Keskus on suletud.

Poed 10-21, P 10-19

Rimi 8–22

Majaplaan Otsi

Ülemiste rohehäkaton

Aita Ülemiste tublidel äridel oma toimimist rohelisemaks häkkida!

30.-31. oktoobril Apollo Kino Ülemistes

Kas sina usud, et kaubanduskeskus võiks olla roherevolutsiooni eestvedaja?

Meie arvame, et võib küll, kui sina meile oma ideedega appi tuled!

Meie esimesel rohehäkatonil toovad mitmed Ülemiste ankurrentnikud ajurünnakule oma reaalsed väljakutsed, millele üheskoos lahendusi otsime.

Väljakutsed esitavad restoranikett Lido, kauplustekett Rimi, Poke Bowl, Apollo Kino ja Sportland.

Vaata kõiki väljakutseid allpool olevatest videotest.

Kui kestlikkuse väljakutsed sind kõnetavad, siis ootame sind kindlasti osalema ka ilma ideeta!
Häkatoni alguses esitlevad ideeomanikud oma mõtteid liftikõne formaadis ning järgneva tiimide moodustamise protsessiga viime kõik ideeomanikud ja entusiastlikud osalejad omavahel tiimideks kokku.

Parimad lahendused saavad nii auhinnatud kui ka võimaluse reaalseks elluviimiseks!

Vaata auhinnapaketti siit

 

Häkatoni aitab läbi viia Garage48 ning mentoritena on kaasatud ka mitmed oma ala eksperdid.

Tutvu mentoritega

Vaata ajakava

Kõigi registreerunud huvilistega võtame personaalselt ühendust, et rääkida läbi korralduslikud küsimused ning vastata tekkinud küsimustele.

Registreerimise tähtaeg on 27. oktoober.

Mõnusalt koos homse heaks!

Väljakutsed

Väljakutsed

Lido

Restoranikett Lido ootab ideed, kuidas panna oma bufeerestoran edukalt tööle nii, et inimesed võtaksid väiksemaid portse, sööksid tervislikumalt ja ei viskaks nii palju toitu ära.

Rimi

Rimi kauplusekett toob häkatonile probleemi, kuidas motiveerida inimesi ostma allahinnatud kleepsuga tooteid, mille parim enne saab samal päeval läbi.

Sportland

Sportland ootab ideid ja lahendusi, kuidas tõsta nende Eesti, Läti ja Leedu kaupluste ligi 1000 töötaja igapäevast liikumisaktiivsust.

Poke Bowl

Poke Powl on mures, et ainult 10% nende klientidest kasutab toidu tellimiseks korduvkasutatavaid kausse. Seetõttu otsivad nad häkatonilt vastust, kuidas panna inimesed rohkem korduvkasutatavaid pakendeid kasutama.

Apollo Kino

Apollo Kino otsib terviklahendust ajaks, mil kinost kaovad ühekordsed popkorni- ja joogitopsid.

Ajakava

Ajakava

Esmaspäev, 30. oktoober
16.30-17.00 Registreerumine ja sisse seadmine
17.00-17.20 Häkatoni avamine
17.20-17.45 Väljakutsete tutvustus
17.45-19.00 Ideede esitlemine 90 sekundilise liftikõne formaadis
19.00-19.30 Tiimide moodustamine
19.30-20.30 Õhtusöök
20.30-21.30 Kontrollpunkt #1: tutvumine mentoritega, plaanide ja mentorvajaduste üle vaatamine
21.30-23.30 Mentorsessioonid
22.00-22.30 Öised suupisted

 

Teisipäev, 31. oktoober
8.00-9.00 Hommikusöök
09.00-09.30 Töötuba: Liftikõne ABC
10.00-11.00 Kontrollpunkt #2: senise progressi, plaanide ja mentorvajaduste üle vaatamine
11.00-12.00 Tiimitöö jätkub, mentorsessioonid jätkuvad
12.00-13.00 Lõuna
13.00-17.00 Tiimitöö jätkub, mentorsessioonid jätkuvad
14.00-16.00 Liftikõne treening
16.00-16.30 Toekad suupisted
17.00-19.00 Finaal: lõpuesitlused 180 sekundi liftikõne formaadis
19.00-19.30 Auhinnatseremoonia

 

Ürituse korralduse huvides jätame endale õiguse teha ajakavas muudatusi.

