Hea aeg meile külla tulla, sest keskuses on rahulik.

Poed 10-21, P 10-19

Rimi 8–22

Majaplaan Otsi

Guido Pärnits Ülemiste Suurkogul: lõppev aasta oli hea, tagasilöök võib tulla jaanuaris

16.11.2023

Ülemiste keskus andis 15. novembri Rentnike Suurkogul ülevaate Eesti jaekaubanduses toimuvast, keskuse juht Guido Pärnits hindas lõppeva aasta üldjoontes heaks.

„Oleme tublid olnud,“ viitas ta asjaolule, et lõppeval aastal toimetasid jaekaupmehed Euribori järsu hüppe ja kõrge inflatsiooni tingimustes. Kui Suurkogul küsiti kaupmeeste hinnangut 2023. aasta kohta, siis oli valdava enamuse vastus, et aasta on olnud parem kui eelmise aasta lõpus kardeti tulevat.

Euribori tõus mõjutas Pärnitsa hinnangul kaupmehi ja tarbijaid lõppeva aasta sündmustest kõige rohkem. Kerkima hakkas see eelmise aasta sügisel, seega on loogiline, et mõjud jõudsid kohale viivitusega, kevadel. See asjaolu selgitab ka 2023. aasta esimese paari kuu suhteliselt tugevamaid majandustulemusi jaekaubandusäris.

Praeguse olukorraga võib tema sõnul ikkagi rahul olla. „Turg on selline, et praegu läheb kõigil stabiilselt hästi, Eesti jaekaubandus on hetkel heas seisus,“ kinnitas Pärnits. Teatava murega võivad kaupmehed oodata tuleva aasta esimesi nädalaid. 2008. aastal alanud majanduskriisi kogemused näitavad nimelt, et negatiivsed mõjud jõuavad tarbijate rahakottidesse umbes pooleaastase viitajaga. „Algul kaob eksport ja tööstused satuvad raskustesse, siis tuleb koondamine, siis saab koondamisraha otsa ja alles siis jõuavad mõjud jaekaubandusse,“ selgitas Pärnits. „Eks näis, mis toimub järgmise aasta alguses, kui jõulud läbi on, aga tööpuuduse kasv on natuke hirmutav.“

Ta lisas, et raskel ajal saab eriti oluliseks iga kaupmehe klienditeeninduse kvaliteet. „Buumi ajal oskab igaüks poodi pidada,“ ütles Pärnits. Sellistel aegadel nagu praegu, muutuvad tema sõnul hoopis olulisemaks kauplusetöötajate motivatsioon ja oskused, suutlikkus leida võimalusi lisamüügiks: kui klient on juba poodi tulnud, peaks talle piltlikult öeldes särgi kõrvale ka lipsu pakkuma.

Pärnits rääkis tulevikuplaane avades, et Ülemiste keskusel ei ole lähimal ajal plaanis rõhuda külastajate arvu suurendamisele, selle asemel püütakse juba majja saabunud klientidele kauemaks tegevust pakkuda. „Me oleme ainuke suur kaubanduskeskus, kus on oluline osa – 10% pindadest – meelelahutusel,“ selgitas Pärnits. Seda suunda kavatseb Ülemiste hoida edaspidigi. Tema sõnul tasub Ülemiste keskuse lõppevat aastat hinnates pöörata tähelepanu ka käibele ruutmeetri kohta. Ülemistel on väga suured pinnad kinol, spordiklubil ja mängumaadel, kus ruutmeetri käive ei ole väga kõrge. Kui eelpoolmärgitud pinnad arvestusest välja jätta, siis on Ülemistekeskmine käive ruutmeetri kohta jõudnud juba lähedale Balti riikide absoluutsele tipule.

Fotod Suurkogult:  Ülemiste_Rentnike_Suurkogu


Uudised

15.05.2024

Ülemiste kaubandus- ja meelelahutuskeskus valmistub kolmandaks laienemiseks

Ülemiste kaubandus- ja meelelahutuskeskus kavandab oma 20 tegevusaasta kõige ambitsioonikamat ja olulisemat laiendust.
Loe edasi
30.04.2024

Tõeline inetu pardipoja lugu. Ülemiste keskus on turult välja surunud kaks megaplaani

Kui ei oleks olnud nelja Eesti suurettevõtjat, siis ei oleks Ülemiste keskust sellisel kujul võib-olla olemaski.
Loe edasi
29.04.2024

Tiia Nõmm: rohelise mõtteviisi juurutamisel tuleb inspireerida ja nügida, aga ei tohi inimestele närvidele käia!

Ülemiste keskus ei ole keskkonnasõbralik ainult paberil, vaid looduse hoidmise nimel teeb iga päev tööd nii tehisintellekt, usin mesilaspere kui ka keskuse juhtkond, kes soovib, et kunagisest rä...
Loe edasi
Vaata kõiki uudiseid

Kuidas meie juurde tulla

Linnaliinibussid nr 2, 7, 15, 45, 49, 64, 65

Tramm nr 2 ja nr 4 (Lähim peatus „Majaka põik“)

Rongiga peatusesse “Ülemiste”

Väliparklas, parkimismajas ja maa-aluses parklas saab tasuta parkida viis tundi, seejärel muutub parkimine tasuliseks.

Keskuse juures asuvad turvalised Bikeep rattaparklad

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.