Keskus on suletud.

Poed 10-21, P 10-19

Rimi 8–22

Majaplaan Otsi

FOTOD: Ülemiste keskuses näeb salapäraseid lendoravaid

04.12.2023

Ülemiste keskuse peasissepääsu juures teisel korrusel on avatud näitus Eesti metsade ühest märgilisemast elanikust – lendoravast.

Fotonäitus “Aasta loom – lendorav” sisaldab endas 53 ühtaegu armsat ja harivat fotot, mil näeme harvanähtava naabri igapäevatoiminguid. „Kindlasti minge vaatama, et tutvuda selle loomaga, keda meie looduses on alles paar-kolmsada isendit,“ soovitas näituse üks kuraatoreid, loodusemees Tarmo Mikussaar.

Lendoravale metsas peale sattumine pole tema sõnul kuigi tõenäoline. „Tegemist on esimese kategooria kaitsealuse liigiga, tema elupaiku hoitakse saladuses,“ ütles Mikussaar. See tähendab, et fotosidki saavad teha vaid loodusetundjad, kes teavad, kus mõni konkreetne pesa asub.

„Näitus aitab meil tuua loodust lähemale ka neile inimestele, kes ehk muidu väga sageli metsa või selle valdkonna muuseumitesse ei satu. Kui isegi üks inimene avastab endas tänu sellele armastuse loomade ja looduse vastu, oleme teinud head tööd, “ ütles Ülemiste keskuse turunduse ja vastutustundliku ettevõtluse valdkonnajuht Tiia Nõmm. „Põnevate teaduslike faktide kõrval selgub sealt, et lendorav on ka lihtsalt üks väga armas punnsilm, kelle püsimajäämine meie metsades on suuresti meie enda kätes.“

Näitus jääb avatuks jaanuari lõpuni. Pildid valisid välja loodusmees Tarmo Mikussaar ja loodusajakirjanik Helen Arusoo, nõu andis Eesti üks olulisemaid lendoravate uurijaid Uudo Timm. Näitusel on väljas Ingmar Muusikuse, Kaul Nurme, Rainar Kurbeli, Meelis Kalevi, Argo Argeli, Tarmo Mikussaare, Tõnu Laasi, Liisa Renneli, Kadri Renneli, Mare Renneli, Toomas Renneli, Imbi Metsa, Jaanus Remmi ja Uudo Timmi fotod.

Pildimaterjali valikul on lähtutud soovist näidata lendorava argielu võimalikult terviklikult. Näituse idee on loomaportreede kõrval eksponeerida ka liigi tegevusjälgede pilte, mis pole võib-olla niivõrd kaunid, kui informatiivsed, et seeläbi tutvustada põhjalikult looma kodupaika ja eluolu. Näitusel on väljas peamiselt 2023. aasta fotod, kuid leidub ka paar vanemat pilti viimasest kümnendist – need aitavad väljapanekul terviklikumat lugu jutustada.

Näituse korraldas MTÜ Aasta loom koostöös partneritega: Flying Squirrel LIFE, Digifoto ja Ülemiste keskus.

Mõned fotod lendoravatest:

 Ülemiste_lendoravanäitus


Uudised

18.07.2024

Ülemiste keskus sai Eesti suurimaks elektriautode kiirlaadimispunktiks

Tallinnas, Ülemiste keskuse siseparklas hakkasid tööle Enefit Volti seitse 50 kW ja üks 22 kW elektriauto laadija ning väliparklas üks 22 kW ning üks 50 kW laadija, mille võimsus suureneb tule...
Loe edasi
02.07.2024

Ülemiste keskuses avas uksed ainulaadse brändivalikuga Watch Wear kauplus

Ülemiste keskusel on hea meel teada anda, et nüüdsest on meil avatud Watch Wear esinduskauplus.
Loe edasi
20.06.2024

Esitleti Ülemiste keskuse laienduse detailplaneeringu eskiislahendusi

19. juunil toimus Ülemiste keskuse ja lähiala detailplaneeringu eskiislahendust tutvustav avalik arutelu, kus esitleti lähemalt, milliseid linnaruumilahendusi kavandatakse.
Loe edasi
Vaata kõiki uudiseid

Kuidas meie juurde tulla

Linnaliinibussid nr 2, 7, 15, 45, 49, 64, 65

Tramm nr 2 ja nr 4 (Lähim peatus „Majaka põik“)

Rongiga peatusesse “Ülemiste”

Väliparklas, parkimismajas ja maa-aluses parklas saab tasuta parkida viis tundi, seejärel muutub parkimine tasuliseks.

Keskuse juures asuvad turvalised Bikeep rattaparklad

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.