Mentorid

Mentorid

Mayri Tiido
Mayri Tiido on 10 aastase kogemusega kutsega täiskasvanute koolitaja ja ettevõtja. Igapäevaselt tegeleb ta Eestis ringmajanduse edendamisega läbi koolituste, teavitustöö ja erinevate koostööprojektide. Ta on sertifitseeritud ringdisaini meetodi CIRCO koolitaja ja täiendanud end Ringsete Ärimudelite Innovatsiooni teemal Cambridge’i ülikoolis. Ta kuulub maailma suurima ringmajandust edendava sihtasutuse Ellen MacArthur Foundation võrgustikku ning on külalisõppejõud Eesti Kunstiakadeemias ja Estonian Business Schoolis jätkusuutlikkuse ja ringmajanduse teemadel.
Linkedin

Jaanus Sakkis
Jaanus on pakkunud disainialast konsultatsiooni rohkem kui 18 erinevas riigis. Ta on aidanud erinevate suurustega ettevõtteid, kaasa arvatud neid, kelle aastane käive ulatub juba 187 miljoni euroni. Lisaks on ta esinenud õppejõuna ja jaganud oma disaini alaseid teadmisi viies ülikoolis nii Eestis kui ka Prantsusmaal. Tema põhieesmärk disainiprotsessis on mitte ainult leida ja lahendada väljakutseid, vaid ka lisada väärtust ja tuua see kasutajateni läbi disaini. Jaanus on Garage48 pikaajaline mentor, olles toetanud häkatoni osalejaid oma teadmistega juba teisest Garage48 häkatonist saadik.
Linkedin

Jüri Kaljundi
Jüri on tehnoloogiaettevõtlusega asutajana tegelenud aastast 1994, alustades siis ühe esimesena Eestis äriliste veebilahenduste loomisega. Tööalaselt on ta tegelenud nii toodete ja teenuste väljamõtlemise, müügi kui turundusega. Tema kogemused ulatuvad paari inimesega startupidest pea tuhande töötajaga IT-ettevõtteni. Olles täiendanud end bioloogia alal on ta Eestimaa Looduse Fondi nõukogu esimees ning looduskaitselistele tegevustele keskenduva sihtasutuse Koosloodus juht. Jüri on ka üks Garage48 ja CV-Online kaasasutajatest.
Linkedin


Liis Paemurru
Liis Paemurru on kogenud muudatuste juhtimise ekspert (Prosci Certified Advanced Instructor, USA), kes on tänaseks toetanud nii Eesti kui rahvusvahelisi organisatsioone nende suurimate ambitsioonide elluviimisel (nt AirBaltic, Coop, Infortar, Tervise Arengu Instituut, Stokker jpt). Muudatus algab ühest indiviidist ja edu saabub siis, kui muudatusest mõjutatud inimesed loodud lahenduse omaks võtavad ja seda toetama hakkavad. Liis on ülikoolis õppinud ja edaspidi praktiseerinud nii organisatsioonipsühholoogiat meeskondlikul tasemel kui nõustamispsühholoogiat indiviidi tasemel ja saanud esmase väljaõppe kognitiivses käitumisteraapias. Liis aitab häkatonil võimendada meeskondade loodud ideede ja lahenduste jõudmist tõhusalt ning autentselt iga selle muudatusest mõjutatud inimeseni.
Linkedin


Mikk Rajaver
Mikk on täisväärtusliku ja mitmekesise elu ning ettevõtluse entusiast. Ta on tegelenud palju spordiga, lapsest saati jalgpalliga, seda ka mitmeid aastaid Eesti Premium Liigas FC Kuressaare eest mängides. Viimasel ajal on tal fookuses jooks, triatlon, lumelaud ja mäesuusatamine. Ka spordis on Mikk tiime juhendanud ja suusainstruktorina töötanud. Kuid peamine õpetamine käib Miku jaoks läbi ettevõtte Poke Bowl, mille asutas ta äripartneriga pea 6 aastat tagasi ja praeguseks on neil 8 restorani ja pea 50 töötajat. Poke Bowli sooviks on pakkuda head toitu jätkusuutlikult ja väljakutseid selles vallas jagub. Mikk loodab enda teadmiste jagamise läbi innustada häkatonil osalejaid leidma väljakutsetele ägedaid ja toimivaid lahendusi!
Linkedin


