Siia saab

06.10.2015

Ligipääs kõigile märk väärtustab kõigile avatud ja ligipääsetavat keskkonda. Ülemistesse on oodatud erivajadustega inimesed, olgu nad vaegkuuljad, vaegnägijad, ratastoolis või intellektipuudega. Parema ligipääsu loomine on pidev protsess ja areng ning ka väiksemad muudatused on samm parema ligipääsu poole. Püüame näidata head tahet ja positiivset eeskuju jätkuvalt ja tänaseks oleme kohandanud:
 
Nägemispuudega inimestele on paigaldatud kaupluste ette spetsiaalne vaegnägijaile tume ja karestatud epo materjalist riba, mis annab selgelt märku, kust algab kauplus. Lähiajal on plaanis paigaldada kaupluste sissepääsudele pimekirjas kaupluste nimed, liftidele nupud ja kaugemas perspektiivis on soov arendada majajuhtidele pimedatele sobilikud navigeerimse nupud.
 
Vaegkuuljatele loodud paremad võimalused on arendamisel.
 
Ratastooliga liikujaile on sõiduks spetsiaalne mugav sile põrand, liftid, parklas ja parkimismajas hulk tähistatud parkimiskohti ja peasissekäigu juures spetsiaalne sissesõit ja peatumise võimalus invabussile.
 
 

Hea tahte märgiga «Siia saab» on tänaseks liitunud rahvusooper Estonia, Eesti Töötukassa, Tallinna tehnikaülikool, Ülemiste keskus, Eesti kunstimuuseumi filiaalid Kumu, Kadrioru ja Niguliste muuseum, Teater Vanemuine, IT kolledž, Pimedate Ööde filmifestival,  AQVA Spa & Hotel  ning restoran Tuljak.Vaata lähemalt Postimehe uudist siit või tutvu Siia saab veebilehega.