Hea aeg meile külla tulla, sest keskuses on rahulik.

Poed 10-21, P 10-19

Rimi 8–22

Majaplaan Otsi

Fotonäitus Ülemiste keskuses paljastab emaduse varjatud tahud

12.05.2023

Emadepäeva eel avati Ülemiste kaubandus- ja meelelahutuskeskuses avameelne fotonäitus “Emaduse mitu nägu”, mis toob esile Eesti emade ehedad ja ilustamata näod ning annab nii mõnegi üllatava fakti emaks olemise kohta.

Näituse eesmärk on tuua avalikkuse ette emade rollid koos nende päris tunnetega, kõrvutades neid piltilusate ühiskonna väärarusaamadega. „Sotsiaalmeedia ajastul on aina raskem eristada, mis on päris ja mis mitte, kuna näitame vaid seda, mida ise jagada soovime. Samas on pildikeel võimas vahend, millega anda edasi ka oma ilustamata argipäev ja normaliseerida vaev, mis kõige selle ilusaga kaasas käib,“ sõnas Ülemiste keskuse vastutustundliku ettevõtluse valdkonnajuht Tiia Nõmm.

Fotodel on esindatud kaks äärmust – ühel pool naeratav ema, millisena avalikkus on arvanud ja harjunud naisi emarollides nägema, ning teisel pool päris naine, koos oma tõeliste tunnetega igapäevastes olukordades. Emasid on kujutatud erinevates rollides nagu koristajad, õpetajad, autojuhid, kokad jne.

Näituse korraldaja, MTÜ Parenthood eestvedaja Adele Rüüteli sõnul on emadus palju rohkem kui lihtsalt laste kasvatamine. „Emad on tugevad ja mitmekülgsed inimesed, kes täidavad iga päev mitmeid rolle ja kohustusi. Näitus annab võimaluse vaadata emadust läbi erinevate prismade ja näidata, et emadusel on palju erinevaid nägusid. Soovime, et ühiskond näeks emade väärtust, hindaks meid ja kaitseks meid kõikvõimalikel viisidel, ka seadustega,” lisas ta.

Fotonäitus “Emaduse mitu nägu” on Ülemiste keskuse aatriumis avatud 11.-31.mai 2023 ning on kõikidele huvilistele tasuta. Näitus on loodud koostööpartnerite abil ja räägib loo emadusest ja selle paljudest rollidest, koos maailma ja Eesti emade rahuolu uuringu ja statistika tulemustega.

GALERII: https://agendapr.sharepoint.com/:f:/g/Eo4ElFTfhldEhvyuTDCnaWsBnOZkviy_9Dui09E8vPfMaw?e=02uOg3

Fotode autor: Riina Vaikmaa


Uudised

17.05.2023

Ülemiste keskuse parklas kogunevad autofännid peavad edaspidi ürituse politseiga kooskõlastama

Autosõprade neljapäevased kokkusaamised Ülemiste keskuse parklas on paisunud nii suureks, et klientide kaebusi arvesse võttes saab kogunemine ENR edaspidi toimuda ainult vastavuses korrakaitsesead...
Loe edasi
11.05.2023

Ülemistes saab vaktsineerida puukentsefaliidi vastu

Alates 12. mai kuni kuu lõpuni pakub Hoole Ülemiste keskuse vaktsineerimispunkt ka puukentsefaliidi viiruse vastast vaktsiini.
Loe edasi
10.05.2023

Calvin Kleinist McDonaldsini: Ülemiste keskuse poed otsivad suveks kümnete kaupa uusi töötajaid

Ülemiste kaubandus- ja meelelahutuskeskuses kogus kõigi rentnike tööpakkumised kokku ühte portaali, praegu pakuvad suveks tööd juba ligi 40 ettevõtet.
Loe edasi
Vaata kõiki uudiseid

Kuidas meie juurde tulla

Bussid nr 2, 7, 15, 45, 49, 64, 65

Tramm nr 4 (ei sõida kuni 02.07.2023)

Rongiga peatusesse “Ülemiste”

Väliparkla, parkimismaja ja maa-alune parkla on avatud kuni viimase kinoseansi lõpuni.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.