Jörgen Kohal
Jörgenil on üle 17. aasta toitlustusvaldkonna kogemusi ja tema kireks on uute ning innovaatiliste lahenduste leidmine toitlustuses. Jörgen on loonud edukad brändid nagu Poke Bowl ja Meze ning juhtinud Rimi Eesti valmistoidu teekonda peakokana. Lisaks sellele on ta olnud osa Noa restorani köögi juhtimisest. Jörgeni jaoks on eriti oluline, et kõik köögi protsessid oleksid arusaadavad ning vajalik töötegemiseks oleks olemas ja terve, kuna vaid nii saab pakkuda klientidele head elamust toidu ja teeninduse kaudu. Ülemiste rohehäkatonil ootab ta põnevusega võimalust jagada oma teadmisi ja kogemusi nendega, kes lahendavad Poke Bowli väljakutset. Poke Bowl on koos valmis sellele väljakutsele vastu astuma ja innovaatilisi lahendusi looma. Let’s hack it together!
Linkedin


Paula Kristel Kaljula
Paula Kristel on õppinud keemia- ja keskkonnakaitsetehnoloogiat (MSc, cum laude) ning töötanud pikaajaliselt tootmisettevõttes. Tänu mitmetele ettevõttesisestele positsioonidele eelmisel töökohal mõistab ta hästi tootmisettevõtete keskkonnaalaseid murekohti, kuid ka võimalusi rohepöörde keskselt. Lisaks insener-tehnilistele ülesannetele oli tema kohustus hinnata uute ja olemasolevate tootmisseadmete ja -tehnoloogiate keskkonnamõju ning leida lahendusi nende ohjamiseks, millele aitas suuresti kaasa ka siseaudiitori rolli täitmine. Eelnev kogemus keskkonnajuhtimissüsteemi (ISO 14 001 ulatuses) rakendamisel andis detailse arusaama selle rollist ettevõtte keskkonnamõjude juhtimises.


Tiina Köst Johani
On töötanud üle 10 aasta turundusvaldkonnas alustades oma karjääri Linnateatrist, ühest põnevamast ja ainulaadsemast teatrist. Tiina karjäär turunduses on olnud väga rikastav ja ta on rõõmus, et on saanud lisaks turundusele, osaleda põnevates koostööprojektides ja teha koostööd paljude huvitavate inimestega. Turundus on pidevalt arenev valdkond, mis pakub põnevaid väljakutseid ja võimalusi uute ideede elluviimiseks.
Ta usub, et LIDO´l on suur võimalus mõjutada positiivseid muutusi ühiskonnas ja keskkonnas ning pakkuda klientidele teadlikumaid ja keskkonnasõbralikumaid valikuid. Tiina soov on suunata LIDO toitlustusettevõte jätkusuutlikumale teele. Maailm pakub meile võimalust muuta ja muutuda.


Gaili Eding
Tootjavastutusorganisatsioon OÜ turundus- ja kommunikatsioonijuht Gaili on meediaga olnud seotud töötanud alates 1998. aastast. Alustas meediamonitooringus, oli kirjutav ajakirjanik, vahetas seejärel poolt ja asus tööle kommunikatsiooni valdkonda. Ta oli kümnendi jagu kommunikatsioonitoeks rahastule Prototron ja aitas seeläbi kaasa mitme Eesti ükssarviku sünnile. Viimased kolm aastat on tema südameasjaks olnud Eesti inimeste sorteerimisharjumuste muutmine.

