Ootame külla, keskuses on mõõdukalt külastajaid.

Poed 10-21, P 10-19

Rimi 8–22

Majaplaan Otsi

Päris talv tõi ostjad poodi: osa talvekaupu on juba otsa saamas

19.02.2026

Pärast mitut leebet talve on sel aastal saabunud püsiv külm ja lumi toonud Ülemiste keskuse spordikauplustele tugeva müügikasvu, kuid ka väljakutseid, sest mäesuusapüksid, kindad ja soe pesu on mõnes suuruses juba otsa saamas.

Ülemiste keskuse suuremate spordikaupluste – Sportlandi, SportsDirecti, Rademari ja MatkaSpordi hinnangul on tänavu märgata selget muutust tarbijate spordikaupade ostukäitumises: inimesed eelistavad mitmeotstarbelist varustust, mida saab kanda nii spordiks kui igapäevaselt. Üllatusena on tekkinud suur nõudlus koerte käpasokkide järele.

Möödunud aasta lõpus läbi viidud Kantar Emori kaubanduskeskuste seire järgi eelistab 29% Tallinna ja Harjumaa elanikest spordikaupade ostmisel just Ülemiste keskust, mis teeb sellest piirkonna eelistatuima valiku spordi- ja vabaaja kaupade ostjate seas.

„Ülemiste keskuses saab ühe katuse all võrrelda mitmete spordikaupluste valikut, mis on just talvevarustuse puhul oluline, sest õige suusajope või uiskude valimine eeldab proovimist ja võrdlemist,“ ütles Ülemiste keskuse juht Guido Pärnits. „Samas tekitab oluliselt suurenenud huvi talvekaupade vastu kaupmeestele ka väljakutseid, sest nii pikka ja külma talve ei osanud keegi hooaja alguses ette näha,“ sõnas Pärnits.

 

Soe pesu, kindad ja suusapüksid – talve enimmüüdud kaubad

Sportlandi turundusjuht Sigrid Kupenko ütles, et tooted, mille järele polnud mitu aastat soojema ilma tõttu suurt vajadust, on nüüd tõusnud müügiedetabelite tippu. „Näeme tugevat kasvu kõigis kategooriates, mis on seotud välispordi ja igapäevase õues liikumisega,“ rääkis Kupenko.

Eriti hinnas on kvaliteetne meriinovillane pesu. MatkaSpordi juht Tarmo Mere selgitas: „Suusareisijad ostavad riietuse aluskihiks sooja meriinovillast pesu, vahekihiks fliise ning pealiskihiks jopesid ja pükse.“

Just suusapükste müük on tänavu ületanud igasugused ootused. „Mäesuusapüksid on sel aastal meie kauplustes peaaegu täielikult läbi müüdud, kuna neid ostetakse nii suusamägedele kui ka lihtsalt õues ajaveetmiseks,“ kirjeldas Rademari turunduse projektijuht Gretel Sildre. Ta tõi välja ka moetrendi: pikemad parkad ja mantlid vahetatakse üha enam lühemate talvejopede vastu.

 

Jääuisud ja tõukekelgud on menukad

Lisaks riietusele on kasvanud talviste vabaajategevuste varustuse müük. „Jääuisud on täielik bestseller. Väga hästi lähevad ka suusariided, -kiivrid ja -prillid,“ kinnitas Kupenko, lisades, et Sportlandi suusahooldus töötab praegu täiskoormusega.

MatkaSpordi juhi Tarmo Mere sõnul on uisud nõutud ka nende kaupluses. „Looduslik jää on paljudes kohtades lume alt välja tulnud ning sügav lumi nõuab liikumiseks õigeid vahendeid – matkauisud, tõukekelgud ja lumeräätsad on sel aastal eriti ostetud,“ ütles Mere. Hooaja üllatajaks kujunesid tema sõnul koerte käpasokkid, mille järele tekkis ootamatu nõudlus.

 

Mitmed tootegrupid on otsa saamas

Kuna leebed talved on muutnud kaupmehed varude planeerimisel ettevaatlikuks, on mõned tootegrupid tänavu kiiresti otsa saanud. „Kõige enam hakkavad otsa saama laste mäejoped, naiste kindad ja naiste soe pesu,“ selgitas Kupenko. Ka SportsDirecti ja Rademari esindajad kinnitavad, et suusapükse ning teatud suuruses sooja pesu napib.

„Ilmast tulenevad erinevused müügikogustes võivad olla mitmekordsed. Mõnel aastal jääb kevadeks liiga suur tagavara, järgmisel võib kõik otsa saada,“ võttis MatkaSpordi juht kaupmeeste dilemma kokku.

 

Menukad tooted Ülemiste keskuse spordikauplustes sel talvel:

  • Soe pesu ja termopesu (eriti meriinovillast)
  • Talvekindad
  • Mäesuusapüksid ja -joped
  • Talvesaapad
  • Jääuisud, matkauisud ja tõukekelgud
  • Suusakiivrid ja -prillid
  • Koerte käpasokid (hooaja üllataja)

 


Uudised

14.04.2026

Viie aastaga on annetuste maht Ülemiste keskuses vähenenud ligi kolm korda

Eesti inimestel jagub järjest vähem raha heategevuseks. Viie aastaga on Ülemiste keskuses haigete laste, looduse ja kodutute loomade heaks annetatud raha hulk vähenenud kolm korda.
Loe edasi
01.04.2026

Tallinna Raamatukogud avas Ülemiste keskuses uudse miniraamatukogu

Uudse lahendusega nutikas miniraamatukogu toob lugemisrõõmu sinna, kus inimesed igapäevaselt liiguvad.
Loe edasi
25.03.2026

Ülemiste klient armastab taaskasutada

Ülemiste keskuses ei tähenda ostlemine ainult uue leidmist – üha enam mõeldakse ka sellele, kuidas anda vanadele asjadele uus elu.
Loe edasi
Vaata kõiki uudiseid

Kuidas meie juurde tulla

Linnaliinibussid nr 2, 7, 15, 45, 49, 64

Tramm nr 2 ja nr 4 (Lähim peatus „Majaka põik“)

Rongiga peatusesse “Ülemiste”

Väliparklas, parkimismajas ja maa-aluses parklas saab tasuta parkida viis tundi, seejärel muutub parkimine tasuliseks.

Keskuse juures asuvad turvalised Bikeep rattaparklad