Populaarne külastusaeg, tulles soovitame varuda veidi aega.

Poed 10-21, P 10-19

Rimi 8–22

Majaplaan Otsi

Fotonäitus Ülemiste keskuses paljastab emaduse varjatud tahud

12.05.2023

Emadepäeva eel avati Ülemiste kaubandus- ja meelelahutuskeskuses avameelne fotonäitus “Emaduse mitu nägu”, mis toob esile Eesti emade ehedad ja ilustamata näod ning annab nii mõnegi üllatava fakti emaks olemise kohta.

Näituse eesmärk on tuua avalikkuse ette emade rollid koos nende päris tunnetega, kõrvutades neid piltilusate ühiskonna väärarusaamadega. „Sotsiaalmeedia ajastul on aina raskem eristada, mis on päris ja mis mitte, kuna näitame vaid seda, mida ise jagada soovime. Samas on pildikeel võimas vahend, millega anda edasi ka oma ilustamata argipäev ja normaliseerida vaev, mis kõige selle ilusaga kaasas käib,“ sõnas Ülemiste keskuse vastutustundliku ettevõtluse valdkonnajuht Tiia Nõmm.

Fotodel on esindatud kaks äärmust – ühel pool naeratav ema, millisena avalikkus on arvanud ja harjunud naisi emarollides nägema, ning teisel pool päris naine, koos oma tõeliste tunnetega igapäevastes olukordades. Emasid on kujutatud erinevates rollides nagu koristajad, õpetajad, autojuhid, kokad jne.

Näituse korraldaja, MTÜ Parenthood eestvedaja Adele Rüüteli sõnul on emadus palju rohkem kui lihtsalt laste kasvatamine. „Emad on tugevad ja mitmekülgsed inimesed, kes täidavad iga päev mitmeid rolle ja kohustusi. Näitus annab võimaluse vaadata emadust läbi erinevate prismade ja näidata, et emadusel on palju erinevaid nägusid. Soovime, et ühiskond näeks emade väärtust, hindaks meid ja kaitseks meid kõikvõimalikel viisidel, ka seadustega,” lisas ta.

Fotonäitus “Emaduse mitu nägu” on Ülemiste keskuse aatriumis avatud 11.-31.mai 2023 ning on kõikidele huvilistele tasuta. Näitus on loodud koostööpartnerite abil ja räägib loo emadusest ja selle paljudest rollidest, koos maailma ja Eesti emade rahuolu uuringu ja statistika tulemustega.

GALERII: https://agendapr.sharepoint.com/:f:/g/Eo4ElFTfhldEhvyuTDCnaWsBnOZkviy_9Dui09E8vPfMaw?e=02uOg3

Fotode autor: Riina Vaikmaa


Uudised

07.12.2023

Lastekodulapsed müüvad Ülemiste keskuses omavalmistatud käsitööesemeid

Sel laupäeval toimub Ülemiste keskuses pika traditsiooniga heategevuslik jõululaat „Topeltkink“, kus paljudest Eesti paikadest kokku tulnud lastekodulapsed müüvad omavalmistatud käsitööese...
Loe edasi
04.12.2023

FOTOD: Ülemiste keskuses näeb salapäraseid lendoravaid

Ülemiste keskuse peasissepääsu juures teisel korrusel on avatud näitus Eesti metsade ühest märgilisemast elanikust – lendoravast.
Loe edasi
30.11.2023

Ülemiste keskuses avati mitu uut brändipoodi

Ülemiste kaubandus- ja meelelahutuskeskuses avati mitu uut rahvusvahelist moekauplust ning Eesti ainsat esinduspoodi.
Loe edasi
Vaata kõiki uudiseid

Kuidas meie juurde tulla

Linnaliinibussid nr 2, 7, 15, 45, 49, 64, 65

Tramm nr 2 ja nr 4 (Lähim peatus „Majaka põik“)

Rongiga peatusesse “Ülemiste”

Väliparkla, parkimismaja ja maa-alune parkla on avatud kuni viimase kinoseansi lõpuni.

Keskuse juures asuvad turvalised Bikeep rattaparklad

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.