Kristiina Kaalma
Linkedin

Dmitry Smirnov
Dmitry on jaekaubanduses töötanud 20 aastat ning aktiivselt spordi- ja sportimisvaldkonnaga seotud olnud ligi 30 aastat.  Ta on panustanud Sportlandi ettevõtte ja brändi ehitamisse paljudel ametikohtadel alates kaupluse klienditeenindajast kuni brändi/kategooriajuhini, kellena ta töötab täna, vastutades mitmete outdoor brändide sisseostu, arendamise ja müügi eest Sportlandis nii Eestis, Lätis, Leedus kui ka e-poes. Oma igapäevatöö kõrvalt on Dmitry aidanud läbi viia väga paljusid spordi suurüritusi ning kohalikke liikumisvõistluseid, korraldanud erinevaid aktiivseid teambuilding üritusi, suvepäevi ja matkapäevi erinevatele ettevõttetele. Dmitry on aktiivne spordiharrastaja ning osaleb iga-aastaselt erinevate spordialade rahvaspordivõistlusel, hetkel on fookuses eelkõige jooks ja triatlon.
Linkedin

Nelli Pormeister
Nelli on töötanud erinevates kliendi- ja teeninduskesksetes organisatsioonides üle 15 aasta. Spordi- ja jaemüügisektoris on ta kogemust omandanud väga erinevatel positsioonidel nii ostuosakonnas, väljapanekute valdkonnas, klienditeeninduse- ja personalijuhtimises kui lõpetades tegevjuhtimisega, juhtides Sportland Eestit viimased 3,5 aastat. Olles enesetäiendamise ning pideva arengu suur austaja, on Nelli täna vastu võtnud uue väljakutse ning on alates oktoobrist 2023 Baltikumis jätkusuutlikkuse valdkonna eestvedaja Sportland, Jalajälg ja Fifaa gruppides. Nelli usub siiralt, et sportlik elustiil muudab maailma paremaks. Spordi oma igapäevaellu integreerimine omab positiivset mõju absoluutselt kõigele Nelli elus, seda nii eraeluliselt kui ka tööalaselt. Läbi erinevatele sportlike väljakutsete kuni maratonide ja Ironman 70.3’deni välja, on ta endale alati tõestanud, et kõik on võimalik ning kuna spordi positiivset mõju vaimsele tervisele toetavad tänaseks ka väga paljud kvaliteetsed teadusuuringud, siis soovib ta seda spordi positiivset efekti tuua rohkem ka kõigi grupi töötajate eludesse.
Linkedin

Maarja Kaalep
Turundus on alati olnud Maarja kirg, eriti praktilises mõttes. Maarjat inspireerivad  mitmekülgsed ning keerulised väljakutsed ja soov näha oma töös reaalseid tulemusi. Jätkusuutlikkuse teema on viimastel aastatel muutunud turunduses üha olulisemaks ning esitab nii talle kui ka kinoärile iga päev mitmeid väljakutseid.
Viimased 8 kuud on Maarja töötanud Apollo kinos Baltikumi müügi- ja turundusjuhina ning jätkusuutlikkus on tõusnud üheks oluliseks teemaks tema laual alustades ühekordsete pakendite vähendamise protsesside arendamisest kinodes kuni kinosõprade teadlikkuse tõstmiseni.
Maarjal on üle 20-aastane turunduskogemus väga erinevates valdkondades. Ta alustas oma karjääri otse ülikooli pingist liitudes meediaagentuuriga, kus töötass ennast üles sekretärist suurkliendi projektijuhiks. Seejärel liikus Ajakirjade Kirjastuses, kus turundas erinevaid ajakirju. Seejärel suundus Swedbanki, kus turustas investeerimistooteid, pensionisambaid ja elukindlustust. Sealt liikus edasi Tallink Gruppi, kus algselt vastutas Eesti turundusosakonna eest ning seejärel liikus edasi digiturunduse peale Tallinki kõikides sihtriikides. Ja enne Apollo Kinoga liitumist oli meediaagentuuri Mindshare tegevjuht.
Linkedin


Kerrit Hansen
Kerrit on töötanud kinoäris nüüdseks juba üle viie aasta. Selle aja jooksul on ta omandanud märkimisväärse kogemustepagasi ja seda väga erinevate projektide ning kinodega üle Baltikumi. Tema karjäär kinodes algas assistendina, kust mõne aja möödudes hakkas  vastutama kinopoodide tootekategooriate ning müügi eest. Tänaseks on ta oma koha leidnud kino arendustiimis, kus tema ülesandeks on juhtida ja osaleda mitmetes arendusprojektides nii Eestis, Lätis kui ka Leedus, mis aitavad kaasa kino pidevale kasvule ja parendamisele.
Linkedin


