Populaarne külastusaeg, tulles soovitame varuda veidi aega.

Poed 10-21, P 10-19

Rimi 8–22

Majaplaan Otsi

Ülemiste keskuse veebilehe küpsiste kasutamise põhimõtted

Alljärgnevalt selgitame, kuidas Ülemiste Center OÜ (registrikood 10872385) kasutab oma veebilehel küpsiseid.

Me võime küpsiste kasutamise põhimõtteid muuta ilma ette teatamata. Lehekülje all olev kuupäev annab märku, millal on viimati põhimõtteid uuendatud.

Kui teil on küsimusi nende põhimõtete kohta, võtke meiega ühendust e-posti teel: info[at]ulemiste.ee.

 

 1. Mis on küpsised?

Küpsis on väike tekstifail, mille Ülemiste keskuse veebileht salvestab teie arvutisse või mobiilseadmesse, kui te veebilehte külastate. Küpsised toetavad teie sirvimiselamuse isikupärastamist ja rikastamist, kuvades sisu, mis on teile suurema tõenäosusega vajalik ja huvipakkuv.

Meie kasutatavad küpsised võivad kestuselt olla:

 • ajutised (sessioonipõhised) – võimaldavad ühendada kasutaja tegevusi üksnes ajutiselt sama veebilehitseja sirvimissessiooni jooksul, s.o veebilehitseja akna avamisest kuni selle sulgemiseni või kuni 3 tunni möödumiseni viimasest lehe vaatamisest; ja
 • püsivad – salvestatakse kasutaja seadmele püsivalt küpsises määratletud ajaks ning aktiveeritakse iga kord, kui kasutaja külastab veebilehte, millel küpsis paigaldati.

 

 1. Mis on küpsiste kasutamise eesmärgid?

Küpsiste kasutamine on enamike veebilehtede puhul tänapäeval standardne. Küpsised aitavad:

 • toimida veebilehel teie ootustele vastavalt
 • vältida vajadust ühe sessiooni jooksul mitu korda sisse logida
 • mäletada teie seadistusi
 • parandada Ülemiste keskuse veebilehe kiirust ja turvalisust
 • Ülemiste keskuse veebilehe sisu sotsiaalmeedias (Facebook jms) hõlpsamini jagada
 • plaanida veebilehe parandusi ja arendusi.

 

 1. Millist tüüpi küpsiseid me kasutame?

Me kasutame järgmist tüüpi küpsiseid:

 • Hädavajalikud küpsised – on rangelt vajalikud selleks, et saaksite Ülemiste keskuse veebilehel ringi liikuda ja kasutada selle võimalusi. Ilma nende küpsisteta ei tööta meie veebileht korralikult ning teenuste osutamine võib olla takistatud. Need küpsised ei kogu tavaliselt teavet, mille abil külastajat tuvastada.
 • Jõudlusküpsised – koguvad teavet selle kohta, kuidas külastajad Ülemiste keskuse veebilehte kasutavad (näiteks milliseid alamlehti külastatakse kõige sagedamini) ja kas nad saavad veebilehtedelt veateateid. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldab külastajat tuvastada. Nende küpsiste kogutud andmed on koondatud ja seetõttu anonüümsed. Seda teavet kasutatakse ainult veebilehe ja/või teenuse täiustamiseks.
 • Reklaamiküpsised – kasutatakse reklaamide edastamiseks ja tagamaks, et need reklaamid on teie jaoks asjakohased. Neid saab kasutada ka selleks, et kontrollida, mitu korda on reklaam teile nähtavaks tehtud, samuti aitavad need mõõta reklaamikampaaniate tõhusust. Need küpsised jätavad meelde, et olete külastanud Ülemiste keskuse veebilehte ja seda teavet jagatakse kolmandate osapooltega, näiteks reklaamijatega.

Me ei vaja veebilehe külastajate nõusolekut hädavajalike küpsiste kasutamiseks, kuna ilma nendeta ei ole veebilehe kasutamine võimalik. Ülejäänud küpsiste osas nõustub veebilehe külastaja küpsiste paigaldamisega, kui ta jätkab veebilehe kasutamist pärast talle küpsiste kasutamise kohta teavituse kuvamist.

 

 1. Kolmandate osapoolte küpsised

Meie veebileht kuvab sisu ka välistelt teenuseosutajatelt (nn kolmandad osapooled), näiteks Facebook.

Palume meeles pidada, et meie küpsiste kasutamise põhimõtted ei kehti kolmandate osapoolte veebilehtede suhtes ning me ei vastuta nende privaatsustavade eest. Selle kolmandate osapoolte pakutava sisu nägemiseks peate kõigepealt nõustuma nende kolmandate osapoolte andmekaitsetingimustega, sealhulgas küpsiste kasutamise põhimõtetega. Kui te seda kolmanda osapoole sisu ei vaata, ei paigaldata teie seadmesse ühtegi kolmanda osapoole küpsist.

