam kui sada õpilasfirmat. Umbes pooled ettevõtted on saanud alguse Harjumaa koolides, ülejäänud saabuvad kaugemalt: Hiiumaalt, Raplast, Pärnust , Lääne-Virumaalt, Läänemaalt ja Tartust.

Kõige rohkem tuleb müügile erinäolist sisustuskraami ja tarbeesemeid, peale selle ka õppematerjale, ilu- ja tervisetooteid, tehnikat ja sööki-jooki. „Väga meeldiv on näha, et paljude toodete juures kasutatakse uuenduslikke, keskkonnasõbralikke materjale,“ ütles laada projektijuht Gerli Veeleid. Söökide-jookide puhul on tema sõnul märgata, et tootearenduses on pandud rõhku tervislikkusele.

Põnevamatest toodetest võib esile tõsta näiteks õpilasfirma TIPS-tops söödavad joogitopsid, ÕF Tweeti kokkupandavad, kaameratega varustatud lindude pesakastid ja joogi puhtuse kontrollimiseks mõeldud käepael õpilasfirmalt SafetyBands. Viimatimainituga saab teha kindlaks, kas joogi sees pole mitte narkootikumi GHB, see süngevõitu toode astub ühte ritta ÕF Stay Safe valmistatud enesekaitsefunktsiooniga võtmehoidjaga.

Ülemiste keskuse jaoks on noorte ettevõtluspüüde ja ka tööotsingute toetamine auasi. Juba 2005. aastast alates korraldab Ülemiste keskus lastekodude jõululaata Topeltkink, mis leiab aset ka tänavu. Möödunud suvel lõi keskus spetsiaalselt noortele mõeldud töövahenduskeskkonna, mis viis kokku keskuse rentnikud ja sealsamas keskuses aega veetvad noored tööotsijad.

Laat Õpilasfirmade MEKA toimub 25. novembril Ülemiste keskuses, selle korraldab Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus.


Uudised

02.07.2024

Ülemiste keskuses avas uksed ainulaadse brändivalikuga Watch Wear kauplus

Ülemiste keskusel on hea meel teada anda, et nüüdsest on meil avatud Watch Wear esinduskauplus.
Loe edasi
20.06.2024

Esitleti Ülemiste keskuse laienduse detailplaneeringu eskiislahendusi

19. juunil toimus Ülemiste keskuse ja lähiala detailplaneeringu eskiislahendust tutvustav avalik arutelu, kus esitleti lähemalt, milliseid linnaruumilahendusi kavandatakse.
Loe edasi
28.05.2024

Stilist soovitab: Kuidas lõpuaktustel oma isikupäraga silma paista

Peagi saab taas hoo sisse lõpetamiste hooaeg. Kuidas aga värvid enda kasuks tööle panna ning milliste kostüümidega enda unikaalsust rõhutada?
Loe edasi
Vaata kõiki uudiseid

Kuidas meie juurde tulla

Linnaliinibussid nr 2, 7, 15, 45, 49, 64, 65

Tramm nr 2 ja nr 4 (Lähim peatus „Majaka põik“)

Rongiga peatusesse “Ülemiste”

Väliparklas, parkimismajas ja maa-aluses parklas saab tasuta parkida viis tundi, seejärel muutub parkimine tasuliseks.

Keskuse juures asuvad turvalised Bikeep rattaparklad

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.