Marit Marga
Marit on viimased paar aastat juhtinud Ülemiste Apollo Kino. Kui keegi teab kino hingeelu viimse detailini ja seda nii võimaluste kui ka erisuste poolest, siis on see just Marit. Tema igapäeva töö seisneb kino üldise heaolu tagamisega monitoorides rahavooge ning juhtides tiimi. Mariti igapäevane eesmärk on luua kinokülastajale mõnus atmosfäär läbi sõbralike ja abivalmis teenindajate, pakkudes laia teenuste ja toodete valikut ning hoida kinosaalid puhta ja mugavana. Mariti jaoks on oluline tema tiim, nende märkamine, motiveerimine ja toetamine ühiste eesmärkide saavutamiseks.


Karin Aus
Karin töötab Apollo Kinos teeninduskvaliteedi juhina. Tema ülesandeks on tagada, et kinokülastus oleks kõikidele kinosõpradele meeldejääv ning positiivseid emotsioone pakkuv. Karini vastutusalas on nii teenindusstandartide kokku panemine, kinotöötajate koolitamine kui ka erinevate kino tööprotsesside väljatöötamine.  Kuna Karin on töötanud kinos juba väga pikka aega, siis on tema kogemustepagas üüratu ja ta on näinud kinoäris erinevaid aegu ning situatsioone, mis vajavad lahendusi. Selle aja jooksul on ta kokku puutunud mitmete väljakutsetega, mille eesmärk on pakkuda kõige innovaatilisemaid kinoelamusi ning olla alati sammuke üldisest arengust ees. Karini prioriteet on kõikide muudatuste keskel veenduda, et kõikidele kinosõpradele oleks kinokülastus jätkuvalt mõnus ja muretu elamus.


Maarika Truu
Maarika on pikaajaline Garage48 tiimi liige, olles olnud nii häkatonide organiseerija ning jätkuvalt moderaatori ja mentori rollis CEE regioonis. Maarika on olnud tegev startup-maailmas üle kümne aasta e-kaubanduse, B2B tarkvara teenuste ning tehnoloogia startupide personalijuhtimises valdkondades, Startup Estonia juhina ning Single.Earth iduettevõtte partnerlussuhete juhina. Käesolevas projektis on Maarika üks moderaatori ning ärimentori kandidaatidest.
Linkedin


Mariliis Alev
Mariliis on Eesti Disainikeskuse ringdisaini ekspert, kelle südameasjaks on jätkusuutlikumale tulevikule tee rajamine. Pikaajaline kogemus loome-ettevõtluses, taust materjalitehnoloogias on kokkupõimitud ringmajanduse edendamises.
Linkedin


Christof Uisk
Christof on keskkonnatehnoloogia- ning inseneeria magistrikraadiga keskkonnaekspert. Õpingutes ning akadeemilises elus keskendus ta peamiselt vee- ja reoveetehnoloogiale, kuid pea aasta kestnud lõputöökatsed panid teda mõistma, et vähese vaheldusrikkusega laboritöö ei ole tema jaoks. Seetõttu pöörduski ta pärast kraadi omandamist Sustineresse, kus ta nüüd tegutseb erinevate sektorite keskkonnaprojektidega. Peamiselt tegutseb Christof sektoriüleselt organisatsioonide ning toodete kasvuhoonegaaside jalajälgede arvutustega, külastab tehaseid, suhtleb tootmisjuhtiedga ning laseb kujutlusvõime valla, kui on vaja leida viise mõjude vähendamiseks. Olles analüüsinud ettevõtteid ja nende tooteid ehitussektorist põllumajandusettevõtete ning juveelitootjateni, on ta omandanud hea ülevaate iga valdkonna iludest ja valudest.
Linkedin