Need kolmandate osapoolte teenused ei kuulu meie kontrolli alla. Teenuseosutajad võivad igal ajal muuta oma kasutustingimusi, küpsiste otstarvet ja kasutamist jne. Seepärast soovitame eraldi tutvuda kõigi kolmandate osapoolte tingimustega:

 

 1. Milliseid küpsiseid me kasutame?

 

Küpsise nimi Küpsise kuuluvus Eesmärk Küpsise kestus
Hädavajalikud küpsised
rc::a Google Seda küpsist kasutatakse inimeste ja robotite eristamiseks. See on veebilehele vajalik, et koostada veebilehe kasutamise kohta asjakohaseid aruandeid. Püsiv
rc::c Google Seda küpsist kasutatakse inimeste ja robotite eristamiseks. Ajutine
CookieConsent Meie Salvestab kasutaja küpsiste nõusoleku staatuse praeguse domeeni jaoks. 1 aasta
Jõudlusküpsised
_ga Meie Registreerib unikaalse ID, mida kasutatakse statistiliste andmete genereerimiseks selle kohta, kuidas külastaja veebilehte kasutab. 2 aastat
_gid Meie Registreerib unikaalse ID, mida kasutatakse statistiliste andmete genereerimiseks selle kohta, kuidas külastaja veebilehte kasutab. 1 päev
_gat Meie Kasutab Google Analytics taotluste määra vähendamiseks. 1 päev
Reklaamiküpsised
C Adform Kasutatakse kontrollimaks, kas kasutaja veebilehitseja toetab küpsiseid. 27 päeva
uid Adform Registreerib unikaalse kasutaja ID, mis tunneb ära kasutaja veebilehitseja, kui kasutaja külastab veebilehti, mis kasutavad sama reklaamivõrku. Eesmärk on optimeerida reklaamide kuvamist vastavalt kasutaja liikumisele ja erinevate reklaamipakkujate pakkumistele kasutajate reklaamide kuvamiseks. 3 kuud
fr Facebook Facebook kasutab seda reklaamitoodete edastamiseks, näiteks reaalajas pakkumine kolmandatest osapooltest reklaamijatelt. 3 kuud
tr Facebook Facebook kasutab seda reklaamitoodete edastamiseks, näiteks reaalajas pakkumine kolmandatest osapooltest reklaamijatelt. Ajutine
ads/ga-audiences Google Google AdWords kasutab seda külastajate uuesti kaasamiseks, kes tõenäoliselt muutuvad klientideks, tuginedes külastajate veebikäitumisele veebilehtedel. Ajutine
_fbp Meie Facebook kasutab seda reklaamitoodete edastamiseks, näiteks kolmandate osapoolte reklaamijate reaalajas pakkumised. 3 kuud

 

 1. Kuidas te saate küpsiseid hallata?

Küpsiste kõrvaldamine teie seadmest

Te saate kustutada kõik juba teie seadmesse salvestatud küpsised, kustutades oma veebilehitseja sirvimisajaloo. See kõrvaldab kõik küpsised külastatud veebilehest.

Pange tähele, et nii võite kaotada ka osa salvestatud teabest (nt salvestatud sisselogimisandmed, veebilehe eelistused).

Veebilehepõhiste küpsiste haldamine

Et saada täpsem kontroll veebilehepõhiste küpsiste üle, vaadake üle oma eelistatud veebilehitseja privaatsuse ja küpsiste seaded.

Küpsiste blokeerimine

Enamikku veebilehitsejaid saab seadistada nii, et küpsiseid teie seadmesse ei salvestataks, kuid sellisel juhul peate käsitsi kohandama teatavaid eelistusi iga kord, kui veebilehte külastate, ning mõned teenused ja funktsioonid ei pruugi üldse toimida.

Lisainfo

Rohkem infot küpsiste ja nende haldamise kohta leiate aadressilt www.allaboutcookies.org.

 

 1. Küpsiste kasutamise põhimõtete muutmine

Võime neid põhimõtteid aeg-ajalt muuta. Kõik muudatused jõustuvad koheselt, kui põhimõtteid on uuendatud meie veebilehel. Seega palume seda veebilehte regulaarselt külastada ja kontrollida, kas põhimõtetes on muudatusi. Kui jätkate meie veebilehe või teenuste kasutamist pärast muudatuste postitamist, tähendab see, et nõustute muudetud tingimustega.

 

Viimati uuendatud: 08.06.2022.

Kuidas meie juurde tulla

Linnaliinibussid nr 2, 7, 15, 45, 49, 64, 65

Tramm nr 2 ja nr 4 (Lähim peatus „Majaka põik“)

Rongiga peatusesse “Ülemiste”

Väliparklas, parkimismajas ja maa-aluses parklas saab tasuta parkida viis tundi, seejärel muutub parkimine tasuliseks.

Keskuse juures asuvad turvalised Bikeep rattaparklad

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.