Liisa Aavik
Liisa Aavik on magistrikraadiga psühholoog, kes aitab kasutada käitumisteadusi inimeste heade valikute toetamiseks. Tema missioon on aidata luua keskkondi, kus on pikemalt mõtlemata lihtne teha häid valikuid. Sel aastal osales Liisa Riigikantseleile eestlaste kestliku käitumise toetamise tööriistakasti koostamisel. Lisaks on Liisal pikaajaline kogemus keskkonnateemades: ta on auhinnatud blogi Suletud ring autor, üks kahest “prügi aardeks” liikumise algatajatest ning uurinud ringmajandust nii Eesti kui Euroopa Liidu heaks. Liisa on ka aastaid olnud Eesti õpilasfirmade mentor (aasta 2021 mentor).


Janek Balõnski


Katrin Bats
Linkedin

Elina Rant
Linkedin

Aljona Mändlo
Aljona on personalivaldkonnas töötanud üle 20 aasta ning selle jooksul organisatsiooniskaala kõik tasemed läbi kogenud, seda nii era- kui avalikus sektoris. Peamiselt on ta töötanud suurettevõtetes, kus personali arv on ulatunud 100st 1500ni, täna töötab Aljona Fifaa Grupi personali/tööõnne juhina. Aljona väärtustab väga ühiskonda panustamist, ta on pikaajaliselt teinud koostööd erinevate kõrg- ja kutsekoolidega ning korduvalt osalenud külalislektorina Tallinna Majanduskoolis.  Tema tugevusteks on süsteemi- ja meeskonna loome ning arendamise oskus, ta on tegev olnud ettevõtte alustamise ja käivitamise juures, protsesside, töökorralduse korrastamisel ja ühtlustamisel, koolituste protseduuride väljatöötamisel ning meeskonnatöö jätkusuutlikul arendamisel. Aljona suurepärane koostöö nii juhtide kui töötajatega on olnud tagatiseks väga erinevate olukordadega toimetulekuks ning nende edukaks lahendamiseks. Ta naudib veidi pingelisi organisatsiooni edasiviivaid väljakutseid, mis on seotud inimeste ja protsessidega. Aljona hindab seejuures väga avatud, ausat, julget, liikuvat ja vaimselt tasakaalukat töökultuuri, mis võimaldab edukalt ühendada inimese isiklikud eesmärgid ettevõtte eesmärkidega.
Linkedin

Uve Poom
Uve on ettevõtliku inimesena Garage48 tegevustes kaasa löönud juba 10 aastat. Igapäevaselt töötab Uve Tenity’s ja aitab kiirendada uudsete lahenduste levikut finantsteenuste valdkonnas. Varasemalt on ta töötanud finantstehnoloogia ettevõttes SupplierPlus ning Rootsi-Ukraina IT-koolis Beetroot Academy. Uve on lõpetanud Stanfordi ülikooli ning talle meeldib roheline värv.

 

 

 

 

Auhinnad

Auhinnad

Iga ettevõte paneb välja auhinna oma väljakutse võitjatele, kes suudavad luua uuendusliku ja toimiva lahenduse!

  • Üks tasuta Apollo kino külastus iga kuu koos kaaslasega terve aasta vältel.
  • Igapäevaselt üks tasuta lõuna- või õhtusöök Poke Bowlis novembris 2023.
  • 1000€ väärtuses ostukrediiti Sportlandis.
  • 500€ LIDO kinkekaart.
  • Tasuta toit terveks kuuks Rimi kauplusest (600€ väärtuses terve tiimi peale).
  • Võimalus esitleda oma ideed 15. novembril Ülemiste keskuse suurkogul rentnikele, juhtkonnale ja partneritele.
  • sTARTUp Day 2024 piletid.

Auhinnafond täieneb veelgi, hoia silma peal!

 

 

Kuidas meie juurde tulla

Linnaliinibussid nr 2, 7, 15, 45, 49, 64, 65

Tramm nr 2 ja nr 4 (Lähim peatus „Majaka põik“)

Rongiga peatusesse “Ülemiste”

Väliparklas, parkimismajas ja maa-aluses parklas saab tasuta parkida viis tundi, seejärel muutub parkimine tasuliseks.

Keskuse juures asuvad turvalised Bikeep rattaparklad

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.